چاپ کد خبر: 133644
17 بهمن 1402
تشخیص باتری اصلی اپل

چگونه باتری اصلی آیفون را از تقلبی تشخیص دهیم؟

تشخیص باتری اصلی آیفون اصلا کار سختی نیست. اما دانستن اینکه چطور باید این کار را انجام داد بسیار حائز اهمیت است. به خصوص گوشی‌های آیفون که بازار دست دوم بسیار خوبی هم دارند. اما بسیاری از افراد سودجو صرفا برای فروختن گوشی، از قطعات تقلبی که به وفور در بازار یافت می‌شود در گوشی استفاده می‌کنند.

به گزارش اول فارس، اما خوشبختانه می‌توانید با چند روش ساده از این مشکل جلوگیری کنید. اگر برای شما هم سوال شده که از کجا بفهمیم باتری گوشی آیفون خراب است، در این مطلب به آموزش تشخیص باتری اصلی آیفون از باتری تقلبی می‌پردازیم تا با خیال راحت، گوشی دست دوم بخرید یا باتری گوشی را تعویض کنید.

باطری اصلی آیفون 1

تشخیص باتری اصلی آیفون


مراجعه به نمایندگی‌ها و تعمیرکارهای حرفه‌ای

برای اینکه متوجه شوید آیا باتری گوشی آیفون شما اصلی است یا فیک، چند راه وجود دارد. نخستین راه این است که شما به نمایندگی‌های رسمی مراجعه کنید. از آن جایی که اپل نمایندگی خاصی در کشور ندارد، باید نزد افراد یا تعمیرکارهایی بروید که خیلی در کار خود خبره هستند. آن‌ها با استفاده از یک سری دستگاه و ابزاهای خاص، باتری گوشی شما را جهت اصلی یا تقلبی بودن تست می‌کنند.

از کجا بفهمیم باتری گوشی آیفون خراب است؟ دقت به ظاهر و وزن باتری و بسته‌بندی آن

اگر هم خودتان می‌توانید باتری را ببینید، حتما به نوشته‌های درج‌شده روی باتری دقت کنید که کیفیت چاپ بالایی داشته باشند. همچنین باتری سالم نباید فرورفتگی یا برآمدگی خاصی داشته باشد. علاوه بر این‌ها، باتری موبایل آیفون باید در یک بسته‌بندی سالم و باکیفیت به دستتان برسد. همچنین وزن باتری اوریجینال اپل هم از باتری فیک آن بیشتر است. این اختلاف وزن هم محسوس است و متوجه آن خواهید شد.

باطری اصلی آیفون 2

تاریخ تولید باتری هم باید با تاریخ درج‌شده روی کارتون آن مشابه باشد؛ در غیر این صورت باتری فیک خواهد بود. همچنین در قسمت اتصال‌دهنده باتری اوریجینال آیفون، دو نقطه جهت لحیم کردن برای اتصال مطمعن تر وجود دارد که در باتری‌های فیک وجود ندارد. علاوه بر این‌ها، پوششی که برای باتری استفاده می‌شود در مدل تقلبی با نظم و ظرافت زیادی کار نشده ولی در مدل اصل بسیار هماهنگ و جذاب قرار گرفته است. بنابراین علاوه بر مراجعه به نمایندگی یا تعمیرکارهای خبره، به این موارد هم دقت داشته باشید.

تشخیص باتری تعویض شده آیفون در استفاده

اما اگر باتری گوشی را به هر دلیلی تعویض کردید و می‌خواهید حالا بدانید آیا باتری اصل آیفون است یا فیک، دو راه وجود دارد. نخست اینکه مصرف باتری را چک کنید. اگر بعد از گذشت یکی دو ماه، متوجه شدید که گوشی باز هم مشکل تخلیه‌ی شارژ دارد، قطعا فیک است. یا اگر گوشی را چند بار خاموش و روشن کنید، باتری باید از درصدش کم شود که نشان‌دهنده‌ی باتری معیوب است. باتری اصلی، گارانتی هم دارد که بتوانید در صورت مشکل‌دار بودن بعد از چند ماه، آن را حتما پس بدهید. بنابراین حتما قبل از خرید به این نکته توجه کنید که امکان برگرداندن آن وجود داشته باشد.

how to check if iphone battery is genuine blog 3

علاوه بر این‌ها، یکی از روش‌های تشخیص باتری اصلی آیفون، وارد شدن به تنظیمات، قسمت General و سپس About است. در اینجا اگر گوشی شما از قبل تعمیر شده باشد، یک بخش به نمایش تحت عنوان Parts and service history هم به نمایش در می‌آید که اگر عبارت Genuine Apple Part به نمایش در بیاید، یعنی باتری اصلی است، اگر عبارت Unknown Part باتری اپل را به همراه آیکون Unknown Part  مشاهده کنید، یعنی قطعه‌ی تعویض شده اصلی نیست. همچنین مشاهده کردن این عبارت دلایل دیگری هم دارد؛ فرایند نصب باتری به خوبی صورت نگرفته باشد، از قبل در یک آیفون دیگر استفاده شده باشد یا مطابق انتظار کار نکند.

تشخیص باتری اصلی آیفون در استفاده؛ سخن پایانی

برای تشخیص باتری اصلی آیفون، سه راه وجود دارد؛ مراجعه به نمایندگی یا تعمیرکارهای حرفه‌ای، دقت به ظاهر باتری و بسته‌بندی آن و چک کردن در تنظیمات. اگر هر مشکلی در باتری وجود داشته باشد، با انجام این سه کار می‌توانید از این بابت مطمئن شوید.

سوالات متداول درباره تشخیص باتری اصلی آیفون

کد تست باتری آیفون چیست؟

برای تست باتری آیفون، از یک سری کد دستوری هم استفاده می‌کنند که روی برخی از گوشی‌ها جواب نمی‌دهد. در نتیجه درون متن به آن‌ها اشاره‌ای نشد. با این حال کد *#۱۲۳۴۵#۳۰۰۱* را شماره‌گیری کنید و روی دکمه تماس ضربه بزنید. در بخش Field Mod می‌توانید به وضعیت و اطلاعاتی در مورد باتری گوشی هوشمند خود دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید این کد ممکن است در گوشی شما، بخش متفاوتی را نشان دهد.

سوالات متداول درباره تشخیص باتری اصلی آیفون

کد تست باتری آیفون چیست؟

برای تست باتری آیفون، از یک سری کد دستوری هم استفاده می‌کنند که روی برخی از گوشی‌ها جواب نمی‌دهد. در نتیجه درون متن به آن‌ها اشاره‌ای نشد. با این حال کد *#۱۲۳۴۵#۳۰۰۱* را شماره‌گیری کنید و روی دکمه تماس ضربه بزنید. در بخش Field Mod می‌توانید به وضعیت و اطلاعاتی در مورد باتری گوشی هوشمند خود دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید این کد ممکن است در گوشی شما، بخش متفاوتی را نشان دهد.

چه زمانی باید باتری گوشی را تعویض کنیم؟

معمولا گوشی‌های اپل را بعد از رسیدن به میزان ۸۰٪ سلامت باتری باید تعویض کنید. همچنین باتری اگر خیلی زود خالی شود، باید آن را تعویض کنید.

تشخیص درصد باتری آیفون چگونه است؟

برای این منظور کافی است وارد تنظیمات شده و در بخش Battery، گزینه‌ی Battery Health & Charging را ببینید. اگر این میزان روی ۸۰٪ باشد، یعنی باید آن را تعویض کنید.

Unknown Part باتری اپل به چه معناست؟

یعنی یا باتری به خوبی نصب نشده، یا تقلبی است و یا به درستی کار نمی‌کند.

رفع ارور باتری آیفون چطور صورت می‌گیرد؟

پیام Important Battery یک اعلان است که به شما می‌گوید باتری غیرمجاز در آیفون شما شناسایی شده است. به دو دلیل، این اعلان ارسال می‌شود: تعویض باتری آیفون از یک مرکز خدمات غیرمجاز یا وجود مشکلات جزئی در عملکرد باتری به خاطر فیک بودن. این پیام تا ۱۴ روز در صفحه قفل و ۱۵ روز در تنظیمات می‌ماند. شما نمی‌توانید این ارور را پاک کنید.منبع: دیجی کالا مگ

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار