• 10 / خرداد 1402 / 22:45
  • شناسه خبر : 113302

چه کسانی خبرگزاری فارس و دیگر رسانه های مستقل را در استان تحریم کرده اند؟

رئیس بسیج رسانه استان فارس با بیان اینکه زبان خبرنگاران خبرگزاری فارس گویا و رسا است، اظهار داشت: این خبرگزاری توسط عزیزانی که تاب شنیدن واقعیت را ندارند تحریم شده است.

استان فارس

خبرگزاری فارس از شیراز نوشت: هادی رضایی در اولین همایش فصلی خبرگزاری فارس استان فارس که امروز دهم خرداد برگزار شد با اشاره به اینکه خبرگزاری فارس یک خبرگزاری حاکمیتی محسوب می‌شود که استقلال و مردمی و مطالبه‌گر بودن این خبرگزاری در این استان محرز است، اظهار داشت: چپ و راست برای کارکنان این مجموعه معنا ندارد.

وی افزود: پیگیری‌هایی که در سطح استان نسبت به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی صورت می‌گیرد مستندی بر این گفته بوده که حرف مردم با صراحت و بدون لکنت بیان از سوی خبرگزاری فارس شنیده می‌شود.

رئیس بسیج رسانه استان فارس در ادامه عنوان کرد: خبرگزاری فارس در کنار دیگر خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مستقل و مردمی نشان داد با آمدن و رفتن افراد و دولت‌ها رسالت خود را فراموش نمی‌کند که بار این زحمات بر دوش شما خبرنگاران است.

رضایی افزود:  امید که شرمنده شهدا و صاحب‌قلمان تاریخ نشویم چه آنهایی که لب خود را دوختند تا زبان جز به حقیقت نگشایند و چه کسانی که قلم شکستند که قلم به دست نگیرند و  چه کسانی که به امید نگاشتن شما در آینده تاریخ، جان خود را فدای حقیقت کردند.

جلال رشیدی کوچی: برخی از مسوولین که تصمیم گیر و تصمیم‌ساز هستند از مردم فاصله گرفته‌اند، به همین دلیل مشکلات مردم را درک نمی‌کنند چرا که در بین مردم نیستند.

نماینده مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی افراد را به عنوان شاخص انقلاب بر می‌شماریم مردم خطاهای آنها را نیز پای دین و انقلاب می‌گذارند که باعث تزلزل نگاه مردم به انقلاب می‌شود اما خبرگزاری فارس به جای اشخاص، شاخص‌ها را مبنا قرار داده است.

جلال رشیدی کوچی امروز دهم خرداد در همایش فصلی خبرگزاری فارس استان فارس ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) بیان کرد: تبدیل افراد به شاخص، آفتی است که جریانات حقیقی انقلاب را منحرف می‌کند.
نماینده مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر بنده مهم‌ترین آسیبی که برای انقلاب اسلامی متصور است این بوده که متاسفانه افراد را به شاخص تبدیل کردیم و شاخص‌های انقلاب را با آن افراد سنجیدیم.

رشیدی کوچی با اشاره به اینکه این آفتی بود که استمرار دارد، گفت: این امر موجب شده که خیلی وقت‌ها جریانات حقیقی انقلاب بر اساس این خطاهای راهبری به انحراف بروند.

وی با بیان اینکه برخی افراد که خود را به عنوان شاخص انقلاب معرفی کردند، به خطا رفتند، اظهار داشت: وقتی این افراد را به عنوان شاخص انقلاب بر می‌شماریم مردم خطاهای آنها را نیز پای دین و انقلاب می‌گذارند که باعث تزلزل نگاه مردم به انقلاب می‌شود.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، رسانه موفق را رسانه مستقلی برشمرد که افراد شاخص را کنار گذاشته، مستقل پیش رفته و به شاخص های انقلاب اسلامی می‌پردازد.
رشیدی کوچی در ادامه اهمیت و توجه به مردم که ستون انقلاب هستند را مهم برشمرد و عنوان کرد: وظیفه حاکمیت خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه برخی از مسوولین که تصمیم گیر و تصمیم‌ساز هستند از مردم فاصله گرفته‌اند، افزود: به همین دلیل مشکلات مردم را درک نمی‌کنند چرا که در بین مردم نیستند.

رشیدی کوچی با تاکید بر اینکه در ابتدا باید مشکلات مردم را بفهمیم، بپذیریم و بعد راهکار ارائه دهیم، اضافه کرد: زمانی که معیشت، اقتصاد، اشتغال، مسکن مردم را درست کنیم آن زمان مردم نیز هوای حاکمیت را خواهند داشت.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه عده ای برای منافع شخصی خود مقام معظم رهبری را هزینه کرده‌اند، افزود: من اگر ادعای ولایت‌مداری دارم پس باید سپر ولایت شوم نه اینکه ولایت سپر من شود.

وی با بیان اینکه خدا را شکر می‌کنیم که حضرت آقا از این مجلس برای چندمین بار دفاع کرده است، خاطر نشان کرد: سرباز ولایت بودن، عمل کردن به فرمایشات رهبری است.


بر اساس این گزارش در حالی که رئیس بسیج رسانه استان فارس از نام بردن کسانی که تحریم خبرگزاری فارس را در دستور کار قرارداده اند خودداری کرده است ولی بنظر میرسد دامنه تحریم با هدف به انزوا کشاندن رسانه های مستقل و فعال فراتر از خبرگزاری فارس بوده و برخی دیگر از رسانه های مستقل را نیز شامل شده است.


مدیران اقتصادی فارس در مورد بازگشایی نشدن کارخانه آزمایش راستش را به مردم بگویند

بیانیه استانداری فارس در باره تغییر مدیران : شجاعت ندارند بگویند با کدام مدیر مخالفند و جانشین مورد نظرشان کیست! تسویه حساب سیاسی است

استاندار فارس:کم آورده‌ام… گزارش مرکز آمار اشتباه است ؛ اجاره‌بها اگر کنترل نشد، خب نشد دیگر! بارها از ازش خواهش کرده‌ام..

بیشتر بخوانید:

لحظه دستگیری قاتل مسلح که ۵ نفر را در فارس کشته و مجروح کرد + عکس
افزایش ترک تحصیل فرزندان کارگران به دلیل فقر مالی در استان فارس
کسی فکرش را هم نمیکرد اینجا تو استان فارس خانه ارواح شود !

ثبت دیدگاه