چاپ کد خبر: 132564
5 بهمن 1402

چند نکته مهم که پیش از خرید خودرو مناطق آزاد باید بدانید+قیمت

هم‌زمان با آزادسازی واردات خودروهای دست دوم از مناطق آزاد، بسیاری از علاقه‌مندان و همچنین سرمایه‌گذاران آماده هستند تا اتومبیل‌های این مناطق را خریداری کنند و آن‌ها را به سرزمین اصلی بیاورند. تنوع بالای خودروهای خارجی، موجب جذابیت خرید خودرو منطقه آزاد برای کاربران می‌شود. بااین‌حال نکاتی هست که باید قبل از خرید خودروهای این مناطق، به آن‌ها توجه کنید.

نکات مهمی که پیش از خرید خودرو منطقه آزاد باید بدانید

برای واردات خودروهای مناطق آزاد به سرزمین اصلی، باید کلیه عوارض و بدهی‌های مربوط به خودرو پرداخت شود. سپس حقوق ورودی خودرو شامل حقوق گمرکی و سود بازرگانی مصوب را نیز باید پرداخت کنید. همچنین خودروها باید دارای معاینه فنی معتبر باشند. به عبارتی واردات خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی، همانند واردات خودروهای نو از گمرک است و باید عوارض گمرکی را پرداخت کنید.

دیگر نکته مهم درخصوص خرید خودرو منطقه آزاد و ورود آن به سرزمین اصلی، تعیین ارزش آن است. ارزش خودرو توسط گمرک تعیین می‌شود و براساس ارزش تعیین‌شده از سوی گمرک، سایر پرداخت‌های قانونی خودرو مشخص خواهد شد.

دو نکته مهم پیش از خرید خودرو منطقه آزاد

بنابراین خریداران باید هنگام انتخاب و خرید خودروهای منطقه آزاد به قیمت آن‌ها توجه داشته باشند. به‌عنوان مثال ممکن است خرید یک هیوندای سوناتا کارکرده از مناطق آزاد و ورود آن‌ به سرزمین اصلی، گران‌تر از خرید این خودرو در بازار داخلی برای مشتری تمام شود.

این موضوع درحال‌حاضر باید مورد توجه مشتریان قرار گیرد. با آزادسازی واردات خودرو از مناطق آزاد، ممکن است سودجویان قیمت خودروهای این مناطق را به شدت افزایش دهند. درنتیجه خریداران برای انتخاب یک خودرو نیاز به پرداخت هزینه گزافی خواهند داشت. پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید خودروهای منطقه آزاد برای واردات آن‌ها به کشور، قیمت همان خودرو و نسخه‌های مشابه را در بازار داخلی بررسی کنید.

قیمت برخی خودروهای منطقه آزاد در بهمن ۱۴۰۲:

خودرو مدل رنگ بدنه کارکرد قیمت
کیا ریو هاچ‌بک ۲۰۱۴ سفید بدون رنگ ۹۰,۰۰۰ ۹۲۰,۰۰۰,۰۰۰
هیوندای اکسنت ۲۰۱۴ سفید بدون رنگ ۱۲۰,۰۰۰ ۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰
هوندا سیویک ۲۰۱۳ خاکستری بدون رنگ ۹۰,۰۰۰ ۱,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰
بی ام و سری ۳ ۲۰۱۵ سفید دو لکه رنگ ۱۵۰,۰۰۰ ۲,۹۵۰,۰۰۰,۰۰۰
نیسان جوک ۲۰۱۶ مشکی بدون رنگ ۱۲۸,۰۰۰ ۱,۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰

منبع:دیجیاتو

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار