چاپ کد خبر: 97282
14 آبان 1401

پیش بینی هواشناسی|بارش باران، برف و وزش باد شدید و کاهش ۹ درجه‌ای دما تا آخر هفته

سازمان هواشناسی ایران از بارش باران، برف و وزش باد شدید تا آخر هفته در استان‌های شمالی و جنوبی کشور و کاهش ۶ تا ۹ درجه‌ای دما در برخی مناطق خبر داد.

باران

به گزارش اول فارس، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی  و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان، گیلان، ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی، شرق یزد، شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات استان‌های هرمزگان و کرمان بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

فردا و روز دوشنبه در شرق اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران، گاهی رعدوبرق  و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

یکشنبه در برخی مناطق استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، هرمزگان و دوشنبه علاوه بر این مناطق در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده روی می‌دهد.

سه‌شنبه در شمال غرب، سواحل غربی خزر، ارتفاعات البرز غربی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی رگبار باران،‌ گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی چهارشنبه در شمال غرب، بخش‌هایی از کرمان، هرمزگان و بوشهر بارش روی می‌دهد. روزهای یکشنبه و دوشنبه در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر و سه‌شنبه و چهارشنبه در شمال شرق کشور ۶ تا ۹ درجه کاهش دما پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش‌ها به‌شکل برف است.

فال حافظ امروز ۱۵ آبان با تفسیری زیبا و دقیق

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

جهان یکشنبه , ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲

خداراچه.دیدی

ناشناس یکشنبه , ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱

خداراچه.دیدی

ناشناس یکشنبه , ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۵:۴۵

گفتن پاییزباران نیست مردم ناامیدشدن

آخرین اخبار