• 09 / اردیبهشت 1400 / 23:09
  • شناسه خبر : 52310
بهترین عمر باتری تلفن‌های همراه در سال ۲۰۲۱

کدام گوشی هوشمند بهترین طول عمر باتری را دارد؟


به گزارش اول فارس به نقل از تامس گاید، اگر گوشی را انتخاب کنید که بهترین طول عمر باتری را داشته باشد، دیگر نیازی به نگرانی برای یافتن مکانی برای شارژ مجدد گوشی خود نخواهید داشت. ماندگاری باتری در هنگام خرید گوشی، حتی با افزایش اندازه پاور بانک‌ها و شارژها، همچنان مورد توجه قرار می‌گیرد.

بهترین طول عمر باتری در گوشی‌ها
گوشی‌های سامسونگ و موتورولا دارای باتری‌های بزرگ ۵۰۰۰ میلی آمپری هستند و نوید تلفن‌هایی را می‌دهند که با یک بار شارژ می‌توانند در تمام طول روز کار کنند. اما کدام دستگاه‌ها واقعاً می‌توانند این قابلیت را داشته باشند که با یک بار شارژ بهترین دوام باتری را ارائه می‌دهند؟

در آزمایش باتری، تلفن‌ها به طور مداوم از طریق ۴G یا ۵G در وب گشت و گذار می‌کنند تا زمانی که توان آن‌ها تمام شود. اکثر تلفن به طور متوسط حدود ۱۰ ساعت دوام می‌آورد، اما تلفن‌هایی که در اینجا برجسته کرده ایم حداقل ۱۱ ساعت کار می‌کنند. نوعی استقامت که کمتر به یک پاور بانک نیاز داشته باشید.

گوشی هوشمند Moto G Power، سال گذشته قهرمان بهترین طول عمر در باتری‌ها شد. البته، Moto G Power ۲۰۲۱ هم در نوع خود یک دستگاه با دوام است. هر دوی این گوشی‌های موتورولا به باتری‌های ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی متکی هستند و حداقل ۱۴ ساعت در تست باتری ما دوام آوردند. در واقع، گوشی‌های موتورولا در آزمایش ما بسیار خوب عمل کردند، زیرا شش دستگاه از ۱۵ دستگاه برتر متعلق به گوشی‌های موتورولا است.

بهترین دوام باتری گوشی‌ها در یک نگاه (ساعت و دقیقه)
Moto G Power: 16:10
Moto G Power (2021): 14:04
Nubia RedMagic 6: 13:20
LG V60 ThinQ 5G: 12:46
Asus ROG Phone 5: 12:23
Moto G Fast: 12:17
Moto G Stylus: 12:13
Motorola Edge: 12:12
Motorola One 5G Ace: 12:03
Samsung Galaxy S20 Ultra: 11:58
iPhone 11 Pro Max: 11:54
OnePlus Nord N10 5G: 11:48
Samsung Galaxy S21 Ultra: 11:25
iPhone 11: 11:16
TCL 10 5G UW: 11:07

باتری گوشی Moto G Power (۱۶:۱۰)

گوشی Moto G Power، عنوان دارنده بهترین باتری گوشی را در سال ۲۰۲۱ از آن خود کرد. این یک تلفن ارزان قیمت با باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی است که بدون نیاز به شارژ روزانه، خیال شما را راحت می‌کند. در آزمایش ما، Moto G Power بیش از ۱۶ ساعت دوام آورد و نیم ساعت از مدل قبلی خود هم بیشتر نگهداری شارژ داشت.

البته انتظار شارژ سریع از این گوشی نداشته باشید. بعد از ۳۰ دقیقه شارژ کردن یک باتری خالی، نشانگر باتری Moto G Power تنها ۲۱ ٪ شارژ را نشان می‌دهد. البته، ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت نیرو به راحتی خالی نمی‌شود. Moto G Power با قیمت ۲۴۹ دلار عرضه شد که قیمت بسیار جذابی است.

باتری گوشی Moto G Power ۲۰۲۱ (۱۴:۰۴)

نسخه جدید Moto G Power برای سال ۲۰۲۱ بازگشت و یک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را با خود به همراه آورد. نسخه ۲۰۲۱ این گوشی در واقع ارزان‌تر از همیشه است. می‌توانید Moto G Power (۲۰۲۱) را با یک باتری با دوام به قیمت ۲۴۹ دلار خریداری کنید.

باتری گوشی Nubia RedMagic ۶ (۱۳:۲۰)

تلفن‌های مخصوص بازی عموماً عمر باتری بسیار خوبی دارند. Nubia RedMagic ۶ نیز از این امر مستثنی نیست. همانطور که نتیجه تقریباً ۱۳.۵ ساعته گوشی RedMagic ۶ در تست باتری ما چشمگیر بود، اما این گوشی حتی با فعال بودن تازه سازی صفحه نمایش هم عملکرد خوبی را دارد.

با فعال کردن این ویژگی ، زمان استفاده از باتری کاهش می‌یابد ، اما RedMagic ۶ هنوز هم ۱۱ ساعت و ۴۹ دقیقه در ۱۲۰ هرتز و ۱۱ ساعت و ۱۶ دقیقه در ۱۶۵ هرتز ماندگاری باتری دارد. دیگر ویژگی‌های Nubia RedMagic ۶ تقریباً چشمگیر نیستند، اما هرگز با این تلفن گیمینگ نگران کمبود باتری نباشید.

باتری گوشی LG V60 ThinQ 5G (12:46)

عجیب است که LG از تجارت تلفن های هوشمند خارج شده است. زیرا دستگاه های اخیر این سازنده تلفن ، از جمله LG V60 ThinQ 5G ، واقعاً  باتری خوبی دارند. شرکت ال جی یک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری را در داخل V60 قرار داده است. این باعث شد تا این گوشی در تست باتری ما تقریباً ۱۳ ساعت دوام بیاورد.

بیشتر بخوانید:

اگر گوشی هوشمند دارید این مطلب را حتما و با دقت بخوانید
اگر گوشی تان این ۷ نشانه را دارد یعنی شما را ردیابی می‌کنند
با این ابزار کوچک گوشی هوشمندتان براحتی به ماهواره‌ وصل می شود

ثبت دیدگاه