چاپ کد خبر: 122762
11 مهر 1402

چند نکته موثر برای کمتر شدن درد لگن در دوران بارداری

برخی از خانم‌ها در دوران بارداری درد کمر و لگن را تجربه می‌کنند. درد می‌تواند در یک یا هر دو طرف کمر یا لگن باشد. این درد اغلب در ناحیه تناسلی و زیر شکم وجود دارد یا به سمت ران‌ها انتشار پیدا می‌کند.

درد ممکن است در دوران بارداری هنگام پیاده‌روی، ایستادن یا چرخیدن روی یک طرف بدتر شود.

بارداری
به گزارش اول فارس به نقل از روزنامه خراسان، رعایت چند نکته ممکن است به کاهش درد لگن در دوران بارداری کمک کند: انجام تمریناتی که کف لگن را تقویت می‌کند:

  • کشش
  • حمام گرم
  • پوشیدن کفش‌های صاف و راحت
  • اجتناب از ایستادن طولانی مدت
  • استراحت فراوان

دوران بارداری
-خانم‌ها همچنین می‌توانند از بسته‌های یخ یا کیسه آب‌گرم برای تسکین درد استفاده کنند. استامینوفن معمولاً در دوران بارداری بی‌خطر است. با این همه توصیه می‌شود قبل از مصرف هرگونه دارویی با پزشک صحبت کنید.

-تا جایی که ممکن است استراحت کنید و اگر مجبور به استفاده از پله شدید برای بالا رفتن از پله‌ها هربار یک پا را بالا ببرید.

-برای انجام دادن کارهای منزل از همسر، خانواده و دوستان خود کمک بگیرید.

-سعی کنید لباس خود را در حالت نشسته بپوشید. به عنوان مثال هنگام پوشیدن شلوار روی یک پا نایستید.

-حالت‌های مختلف غلتیدن در رختخواب را امتحان کنید تا راحت‌ترین حالت ممکن برای خوابیدن را پیدا کنید. به طور مثال می‌توانید یک بالش را بین دوپای خود یا زانوهای خود را در کنار یکدیگر قرار دهید و باسن خود را جمع کنید.

-هنگام سوار یا پیاده شدن از خودرو، زانوها را به هم بچسبانید وآن‌ها را با هم حرکت دهید. قرار دادن یک کیسه نایلونی روی صندلی و زیر نشیمنگاه برای چرخیدن به شما کمک می‌کند.

نکات مهم دندانپزشکی در ۳ ماهه اول بارداری که باید به آنها توجه داشته باشید

نشانه هایی در دوران بارداری که خبر از فرزند دختر می دهند

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ