چاپ کد خبر: 132223
1 بهمن 1402

چمن ورزشگاه بین‌المللی پارس شیراز یخ زد / ورزش و جوانان فارس: نه پول داریم نه اختیار !

یک مسئول در اداره ورزش فارس گفت: ما در این اداره کل رایزنی‌ها و پیگیری‌های لازم را برای کسب بودجه و رفع نواقص انجام می‌دهیم، اما عملا در اعتبارات و اختیارات این ورزشگاه، نقشی نداریم.

www.atafs .co studiom pars shiraz 3 of 6

ایسنا: چندی پیش در بازدید مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس از وضعیت چمن ورزشگاه ۵۰ هزارنفری و بین‌المللی پارس شیراز، مشخص شد که چمن دچار یخ‌ زدگی شده و این یخ زدگی به گفته نماینده پیمانکار ورزشگاه، به زرد شدن رنگ چمن نیز انجامیده است.

معاون فنی و عمرانی این اداره کل نیز در برنامه تلویزیونی ورزش فارس، کار نکردن سیستم هیتینگ زمین چمن را دلیل این یخ زدگی عنوان کرد و گفت: با شرکت گاز استان رایزنی‌هایی انجام داده‌ایم و برخی نواقص هم برطرف شد، اما برای وصل شدن انشعاب گاز، نیاز به یک سری استعلام‌ها داشتیم که همه آنها انجام شد و استعلام شهرداری باقی‌ماند و منتظر این استعلام هستیم.

در همین ارتباط امروز با این مسئول اداره ورزش استان تماس گرفتیم. «خداکرم کریمی» گفت: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، نتیجه استعلام شهرداری هم به دست ما رسید که طبق آن، مجوز صادر و تحویل اداره گاز شد تا در هفته جاری، گاز ورزشگاه وصل شود.

کریمی افزود: به گفته‌ مسئولان اداره گاز، این پروسه ۲ تا ۳ روز زمان می‌برد و پس از آن با وصل شدن گاز ورزشگاه، مشکل هیتینگ زمین چمن حل خواهد شد.

وی در خصوص اقدامات برای رفع سایر نواقص ورزشگاه بزرگ شیراز نیز گفت: در ماه‌های اخیر، هم مسئولان استانی و هم وزیر ورزش از این ورزشگاه بازدید کردند و این مساله مطرح شد که ورزشگاه پارس، نیاز به یک اعتبار مناسب دارد تا بتواند به مرحله بهره‌برداری برسد. اما مساله‌ای که وجود دارد این است که اداره ورزش و جوانان با وجود همه پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی که انجام می‌دهد، خود اختیاری در این ورزشگاه ندارد.

معاون فنی و عمرانی اداره ورزش فارس در این باره توضیح داد: ردیف اعتباری این پروژه ملی است و هر اعتباری که بیاید، در اختیار شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی قرار می‌گیرد. در حقیقت مردم همیشه از ما توقع دارند که ورزشگاه را به سرانجام برسانیم، در حالی که عملا دست ما در این ورزشگاه بسته است.

کریمی در خصوص پارگی سقف ورزشگاه که اخیرا خبرساز شده بود نیز گفت: بخشی از ضلع غربی سقف ورزشگاه با ورزش باد شدید دچار پارگی شده بود که تعمیر آن هم جزو تعهدات شرکت توسعه و تجهیز است.

عدم برخورداری از سیستم صوتی، دوربین و گیت ورودی تماشاگران، برخی از دیگر نواقص ورزشگاه بزرگ شیراز است که کریمی به آنها اشاره کرد.

ورزشگاه پارس شیراز در بهار سال ۱۳۹۶ رسما افتتاح شد اما به علت مشکلات جدی زمین چمن، تا یک سال بعد امکان برگزاری مسابقات فوتبال را نداشت.

با وجود برطرف نشدن مشکل زمین، در سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۰ برخی از دیدارهای لیگ دسته اول فوتبال کشور در این ورزشگاه انجام شد تا اینکه با انتخاب پیمانکار جدید در تابستان ۱۴۰۰، این زمین دوباره زیر کشت چمن رفت و قرار بود در پاییز همان سال چمن مناسب تحویل داده شود. اما با گذشت بیش از ۲ سال از موعد مقرر، هنوز این ورزشگاه به آن چیزی که وعده داده شده بود، حتی نزدیک هم نشده است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار