چاپ کد خبر: 41889
13 دی 1399

پیدا کردن افراد با شماره موبایل در اینستاگرام

در اینستاگرام می‌توانید دوستان خود را از طریق هم نام کاربری و هم شماره تماس ذخیره شده شان در تلفن همراه تان پیدا کنید.

  

به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سیما؛ اگر می‌خواهید افراد را با شماره موبایل در اینستاگرام پیدا کنید، ابتدا وارد بخش پروفایل اینستاگرام خود شوید و بر روی سه نقطه در بالای صفحه کلیک کنید.

سپس از قسمت follow people و بخش contacts می‌توانید مخاطبین گوشی خود را که اکانت اینستاگرامشان با همان شماره ذخیره شده در گوشی تان یکی است، پیدا کنید.

اگر اولین بار است که وارد این بخش می‌شوید، قسمت contacts صفر است و باید روی گزینه connect contacts کلیک کنید تا مخاطبین نمایش داده شوند. سپس می‌توانید آن‌ها را فالو کنید.

نحوه تشخیص شماره در اینستاگرام
 
آیا امکان فهمیدن شماره موبایل افراد در اینستاگرام وجود دارد؟

در اینستاگرام می‌توانید دوستان خود را از طریق هم نام کاربری و هم شماره تماس ذخیره شده شان در تلفن همراه تان پیدا کنید.
در پاسخ باید بگوییم که شما در اینستاگرام نمی‌توانید از طریق آیدی یا نام کاربری شخصی، به شماره موبایل او دسترسی پیدا کنید. تنها در صورتی می‌توانید اکانت اینستاگرام شخص را با شماره موبایل پیدا کنید که شماره اکانت آن شخص در اینستاگرام ثبت شده و شماره آن شخص در مخاطبین گوشی تان نیز وجود داشته باشد.

 آیا امکان بدست اوردن شماره تلفن از طریق آیدی اینستاگرام وجود دارد؟
خیر. امکان فهمیدن شماره تماس شخص از روی آیدی اینستاگرام وجود ندارد. مگر اینکه پیج شما بیزینسی باشد و شماره خود را در پروفایل تان قرار داده باشید.

آیا امکان هک اینستاگرام از طریق شماره موبایل افراد وجود دارد؟
همانطور که قبلا توضیح داده شد، افراد با استفاده از آیدی یا نام کاربری اینستاگرام نمی‌توانند به شماره موبایل تان دسترسی پیدا کنند. بنابراین، احتمال هک کردن از این طریق وجود ندارد. همچنین هک اینستاگرام از طریق سرور‌های خود این شبکه به علت امنیت بالای آن غیر ممکن است. با این حال، روش‌های مختلفی برای هک شدن اکانت اینستاگرام شما با استفاده از نرم افزار‌های واسطه وجود دارد که می‌تواند حریم خصوصی شما را تهدید کرده و اطلاعات شما را در معرض خطر قرار دهد؛ بنابراین توصیه می‌شود که برای افزایش تعداد فالوور یا لایک، فریب افراد سودجو یا سوء استفاده گر را نخورید و از نصب برنامه‌هایی تحت عنوان افزایش تعداد فالوور یا لایک و … خودداری کنید تا هکر‌ها نتوانند به اکانت شما دسترسی پیدا کرده و اطلاعات شما را هک کنند.

جلوگیری از پیدا شدن و ردیابی در اینستاگرام با شماره تلفن
برای جلوگیری از پیدا شدن در اینستاگرام از طریق شماره تلفن، باید ابتدا گزینه Connect contact را غیر فعال کنیم. برای این منظور باید به setting، بخش contact بریم و گزینه اصلی را غیر فعال کنیم. همچنین چند روش برای غیر فعال کردن حالت ردیابی در اینستاگرام به شما معرفی میکنیم.

۱. حذف شماره تلفن از روی اکانت اینستاگرام:
در اولین مرحله شما باید شماره تلفن خودتون رو از روی اکانت اینستاگرامتون حذف کنید. در هنگام ساخت اکانت اینستاگرام، از شما میخواهد که شماره تلفن خود را وارد کنید. با حذف کردن شماره تلفن از اکانت اینستاگرامتون دیگر در لیست پیشنهادی کسانی که شماره شما را دارند نمیروید. البته باید به جای شماره تلفن آدرس ایمیلتون رو وارد کنید و حتما تایید دو مرحله‌ای رو بردارید.

۲. قطع ارتباط فیسبوک
علاوه بر شماره تلفن اگر شما دوستی در فیسبوک داشته باشید و فیسبوکتان به اینستاگرامتان وصل باشد، آن شخص میتوانید اکانت اینستاگرام شمارا مشاهده و درخواست دوستی بدهد. برای حل این مشکل شما باید ابتدا به قسمت تنظیمات برید و روی قسمت حساب (Account) کلیک کنید و در نهایت وارد قسمت حساب‌های متصل شوید. در این قسمت تعدادی از حساب‌های فیس بوک، توییتر و وبلاگ Tumblr را مشاهده خواهید کرد. در این بخش میتوانید به راحتی حساب‌های متصل رو پاک کنید. بر روی فیسبوک کلیک کرده و گزینه unlink account رو بزنید.

۳. غیرفعال کردن پیشنهاد حساب‌های مشابه:
گام آخر برای جلوگیری از پیدا شدن و ردیابی در اینستاگرام با شماره تلفن این است که گزینه پیشنهاد حساب‌های مشابه را غیرفعال کنید. الگوریتم اینستاگرام به صورتی است که پیشنهاداتی از حساب‌های مشابهی برای شما میاید؛ و همچنین از طرف حساب شما نیز به حساب دیگر پیشنهاد میشود. شاید برای شما عجیب باشه، ولی امکان غیرفعال کردن این گزینه از داخل گوشی وجود ندارد و برای اینکار باید وارد نسخه وب اینستاگرام بشید. پس از ورود به حسابتون در سایت، در پایین صفحه شما میتوانید گزینه پیشنهاد‌های حساب رو غیرفعال کنید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار