پروفسور ملک حسینی “پدر پیوند کبد ایران ” به کرونا مبتلا شد

 پرفسور سید علی ملک حسینی، پدر پیوند کبد ایران و یکی از چهار چهره برتر علمی جهان به کرونا مبتلا شد. به گزارش اول فارس،  پرفسور سید علی ملک حسینی، استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پدر پیوند کبد ایران، به کرونا مبتلا شده است. پروفسوری علی ملک‌حسینی متولد شهرستان بویراحمد و جزو بنیانگزاران بخش […]

دکتر ملک حسینی، پدر پیوند کبد ایران | خبرگزاری صدا و سیما

 پرفسور سید علی ملک حسینی، پدر پیوند کبد ایران و یکی از چهار چهره برتر علمی جهان به کرونا مبتلا شد.

به گزارش اول فارس،  پرفسور سید علی ملک حسینی، استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پدر پیوند کبد ایران، به کرونا مبتلا شده است.

پروفسوری علی ملک‌حسینی متولد شهرستان بویراحمد و جزو بنیانگزاران بخش پیوند بیمارستان نمازی شیراز و اولین چهره‌های علمی ایران در عرصه پیوند کلیه و کبد است.

ملک‌حسینی نخستین پیوند کبد در ایران از فرد زنده به زنده را انجام داد و در دائرهالمعارف پزشکی به عنوان پدر پیوند کبد در ایران معرفی شد. وی در سپتامبر ۲۰۲۰ یکی از چهار دانشمند بزرگ دنیا بود که به دلیل تاثیر شگرف در پیشرفت دانش پیوند، جایزه انجمن جهانی پیوند اعضا را دریافت کرد

پروفسور علی ملک حسینی هم اینک یکی از بزرگترین مراکز پیوند اعضا در خاورمیانه را در شهر صدرا در استان فارس اداره می‌کند، جایزه انجمن جهانی پیوند اعضای جهان را برای سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داد.

 

عضو کانال تلگرام اول فارس شوید

 

مطالب مرتبط

اعلام محدودیت های «تکراری» استانداری برای سیل اتباع افغانستانی در استان فارس(+ویدئو)

اطلاعیه محدودیت ترافیکی یکماهه در مسیر غرب به شرق بلوار چمران شیراز

مرگ ۵ نفر بر اثر بیماری هاری در شیراز

نظرات