• 26 / دی 1401 / 7:30
  • شناسه خبر : 102050

پیش‌بینی وضع آب و هوا تا هفته آینده: هشدار بارش‌های خطرناک و سیل‌آسا برای جنوب کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی با اعلام این‌که توده هوای سرد هفته آینده به کشور وارد می‌شود، گفت: هفته اول بهمن‌ماه بارش‌های کمی خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور و ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور خبر داد.

به گزارش اول فارس ، ضیائیان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد:امروز ۲۶ دی در برخی مناطق جنوب و جنوب غرب بارش پراکنده باران و در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف رخ می‌دهد همچنین از بعد از ظهر امروز با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور در بوشهر و برخی مناطق واقع در خوزستان و جنوب و غرب فارس بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: فردا سه‌شنبه با تقویت سامانه بارشی در خوزستان، بوشهر، فارس، نیمه‌غربی و شمالی هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه‌جنوبی اصفهان، کرمان، یزد و برخی مناطق خراسان جنوبی و نیمه‌شمالی سیستان و بلوچستان بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود. این بارش‌ها در فارس و بوشهر شدت بیشتری خواهد داشت.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا چهارشنبه ۲۸ دی در مناطقی از کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و هرمزگان بارش باران و برف رخ می‌دهد. پنجشنبه (۲۹ دی) در جنوب سیستان و بلوچستان و از اواخر وقت پنجشنبه و طی روز جمعه ۳۰ دی در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

وی افزود: امروز صبح در استان‌های واقع در غرب، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان یخبندان رخ می‌دهد. از سه‌شنبه (۲۷ دی) تا آخر هفته افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت نیمه‌شمالی کشور دور از انتظار نیست.

ضیاییان گفت: از بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه در نوار شرقی و برخی مناطق جنوب شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد نسبتا شدید تا شدید و در برخی مناطق خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز شمال خلیج فارس، سه‌شنبه و چهارشنبه خلیج فارس، پنج‌شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و جمعه دریای عمان و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

ضیاییان همچنین گفت: بررسی داده‌های سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد که طی سال‌های اخیر عمدتا به علت کم بارشی و افزایش دمای فصل زمستان، امواج سرمایی قابل ملاحظه‌ای را در کشور شاهد نبودیم لذا موج سرمای اخیر در برخی از نقاط ۱۱ استان کشور، کاهش دمای کم سابقه‌ای را در بازه حدودا ۱۰ ساله ایجاد کرد البته معمولا برای بررسی و محاسبه رکورد‌های آماری دوره بلند مدت ۳۰ ساله متداول است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: ایستگاه‌های «درمیان و زهان» در خراسان جنوبی، «چادگان» در اصفهان، «قروه» در کردستان و «ایلبگی» در چهارمحال و بختیاری با ثبت دما‌هایی بین ۱۳- تا ۲۹- درجه، سردترین دما و یخبندان را طی گذر این موج تا کنون ثبت کرده‌اند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ۲۷ دی قسمتی ابری و غبارمحلی به‌تدریج ابری و گاهی وزش باد ملایم و اواخر وقت غبارآلود با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۸ و روز چهارشنبه ۲۸ دی صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

فال حافظ امروز ۲۷ دی با تفسیر دقیق و زیبا

 این ۲۱ نکته را رعایت کنید تا برای همیشه جوان بمانید !

ترانس‌سکشوال ها را بهتر بشناسید

مطالب مرتبط

درگیری مرگبار اعضای دو طائفه افغانستانی در نیمه شب سیدخندان تهران

خبر خوش کشف روشی جدید برای افزایش ۲۵ درصدی طول عمر

مجروح شدن ۲ سرنشین خودروی شیشه‌ دودی پس از شلیک گشت پلیس

نظرات