چاپ کد خبر: 124313
1 آبان 1402

خبر خوش آغاز بارندگی های بیشتر از حالت عادی از روزهای آینده

بر اساس داده‌های سازمان هواشناسی بارش‌های فرانرمال از اوایل ماه جاری آغاز می‌شود، ضمن این‌که میزان بارندگی‌های کشور ۲۰ درصد بیشتر از میانگین ۳۰ ساله بوده است.

تسنیم: بر اساس داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی، سال گذشته پس از پایان هفته چهارم پاییز در ۱۲ استان کشور حتی یک قطره باران هم نباریده بود و میانگین بارش حدود ۱۰ استان نیز کمتر از یک میلی متر بود.

این در حالی است که از ابتدای سال زراعی تا پایان هفته چهارم پاییز فقط بارش در یک استان جنوبی صفر بوده و بارندگی های پاییز در ۳۰ استان شروع شده است.

داده‌های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور نشان می دهد  گیلان با میانگین دریافت حدود ۱۰۸ میلی متر باران،  پربارش ترین استان کشور تا این لحظه است.

پس از گیلان بیشترین بارش ها به ترتیب برای استان های مازندران با ۹۶، گلستان ۵۹ و اردبیل با ۳۹ میلی متر بوده است.

با وجود اینکه بر اساس انتظارات بارش های سال زراعی زودتر آغاز شد و میزان آنها نیز تا اینجا بیشتر از نرمال بوده است، اما کم بارشی انباشته و خشکسالی های متوالی گذشته با یک سال بارش نرمال جبران نمی شود. همچنان بخش وسیعی از کشور تحت تاثیر درجات مختلف خشکسالی است که ضرورت مدیریت منابع آب را بیش از پیش می کند.

فیلم | لهجه قاتلین در بازسازی صحنه قتل داریوش مهرجویی/آخرین پیام وحیده محمدی که به دخترش نرسید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار