• 11 / آبان 1402 / 20:03
  • شناسه خبر : 124997

پیش بینی سازمان هواشناسی از آغاز هفته پُر بارش در سراسر کشور

پیش بینی سازمان هواشناسی از هفته پر بارش در سراسر کشور

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: احتمال دارد تا پایان  آبان چند میلی متر نسبت به میانگین، بارش‌ها کم باشد، اما فعلا هفته آینده شاهد بارش‌های پر باری خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران جوان: صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی  با بیان اینکه  تا پایان مهر ماه بارش های  پاییزی  که پیش بینی شده بود نرمال بوده است گفت: در آبان ماه  بارش های نرمالی نداشتیم اما پیش بینی می شود که هفته آینده هیچ نقطه ای از کشور بدون بارش نماند و هفته پربارش  خواهیم داشت.

وی افزود: برخی از مواقع پیش بینی ها ممکن است همراه با خطا باشد اما طبق ارزیابی های صورت گرفته ۲ تا ۳ میلی متر بارش ها نسبت به نرمال کمتر بوده است. اما طبق ارزیابی های صورت گرفته هفته پیش رو  اغلب مناطق کشور شاهد بارش خواهند بود.

او می گوید:  احتمال دارد تا پایان  آبان چند میلی متر نسبت به میانگین، بارش ها کم باشد اما  فعلا هفته آینده شاهد بارش های پر باری خواهیم بود و برای ارزیابی دقیق تر باید نقشه های پیش بینی فصلی را  در نظر بگیریم.

ضیائیان گفت: در ابتدای پاییز هم اعلام کرده بودیم که در پاییز بارش های نرمال و بیش از نرمال خواهیم داشت که تا به امروز هم بارش های تقریبا نرمالی داشته ایم اما با این وجود باید تمامی مردم در مصرف آب صرفه  جویی کنند تا مشکلی از لحاظ تامین آب در سال آینده وجود نداشته باشد.

۷علت زرد شدن و ریزش برگ های گیاه فیلودندرون

مطالب مرتبط

از روز یکشنبه هوا ۲ الی ۳ درجه گرمتر می‌شود/احتمال بارندگی تابستانه در برخی استانها

آخرین وضعیت آب و هوا :افزایش دمای هوا از روز یکشنبه در بیشتر نقاط کشور

میانگین بارندگی پربارش‌ترین استان کشور ۱۱۰ میلی‌متر کمتر از نرمال است

نظرات