• 14 / خرداد 1402 / 17:22
  • شناسه خبر : 113593

پویش شبکه مردمی « حُسنا » برای تامین جهیزیه نوعروسان احسان‌جو چیست؟

2222

طرح ملّی که در دهه کرامت امسال اجرایی شده شبکه مردمی حسنا کمک خواهند کرد تا پویش  # هدیه _ امام ، پویش شبکه مردمی « حُسنا » بگیرد و این بار مهربانی و رأفت امام رئوف، به تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده رضوی کمک کند.

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ

وَأَنْفِقُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا تُلْقُوا بِأَیْدِیکُمْ إِلَى التَّهْلُکَهِ ۛ وَأَحْسِنُوا ۛ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ.[۲–۱۹۵]

به گزارش اول فارس و به نقل از « روابط عمومی  » بنیاد کرامت رضوی به مناسبت دهه کرامت و ایّام میلاد حضرت رضا علیه السّلام طرح # هدیه _ امام ، پویش شبکه مردمی « حُسنا (حامیان سنت نبوی ازدواج ) » برای تامین جهیزیه زوج های احسان پذیر یا به عبارتی پویش ملّی تامین جهیزیه برای نو عروسان نیازمند توسط مرکز امور بانوان و خانواده خانواده بنیاد کرامت رضوی در سراسر سرزمین اسلامی امان در حال اجرا می باشد.

فاطمه دژبرد مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی درباره جزئیات این طرح ملی می گوید : مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در راستای اعتلای روز افزون کارکرد خانواده و تحکیم و تعالی آن، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این آستان مقدس و مجموعه نهادها و تشکل‌های مردمی، اقدام به طراحی و پیاده‌سازی طرح «حسنا» (حامیان سنت نبوی ازدواج ) کرده است.

فاطمه دژبرد

به گفته دژبرد، در گام اول اجرای این طرح ملی، شبکه‌سازی، مهارت‌افزایی، دانش‌افزایی و فعال‌سازی خادمیاران ازدواج دنبال شد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی، سنت حسنه وساطت در ازدواج احیا شود ، نامبرده امیدوار است در گام دوم این طرح ملی که در دهه کرامت امسال اجرایی شده شبکه مردمی حسنا کمک خواهند کرد تا پویش «هدیه امام» برای تامین جهیزیه نوعروسان احسان‌جو شکل بگیرد و این بار مهربانی و رأفت امام رئوف، به تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده رضوی کمک کند.

در ادامه دژبرد تصریح کرد: در این مرحله به همت مردم و به نام مبارک حضرت رضا علیه السلام اقلام جهیزیه برای اهدا به نو مزدوجین محروم و نیازمند تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت گروه های مختلفی مردمی برای تامین این هدایا گفت:

از تمامی گروه‌های خانوادگی از جمله محافل روضه‌های خانگی در نقاط مختلف کشور دعوت می‌کنیم به نام امام رضا(ع) به این پویش بپیوندند و هر جمعی حداقل یک قلم جهیزیه به ارزش ۵ تا ۸ میلیون را متقبّل شود تا به یک همدلی و همراهی ملی، تا بتوانیم جهیزیه‌های کامل مورد نیاز هر روز به ارزش ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان را تامین و به این عزیزان اهدا کنیم.

گفتنی است برگزار کنندگان این امر خیر و ستودنی با تخصیص شماره کارت بانکی تحت محوریت ( به شرح ذیل ) کانون بانوان و خانواده در هر استان بستر متمرکز تسهیل واریز وجوه پرداختی هموطنان نوع دوست و سرشار از معرفت ایران اسلامی را فراهم نموده اند.

پویش 1187x1536 1

بیشتر بخوانید:

۸ توصیه طلایی برای داشتن ازدواج موفق که یه عمر با هم باشید
خواستید« ازدواج مجدد » کنید حواس تان به این چیزها باشد/تست آمادگی ازدواج
یک زن طی ۹ سال ۵۴ مرتبه ازدواج کرد + عکس

ثبت دیدگاه