• 30 / اردیبهشت 1402 / 11:32
 • شناسه خبر : 112306

پرداخت وام قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی به بازنشستگان تأمین اجتماعی +شرایط

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی از افزایش مبلغ وام بازنشستگان تأمین اجتماعی به ۲۰میلیون تومان در سال جاری خبر داد و گفت: از خردادماه ثبت‌نام از بازنشستگان توسط کانون‌های بازنشستگی برای دریافت وام آغاز خواهد شد.

به گزارش اول فارس ، احمد اسفندیاری با اشاره به پرداخت وام قرض‌الحسنه از سوی سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان خود به تسنیم گفت: طی سنوات گذشته این سازمان بر اساس یک برنامه‌ریزی مدون این وام را به بازنشستگان خود پرداخت کرده است.

اسفندیاری تصریح کرد: سال گذشته مبلغ ۱۲ میلیون تومان به بازنشستگان واجد شرایط به‌عنوان وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شد که با پیگیری‌های صورت‌گرفته امسال این رقم افزایش پیدا کرده است.

پرداخت وام قرض‌الحسنه 200 میلیون ریالی به بازنشستگان تأمین اجتماعی +شرایط

وی در خصوص میزان افزایش وام قرض‌الحسنه بازنشستگان گفت: میزان رقم وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

اسفندیاری درخصوص نحوه ثبت‌نام و پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان ابراز کرد: بازنشستگان در هر استان و شهرستان می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی اقدام به ثبت‌نام و در نهایت دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی افزود: از خردادماه فرآیند ثبت‌نام بازنشستگان برای پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی از سوی کانون‌های بازنشستگی انجام خواهد شد و در نهایت پس از طی مراحل قانونی این وام به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که امسال چه‌تعداد از بازنشستگان تأمین اجتماعی از تسهیلات و وام اشاره‌شده بهره‌مند خواهند شد، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی امسال قرار است ۵۰۰ هزار نفر از بازنشستگان از تسهیلات اشاره‌شده بهره ببرند.

اسفندیاری اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده هر ماه تعدادی از بازنشستگان در هر استان و شهرستان از این وام استفاده خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

خبر جدید از تسهیلات نهضت ملی مسکن برای همه شهرهای کشور
آغاز ثبت نام وام ضروری ۳۰ میلیونی ، ۴ درصد و ۳۶ ماهه برای بازنشستگان
شرایط دریافت ۱۰۰ میلیون وام فوری ، بدون ضامن و ۴۸ ماهه

ثبت دیدگاه

 • بازنشسته بیچاره

  تاریخ : ۳۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  ایکاش ثبت نام رو اینتر نتی می‌کردند که هرکس بتونه خودش ثبت نام کنه واگر واجد شرایط بود وام گیرش بیاد.کانونها همگی پارتی بازی وآشنا بازیه، من الان ۱۲ساله نمیتونم وام برنده بشم!چرا؟؟؟


 • شادپور رزمی

  تاریخ : ۳۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  وام باز نشستگان


 • شادپور رزمی

  تاریخ : ۳۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  تابحال وام نگرفتیم