چاپ کد خبر: 52583
12 اردیبهشت 1400

چه کسی آبروی زن شیرازی را در واتساپ و اینستاگرام برد؟

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فردی که با انتشار تصاویر خصوصی شاکی در شبکه اجتماعی واتساپ و اینستاگرام قصد اخاذی از وی را داشت خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “حشمت سلیمانی” در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه زن شیرازی و ارائه مرجوعه قضایی مدعی بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار تصاویر خصوصی‌اش در واتساپ و اینستاگرام قصد اخاذی به مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال را دارد که رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

دردسر عکس های خصوصی برای زن شیرازی
وی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و وی را در یکی از محلات شیراز به همراه ادوات هوشمند ارتکاب جرم دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا استان فارس تصریح کرد: در بازجویی اولیه مشخص شد که متهم خواستگار سابق شاکی بوده که به دلیل شنیدن جواب رد اقدام به انتشار تصاویر وی در فضای مجازی کرده است.

سرهنگ “سلیمانی” افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ن ص یکشنبه , ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰

درود بر نیروهای حافظ امنیت کشور. دستشون درد نکنه………

آخرین اخبار