چاپ کد خبر: 115649
10 تیر 1402

پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان توسط دختر شیرازی به گروهی رمال برای قبولی در کنکور

پرداخت 200 میلیون تومان توسط دختر شیرازی به گروهی رمال برای قبولی در کنکور

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی ۴ متهم که از طریق رمالی در طول یک سال مبلغ ۲ میلیارد ریال از فرزند شاکی کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “امیر حسین سلیمانی” در تشریح این خبر بیان کرد: در پی شکایت مردی میانسال مبنی بر کلاهبرداری از دختر ۱۹ ساله‌اش با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از اخذا اظهارات شاکی و دخترش معلوم شد، مدتی پیش دختر شاکی با صفحاتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا می‌گردد که مدیران این صفحات خود را فالگیر و رمال معرفی نموده بودند و با دادن وعده قبولی در کنکور در طول یک سال و در چندین مرحله  مبلغ ۲ میلیارد ریال از وی کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه دختر شاکی جهت برآورده کردن این مبالغ مجبور به فروش طلاهای خود شده بود، گفت: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی در کمترین زمان متهمان شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی به پلیس فتا احضار شدند.

سرهنگ “سلیمانی” گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهمان که  ۲ خانم و ۲ آقا بودند منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شدند ولی پس از مواجهه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به بزه ارتکابی خود اعتراف و بیان داشتند با ایجاد صفحاتی در اینستاگرام با عنوان فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد شاکیه و سوء استفاده از سادگی وی و دادن امید واهی در خصوص قبولی در کنکور و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از او کردیم.

وی تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به ‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

این مقام سایبری از هموطنان خواست: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک یا مجرمانه آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

تست بینایی: اگه خیلی تیزبینی عدد متفاوت رو تو ۱۰ ثانیه پیدا کن!

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار