چاپ کد خبر: 101264
16 دی 1401

پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی با سود ۱ درصد و اقساط ۶۰ ماهه

پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی با سود 1 درصد و اقساط 60 ماهه

براساس جزئیات طرح «۲و۱»، حداقل مبلغ لازم برای سپرده ­گذاری در این طرح ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است و سقف وام (تسهیلات)ی که یک فرد با تشکیل حساب در قالب طرح «۲و۱» می‌تواند هم زمان با سپرده­ گذاری، از بانک مسکن دریافت کند نیز معادل ۸۵ درصد میزان سپرده و تا حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان است؛ به این معنا که اگر مبلغ سپرده هر چقدر از ۲۳۵ میلیون تومان بیشتر باشد، آن فرد بیش از ۲۰۰ میلیون تومان نمی‌تواند دریافت کند.

در این طرح، نرخ سود سپرده­ گذاری به شکل نرخ سود علی­ الحساب سالانه معادل دو درصد است که همانند سایر سپرده ­های کوتاه ­مدت عادی محاسبه و به حساب مشتریان پرداخت می­ شود. همچنین نرخ سود وام (تسهیلات) نیز رقمی برابر با یک درصد سالانه است.در طرح «۲و۱»، یک سپرده ­گذار می ­تواند نرخ سود سپرده ­گذاری و وام (تسهیلات) مربوطه را هم زمان دریافت کند. وام (تسهیلات)ی که در چارچوب طرح «۲و۱» به مشتریان پرداخت می­ شود، وام (تسهیلات) مرابحه است؛ به این معنا که یک کالا یا خدمات با قیمت مشخص فروخته می­ شود و اقساط آن از خریدار دریافت خواهد شد.وام (تسهیلات) مرابحه برای خرید کالا همچون مسکن، خودرو و … و همچنین خرید خدمات همچون سفرهای زیارتی و سیاحتی، شهریه مدرسه یا دانشگاه و مواردی از این دست پرداخت می­ شود که وام (تسهیلات)­ گیرنده لازم است در هر ماه نسبت به پرداخت اقساط معین وام (تسهیلات) اقدام کند.

طبق اعلام بانک مسکن، حداکثر مدت بازپرداخت وام (تسهیلات) طرح «۲و۱»، ۶۰ ماهه تعیین شده است و وام (تسهیلات)­ گیرنده در عین حال می­‌تواند در قرارداد خود، مدت زمان کمتری را برای بازپرداخت کامل وام (تسهیلات)، اعلام کند.

در طرح «۲و۱» بانک مسکن، سپرده فرد سپرده ­گذار به عنوان وثیقه وام (تسهیلات) توسط بانک پذیرفته می­ شود و در مدت بازپرداخت وام (تسهیلات)، نسبتی از سپرده به وام (تسهیلات)، به عنوان سپرده مسدودی نزد بانک به عنوان وثیقه قرار می­ گیرد. این نسبت به شکل ۱۰۰ به ۸۵ است؛ به این معنا که اگر فرد سپرده ­گذار در ازای ۱۵۰ میلیون تومان سپرده­ گذاری ۸۵ میلیون تومان وام (تسهیلات) مرابحه در قالب این طرح از بانک مسکن دریافت کرده است، ۱۰۰ میلیون از کل ۱۵۰ میلیون تومان سپرده آن فرد، به عنوان وثیقه وام (تسهیلات) تا انتهای مراحل بازپرداخت کامل وام (تسهیلات) نزد بانک مسدود خواهد ماند.

وام (تسهیلات) طرح «۲و۱» هم به سپرده­ گذار و هم به بستگان درجه یک او همچون پدر، مادر، ‌ همسر و فرزند قابل پرداخت است.

بانک مسکن در عین حال برای ارایه وام (تسهیلات) به مشتریان حقوقی خود، امکان استفاده از امکانات طرح «۲و۱» از سوی کارفرمایان برای کارمندان شرکت­ ها را نیز فراهم کرده است. در این خصوص، برای اشخاص حقوقی، بر اساس نظر و درخواست سپرده‌گذار، وام (تسهیلات) به شخص حقوقی و اشخاص حقیقی زیرمجموعه و تحت پوشش شخص حقوقی پس از احراز تحت پوشش بودن شخص معرفی شده از طریق اخذ مدارک مثبته از جمله تصویر قرارداد استخدامی، لیست بیمه، فیش حقوقی و … قابل پرداخت خواهد بود.

هر فرد حقیقیِ مجاز به اخذ وام (تسهیلات) (اشخاص حقیقی معرفی شده از سوی شخص حقوقی و یا بستگان درجه یک اشخاص حقیقی) در قالب این طرح می‌تواند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با رعایت سایر شرایط و ضوابط از وام (تسهیلات) استفاده کند. در دستورالعمل اجرای طرح «۲و۱» آمده است، افتتاح حساب به نام اشخاص حقوقی و توثیق سپرده نزد بانک به نفع اشخاص زیرمجموعه یا خود شخص حقوقی، صرفاً در صورت پیش‌بینی موضوع در اساسنامه شرکت امکان‌پذیر خواهد بود.


بیشتر بخوانید

ببینید|بهترین عکس های زیبای طبیعت وحش که حتما حالتون را خوش می کنه !

آثار شگفت انگیز ایران باستان در متروپولیتن که از دیدنشان سیر نمی شوید !

عکس دو فروشنده دوره گرد در شیراز ۱۲۶ سال پیش

” جام طلای حسنلو ” اسرارآمیزترین گنج باستانی ایران را بشناسید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس شنبه , ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۵

دیگه هموطنان عزیزجواب دادن خودتونید

هم وطن دوشنبه , ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳

آقایون می‌خوان وام بده یا از مردم وام میخواد پول ما مفت بمونه به دولت نزول بدن

ناشناس یکشنبه , ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰

بعداز ۶۰ ماه این ۱۰۰میلیون دیگه چه ارزشی داره
پول یک جفت جوراب

ناشناس یکشنبه , ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹

با سلام
مثال قشنگی زدید فرد۱۵۰ میلیون بذاره شما هم ۸۵ بهش بدین میشه ۲۳۵ حالا شما ۱۰۰ تومنش رو مسدود میکنید دریافتی میشه ۱۳۵
یعنی ۱۵ تومن کمتر از اصل پول سپرده خودش
حالا ۶۰ ماه دست شما باشه .
ملت رو …. فرض کردین!!!!

ناشناس یکشنبه , ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۸:۱۸

این پولها راجمع کنید وام خرد نمیدهید یگدفعه میلیاردی طرف بدین برود چه وامی تبریک عرض میکنم ۱۴۰میلیون بگذارم با ۴تا صامن تبریک واقعا بانکها بفکرمردم

ناشناس یکشنبه , ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱:۱۵

لطفاباشعورمردم بازی نکنید.اینکارتون نمک روزخم پاشیدنه.یکم معرفت یکم مرام یکم وجدان ویکم …….ویک جوانسانیت خواهشا

امیرجهاندیده یکشنبه , ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱:۱۴

باسلام به هموطنان گرامی.خطاب به رئیس بانک مرکزی میگم وکسانیکه مثلاتواتاق فکرای اقتصادی میشینن وطرح میدن میگم.لطفابه شعورمردم توهین نکنید.شمابرای تسویب این طرح فقط به فکرکسری بودجه ونبودنقدینگی بانکهافکرکردیدوجذب سرمایه اماتونگاه اول طوردیگه بنظرمیرسه این میشه فریب.وبه تنهاچیزی که فکرنشده مردم کشورقشرکارگروضعیف کشور.بخودتون بیاید.بس کنیدمردم ایران خیلی نجیبن ازهمه این داستاناباخبرن امابازم سربزیرباسیلی صورتشونوسرخ نگه میدارن.

ناشناس یکشنبه , ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۰:۰۶

تمام آشنا بازی هر کی می‌خواند میدن هرموقع میری میگن همچین بودجه بخشنامه نیومده

مجید شیروانی شنبه , ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۸

همش دروغ و دروغ و دروغ کسی که نیاز داره وام میگیره اگه پول داشتم که وام نمیخواهم

ناشناس شنبه , ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲

دقیقا فقط فکر خودشونن ن مردم مردم اگه پول داشتن ک وام نمیگرفتن

معصومه شنبه , ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۶:۴۲

با این پول کاری نمی‌شود کرد و لذا پول نگه میداره به درد نمیخوره همه بانک ها این روش رو انتخاب کردن و به نفع خودشون نه مردم بدبخت و بیچاره . . من که الان میخام واحد بخرم کم دارم و میخام با وام جبران کنم چطوری پولم رو بزارم بانک بابونه که بخاد یک وام بده آخه میشه ؟ خود رئیس بانک خودش رو جای مردم بزاره ببینه میشه ؟؟؟ بعد همچین قانون و برنامه ای رو بزاره

ناشناس جمعه , ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵

سرکاریم بگو

آخرین اخبار