• 14 / مرداد 1402 / 10:27
  • شناسه خبر : 117786

پیش بینی شرایط جوی کشور و فعالیت ابرهای باران‌زا بر فراز برخی استان‌ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار موقت در برخی استان‌ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد کشور خبر داد.

ابر+باران+هو+هواشناسی

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی دو روز آینده در شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، برخی نقاط استان‌های اردبیل، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، ارتفاعات استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دوشنبه تا چهارشنبه(۱۶ تا ۱۸ مرداد) این وضعیت در شمال غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، برخی نقاط استان‌های سمنان و اصفهان و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی رخ خواهد داد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: سه‌شنبه(۱۷ مرداد) این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده در غرب یزد و شمال فارس نیز مورد انتظار است.

ضیاییان گفت: طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق و شرق به‌ویژه منطقه زابل، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید، گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شرق دریای عمان در پنج روز آینده مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۵ مرداد) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۱۶ مرداد) کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش ابر و افزایش باد با احتمال رگبار و رعددو برق با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ مرداد) اهواز با دمای ۴۹ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان با دمای ۱۳ و۱۵ و شهر کرد با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

عضو یکی از کانال های اخبار اول فارس شوید

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

مطالب مرتبط
برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نظرات