چاپ      کد خبر: 147345
3 تیر 1403

پرداخت وام ۱۰۰میلیون تومانی به دارندگان سهامداران عدالت/واریز سود سهام عدالت جاماندگان

سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۲ شرکت‌های سرمایه‌پذیر تا پایان هفته واریز می‌شود.

پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی به دارندگان سهامداران عدالت/واریز سود سهام عدالت جاماندگان

به گزارش اول فارس ، ‌‌رئیس هیأت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور از واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۲ شرکت‌های سرمایه‌پذیر تا هفته جاری به حساب آنها خبر داد.

عسگر توکلی گفت: این افراد که حدود ۳۰ درصد سهامداران سهام عدالت را شامل می‌شوند، مربوط به دو شرکت سرمایه‌پذیرند که سود حاصل از افزایش سرمایه آنها قرار بود اسفند سال ۱۴۰۲ به حساب سهامداران واریز شود که به تاخیر افتاد، سود سهام باقیمانده سهامداران درهفته جاری به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های سرمایه پذیر موظف به توزیع سود سهام داران عدالت بنا به تکلیف قانونی هستند و تخطی ازاین قانون برای آنها جرم تلقی خواهد شد، تصریح کرد: سود مربوط به حدود ۷۰ درصد از سهامداران عدالت دراسفند پارسال به حساب آنها واریز شد.

رییس هیات مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشور یادآورشد: پیرو مصوبه‌ای که شورای عالی بورس برای توزیع سود سهام عدالت سهام‌داران داشت، مقرر شده بود، سود سهام عدالت هر سال و در دو مرحله تا پایان آذر ماه و پایان اسفند هرسال به حساب سهامداران واریز شود.

دارندگان سهام عدالت  گول پیامک‌های جعلی کلاهبرداران را نخورند!

توکلی، همچنین، به موضوع پیامک‌های جعلی برخی سودجویان در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: ارسال پیامک‌های جعلی توسط سودجویان و کلاهبرداران باعث شده تا برخی سهامداران و افرادی که هنوز ثبت نام نکرده‌اند، به دفاتر سهام عدالت مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که دولت ساز و کار مربوط به ثبت نامی‌های جدید برای عضویت در سهام عدالت را مشخص نکند، هیچ ثبت نام جدیدی نداریم، بیان کرد: هر زمانی که ثبت نام و شرایط افراد جدید مشخص شود، از سوی دولت، سازمان خصوصی‌ساز، سازمان بورس و شورای عالی بورس و سهام عدالت کشور اعلام خواهد شد.

وی افزود: افراد سودجو و کلاهبردار به بهانه ثبت نام‌های جدید یا واریز سود‌های مرحله جدید، از سهامداران درخواست شماره شبا یا شماره کارت می‌کنند که صد درصد اینگونه اقدام‌ها، سودجویانه و کلاهبرداری است و انتظار می‌رود مردم هوشیار باشند، توجهی به پیامک‌های جعلی نکنند که از آنها می‌خواهند وارد لینک یا آدرس سامانه‌ای شوند، چون حساب آنها هک یا توسط هکر‌ها خالی خواهد شد.

پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیونی به سهامداران عدالت

رییس هیات مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشورهمچنین به پیگیری دو طرح کلان کشوری توسط این شرکت خبر داد وگفت: در راستای دستور آزادسازی سهام عدالت و ماندگار مردم در شرکت‌های سرمایه پذیر که از سوی مقام معظم رهبری به دولت ومدیران سهام عدالت نیز تکلیف شده بود، شرایط خاصی برای افراد زیرپوشش وسهامداران پیش بینی شد.

توکلی ادامه داد: یکی از این شرایط ویژه، اعطای تسهیلات به سهامداران است که درمرحله نخست این طرح که پیش بینی می‌شود پس از تعیین تکلیف رییس دولت چهاردهم عملیاتی واجرایی شود به هرسرپرست خانوار دارای برگه سهام عدالت از ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد پایین پرداخت خواهد شد.
تعاونی سهام عدالت درسراسر کشور می‌توانند از وضعیت خودشان نسبت به مشمول بودن دریافت تسهیلات مطلع شوند.
وی تاکید کرد، زمان پرداخت تسهیلات پس از مشخص شدن انتخابات ریاست جمهوری، اعلام خواهد شد.

بیمه همه سهامداران عدالت درصورت کاهش ارزش سهام دربورس

رییس هیات مدیره شرکت تعاونی سهام عدالت کشور همچنین به طرح دیگری که وزیراقتصاد ودارایی دستور آن را به بیمه مرکزی برای کاهش دغدغه‌های سهامداران صادر کرده، اشاره کرد وگفت: با این دستور ابلاغی، سهام همه سهامداران سهام عدالت بیمه خواهند شد واگر سهام آنها در بازار سرمایه ریزش وکاهش داشت، شرکت بیمه گذارسهام عدالت تا ۴ سال درقبال بیمه گذاران خود متعهد است ونگرانی برای سهامداران نخواهد داشت
توکلی اضافه کرد، البته طرح دیگری هم در برای همه سهام داران عدالت در دست اقدام است که درصورت فوت هر یک ازسهامدار تا سقف ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به خانواده متوفی پرداخت خواهد شد.منبع:صدا و سیمای مازندران

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار