• 07 / مرداد 1398 / 21:42
 • شناسه خبر : 10694

کراش داشتن یعنی چه ، کراش با عاشقی چه فرقی دارد و انواع کراش چیست؟

کراش داشتن یعنی عاشق شدن پنهانی که این روزها مد شده و شبکه‌های اجتماعی به رواج آن کمک کرده‌اند. روت کراش دارم یعنی به تو نظر دارم و تفاوت کراش با عاشقی در شدت و ابراز کردن آن است.

   
اول فارس | روانشناسی – آیا فکر می‌کنید رابطه‌های عاطفی و انواع سبک دلبستگی در زمانه ما آنقدر پیچیده شده‌اند که نیاز به واژگان متعدد دارند و یکی از آن‌ها کراش داشتن است؟ این ایده تا حدی درست و تا اندازه بسیاری غلط است و خواهیم گفت چرا. نخست اینکه اگرچه کلمه انگلیسی کراش (crush) این روز‌ها بر سر زبان‌ها افتاده، کراش داشتن از قدیم‌الایام متداول بوده تا آنجا که سعدی می‌سراید:
سوختم گرچه نمی‌یارم گفت
که من از عشق فلان می‌سوزم
سعدیا ناله مکن! گر نکنم
کس نداند که نهان می‌سوزم
کراش داشتن مخصوص جنس، سن و موقعیت خاصی نیست. هرکسی در هرجایی می‌تواند روی شخص یا اشخاص دور یا نزدیک کراش داشته باشد. دوم اینکه این روزها واژه کراش اصالت خود را از دست داده است. در فضای مجازی مورد استفاده از کراش آنقدر تغییر یافته که هر کشش و علاقه‌ای را کراش داشتن می‌گویند و حتی آن را به طرف اعلام می‌کنند! درصورتی‌که کراش داشتن فقط تا زمانی اعتبار دارد که ناگفته باشد و طرف مقابل به آن پی نبرد، به محض گفتن و ابراز علاقه دیگر کراش داشتن بی‌معنا می‌شود.
سوم اینکه کراش داشتن آنقدرها هم عاشقانه نیست و بسیار عام است و شخص ممکن است روی بسیاری از افراد مهم مثل سلبریتی‌ها، هنرپیشه‌ها، خوانندگان، ورزشکاران، سیاستمداران و چهره‌های جهانی گرفته تا دبیر، استاد، همکلاسی، همکار، دختر همسایه و معشوق سنگدل کراش داشته باشد.
ادامه مقاله را بخوانید تا همه‌چیز را درباره کراش داشتن بدانید.

کراش داشتن یعنی چه؟

از اصطلاح کراش داشتن وقتی استفاده می‌شود که فرد شیفته شخصی جذاب شده است، اما توانایی، موقعیت و شرایط ابراز عشقش را ندارد یا به ابراز، تمایلی ندارد. برخی کراش را میل و اشتیاق آتشین و در عین حال موقتی و گذرا نسبت به فرد دور از دسترس می‌دانند که البته این یکی از تعاریف کراش داشتن است.
کراش داشتن باعث می‌شود وقتی شخص در حضور کراشش قرار می‌گیرد، رفتارش تغییر کند، اما سعی در پنهان کردن آن از فرد مورد نظر داشته باشد؛ با این حال تمایل بسیار به اعلام وجود و جلب توجه کراش خود دارد. شاید به همین دلیل افرادی که بسیار معقول و موجه هستند، در برابر شخص جذاب گیج، کم‌عقل و بی‌وقار به نظر می‌رسند.
کراش داشتن دلایل مختلف دارد. اگر فرد دلخواه از چهره‌های معروف و جهانی باشد، دسترسی نداشتن به او مانع ابراز علاقه است. اگر کراش در نزدیکی باشد احتمالاً در یک شأن و مرتبه نیستند، فرد عاشق مغرور است، می‌داند از جواب طرف سرخورده خواهد شد و در صورت ابراز علاقه سبب تنفر در او می‌شود. به قول حافظ: «مجال من همین باشد که پنهان عشق او ورزم».

معنی کلمه کراش چیست؟

کراش در زبان عامیانه فارسی از کراش crush در زبان انگلیسی گرفته شده است. در فرهنگ غربی جمله معروف I have a crush on you در روابط عاطفی استفاده می‌شود. با توجه به ساختار این جمله پی می‌بریم کلمه کراش در جمله اسم است، با فعل have و حرف اضافه on استفاده می‌شود.
کراش داشتن نیز ترجمه have a crush است یعنی وقتی شما به کسی علاقه‌مند هستید، اما او نمی‌داند یا می‌داند، اما خودش را به نفهمیدن می‌زند.
در زبان فارسی ممکن است به‌جای کراش داشتن از کراش زدن استفاده شود که معنی کراش داشتن با افراد متعدد را دارد و از توییتر آمده است.
یکی دیگر از اصطلاحاتی که در زبان جوانان متداول شده و ایرانی‌سازی کراش محسوب می‌شود، کراش کردن است و توجه داشتن را می‌رساند. به‌طور مثال ممکن است حین صحبت بگویند: «فلانی به این حرفا کراش نمی‌کنه!» یعنی به این حرف‌ها توجهی ندارد.

روت کراش دارم یعنی چه؟

روت کراش دارم ترجمه I have a crush on you است و یک‌جور‌هایی ابراز عشق و علاقه محسوب می‌شود. به‌طور کلی روت کراش دارم یعنی به تو نظر دارم. احتمالاً عاشق از بی‌محلی معشوق نسبت به خودش و دلبری محبوب از دیگران غیرتی شده، دیگر جان به لبش رسیده است و نمی‌تواند عشق را مخفیانه ادامه دهد!
به کاربردن این جمله، پایانی بر دوران کراش داشتن است، چون کراش عشقی مخفیانه است. بنابراین بسیاری عقیده دارند گفتن جمله «روت کراش دارم» برای مخ‌زنی و خام کردن در روابط خاص استفاده می‌شود.
علاوه بر «روت کراش دارم» جملات «روش کراش دارم» و «روم کراش داره» نیز کاربرد دارند.
گاهی فرد کراش داشتن خودش را از دیگران هم مخفی می‌کند و گاهی برعکس به اطرافیان نیز درباره کراش داشتنش می‌گوید. شاید موقع درد دل به دوستانش بگوید: «روش کراش دارم!» یا این سخن را بگوید تا مانع از آن شود که دیگران به فرد محبوبش نگاه چپ بیندازند، مثل دختری که به هم‌کلاسی‌هایش می‌گوید: «آهای، من رو استاد کراش دارم (یا استاد کراش منه)، زیاد دور و بر اتاقش نپلکید!»
بعضی در خیال کراش داشتن دیگران روی خودشان هستند و از رفتار دیگران حدس می‌زنند که کراش دارد یا نه، مثلاً ممکن است شخصی به دوستانش بگوید: «فلانی وقتی منو دید، دست و پاش رو گم کرده بود. گمونم رو من کراش داره!»

انواع کراش داشتن چیست؟

هر کراش داشتن علاقه بیش از حد و عشقی آتشین نیست. کراش داشتن می‌تواند دوستانه، تحسین‌برانگیز، هیجانی و البته در برخی موارد عاشقانه باشد.

 • کراش دوستانه: در این کراش فرد را فقط در حد تعاملات روزمره و در مقام یک دوست صمیمی می‌خواهند، اما به دلیل غرور یا موقعیت و جایگاه متفاوت لزومی نمی‌بینند این علاقه را ابراز کنند. خیلی از افراد روی همکار، همکلاسی یا استادشان کراش دوستانه دارند.
 • کراش تحسین‌آمیز: بسیاری از جوان‌ها و نوجوان‌ها وقتی فیلم موفق یک بازیگر را می‌بینند، ورزشکاری در مسابقه ملی مدال کسب می‌کند یا آلبوم زیبای خواننده‌ای را می‌شنوند، احساسی پر از شور و شوق در آن‌ها برانگیخته می‌شود و روی فرد افتخارآفرین کراش پیدا می‌کنند. کراش داشتن با احترام و اشتیاق همراه با ترس همراه است و وقتی فردی که روی او کراش دارند از موفقیت دور شد، در بیشتر موارد کراش از بین می‌رود!
 • کراش هیجانی: این کراش را کراش موقتی نیز می‌گویند. عشق در نگاه اول و جذب شدن به خصوصیات ظاهری و زیبایی فردی که هیچ شناختی از او ندارند از این نوع کراش است. طول مدت این نوع کراش به شخصیت افراد بستگی دارد. کراش یک‌نفر بسیار زود سرد می‌شود و وقتی فرد جذاب دور شد، از بین می‌رود و دیگری شاید تا ماه‌ها کراش داشته باشد. تب و تاب این نوع کراش بالاست، اما کافی است اجازه بدهند که اندکی زمان بگذرد.
 • کراش عاشقانه: کراش داشتن عاشقانه همان‌چیزی است که تمام قلب و ذهن فرد را به خودش مشغول می‌کند. کراش را برای دوستی نمی‌خواهد، او را صرفاً بخاطر موفقیت‌هایش تحسین نمی‌کند و کراش داشتنش هیجانی و زودگذر نیست. همیشه با دیدن کراشش نشانه های فردی که عاشق شده است را نشان می‌دهد؛ ضربان قلبش بالا می‌رود و در آرزوی صحبت کردن، بوسیدن و در آغوش گرفتن اوست. احتمال لو رفتن کراش عاشقانه از بقیه کراش‌ها بیشتر است.
 کراش با عاشقی چه تفاوتی دارد؟
با توجه به اینکه یکی از انواع کراش، عاشقانه است. ممکن است تصور شود کراش را می‌توان در زیرمجموعه انواع عشق قرار داد یا اینکه کراش عشق یک طرفه است به شرط بی‌خبر بودن معشوق. این یکی از تعاریف کراش است، اما لزوماً عشق یک‌طرفه نیست بلکه یک‌طرف عاشق است و طرف دیگر مخفیانه عشق می‌ورزد. به عنوان مثال در داستان لیلی و مجنون، مجنون عاشق لیلی بوده و آوازه عشق او جهان‌گیر شده بود، از آن طرف به استناد بیت: «اگر با دیگرانش بود میلی / چرا ظرف مرا بشکست لیلی» لیلی روی مجنون کراش داشته است!
اگر بخواهیم امروزی‌تر بگوییم کراش داشتن را شبیه like می‌دانند که هنوز به love نرسیده است. مهم این است که عشق در مراحل اولیه و وقتی هنوز شناخت کافی وجود ندارد نوعی کراش است و با تعامل و شروع رابطه جدید تغییر اسم می‌دهد.
متأسفانه این روز‌ها گاهی برای عشق به هر مخاطب خاص از جمله دوست‌ دختر، دوست‌ پسر، نامزد و در مورد جوان‌تر‌ها حتی زن و شوهر برای ابراز علاقه و محبت اصطلاح کراش داشتن را به‌کار می‌برند که از لحاظ معنایی اشتباه است و کراش کاملاً با علاقه داشتن فرق دارد.

کراش در شبکه‌های اجتماعی

شبکه اجتماعی پیشرو در زمینه کراش داشتن توییتر است. کسانی که عضو توئیتر شدند، با قابلیتی به نام کراش زدن آشنایی دارند، به این صورت که اعضا به‌طور ناشناس برای فرد مورد علاقه‌شان کراش می‌زنند و برخی افراد کراش زیادی دارند اما این کراش داشتن به دوستی و آشنایی منجر نمی‌شود. به دلیل فعالیت توییتر بوده که برخی معنی کراش را عشق یک‌طرفه پنهان می‌دانند.
هرکسی که اکانت فیس‌بوک داشته باشد، می‌تواند یک فهرست از ۹ نفر که آن‌ها هم عضو فیس‌بوک هستند و روی آن‌ها کراش دارد، تهیه کند. شخصی که کراش شده اعلانی از طرف فیس‌بوک دریافت می‌کند که تو کراش شخصی نامعلوم شده‌ای. اگر آن فرد نیز لیست ۹ نفره از کراش‌های خود تهیه کند و به صورت متقابل روی فرد عاشق کراش داشته باشد، فیس‌بوک نام این دو نفر را به یکدیگر اطلاع می‌دهد و به اصطلاح آن‌ها را به یکدیگر می‌رساند.
تلگرام در این زمینه فعالیتی ندارد اما این روزها جوانان خوش‌ذوق ایرانی کانال‌هایی با نام کراش‌یاب ایجاد کرده‌اند. افراد مختلف پیامی حاوی خصوصیات فرد مورد نظر را به ادمین کانال ارسال می‌کنند تا در کانال منتشر شود. ساختن ربات کراش یاب یکی دیگر از فعالیت‌های انجام شده در تلگرام است. آمار رسمی از اینکه این کار چقدر توانسته کراش‌ها را به یکدیگر برساند، منتشر نشده است.

بیشتر بخوانید:

فال حافظ امروز ۶ خرداد با تفسیر زیبا و دقیق/چه شود گر من و تو چند قدح باده خوریم
این ۲۸ جمله جادویی را به زن تان بگویید تا عاشق و دیوانه شما شود
فال حافظ امروز ۲۳ اردیبهشت با تفسیر زیبا و دقیق/از در عیش درآ و به ره عیب مپوی

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - بهمن - ۱۳۹۹

  برو بابا ما نون نداریم بخوریم کراش مراش چیه دلتون خوشه تو عشق عاشقی کراش و دوست اجتماعی جیزی پیدا نمیشه همشون یع حکم دارند کسی عاشق میشه اون طرفم پدر عاشق در میاره والا


 • رها

  تاریخ : ۳ - اسفند - ۱۳۹۹

  این نظر شماس عزیزم ، همه نیاز ها ک مادی نیستن ، آدم بد نیس به روحشم ی غذایی بده وگرنه دیگه ن روحشو داره ن جسمشو


 • مهرداد

  تاریخ : ۴ - اسفند - ۱۳۹۹

  کتابای خوب بخوان غذای روحت تامین شه


 • سعید

  تاریخ : ۱۱ - اسفند - ۱۳۹۹

  ???????


 • بماند که قلبم دیگه نمیزنع......

  تاریخ : ۲۶ - اسفند - ۱۳۹۹

  عافرین????‍♂️??‍♂️


 • پرنیان

  تاریخ : ۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  شاید باورتون نشه کراش من یکی از اعضای بی تی اسه ولی اسمش رو هی یادم میره?? فقط مخفف اسمش رو میدونم کهv بود و اسم خودش رو یادمه که اولش ک ی اینا داشت??


 • .

  تاریخ : ۱ - خرداد - ۱۴۰۰

  جل الخالق
  عجب اصطلاحایی پیدا میشه ها?
  خداروشکر این گوگل رو داریم آگاهمون کنه??


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - خرداد - ۱۴۰۰

  من تا الان فکر می کردم فحشه


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۴۰۰

  اره ناموسا?


 • پارمیس?

  تاریخ : ۱۳ - خرداد - ۱۴۰۰

  راستش منم فکر میکردم کراش یعنی اینکه کسی ازم بدش ولی الان فهمیدوم پسره گفت روم کراشه یعنی بهم……………….


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - خرداد - ۱۴۰۰

  من عاشقه یکی هستم خیلی دوسش دارم و قبول نمیکنم این یک کراشه???حرفه
  روان شناسان هم دروغه قبول نمی‌کنم حرفشونو باور نمیکنم??????من ولی بخاطر حرف دروعتون خودمو ناراحت نمیکنم ???


 • آهو

  تاریخ : ۱۳ - خرداد - ۱۴۰۰

  وااااااای خیلی باحاله نظرا .. خیلی خندیدم خخخ


 • آهو

  تاریخ : ۱۳ - خرداد - ۱۴۰۰

  بابا چرا اینقدر خودتونو اذیت میکنین .. روش کراش دارم یعنی دوسش دارم .. که واسه جنس مخالفم میگن همین!


 • Mehrsa

  تاریخ : ۲۸ - خرداد - ۱۴۰۰

  داداش گلم همون عضو بی تی اس که روش کراش داری اسمش کیم تهیونگ هست که اسم استیج گزاشته که اسم استیجش میشهvنه ۷?گیر چ ادمایی افتادیم حتی اسم کراششو نمیدونه حالا زیادم دلتو ب ته ته من خوش نکن مال خودمه ?✨


 • الهه

  تاریخ : ۶ - تیر - ۱۴۰۰

  من روت کراشم


 • لیلی

  تاریخ : ۱۴ - تیر - ۱۴۰۰

  ای واای، پسره بهم گفت روم کراش داره، منم که نمیدونستم چیه،،، حالا چیکار کنم?


 • پارسام

  تاریخ : ۱۶ - تیر - ۱۴۰۰

  یکی رو نیاز برای ..شمارمه ۱۴سالمه خواستی رل بیا پی وی


 • نفس

  تاریخ : ۱۷ - تیر - ۱۴۰۰

  منم چند وقت رویه پسر همسایمون کراش داشتم تا دیشب خودش بهم گف ک روم کراش داره منم بهش گفتم ک روش کراش دارم الانم روم نمشه نگاش کنم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۸ - تیر - ۱۴۰۰

  اصلا این چه مسخره بازی دراوردید کراش مراش یعنی چی همون بگو بهت حس دارم دیگه هرروز ی چرت و پرت درمیارید


 • ..

  تاریخ : ۲۶ - تیر - ۱۴۰۰

  جمع کنید خودتونو
  انقدر درگیری ذهنی ایجاد نکنید
  کراش چیزی جز جو الکی نیست
  خدایی هر چی جو بیشتر شه حس کراشم بیشتر میشه


 • سامان

  تاریخ : ۲۶ - تیر - ۱۴۰۰

  من تا حالا فک میکردم منظور شون از کراش همون بازی معروفه است همون روباه نارنجی تو کنسول پلی استیشن خخ


 • سامان

  تاریخ : ۲۶ - تیر - ۱۴۰۰

  یکم ناجور شد


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام، من تنهام و یک دوست مجازی میخوام ، پسرم و ۱۵ سالمه.


 • محسن

  تاریخ : ۲۹ - تیر - ۱۴۰۰

  من فکر میکردم کراش به معنی پوست کندن هست


 • ....

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  های من پانزده سالم هست اسمم جسیه چیه


 • ....

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  این کارش یعنی چه کسی میدانید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  معذرت اگه چیزی را اشتباه نوشتم چون من ایرانی نیستم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  سلام من سیزده سالم هست اسمم میدسوهاس


 • مصی

  تاریخ : ۱۰ - مرداد - ۱۴۰۰

  من رو دونفر کراش دارم
  یکی تهی
  دومی یه پسر خیلی دوسش دارم ولی نمیتونم بهش بگم??♥️


 • یسنا

  تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۰

  ببینید دوستان کراش یعنی عشق پنهانی مخفیانه و درحال حاضر خیلی با رل فرق داره و به‌نظر من کراش خیلی بهتر از رل هست رل یه چیز مسخره هس که آخرش بدتموم میشه من خودم رو یه نفر کراش زدم همین و دوس ندارم رابطه رل داشته باشم چون بدرد نمیخوره فقط طهمین کراش خالی


 • آرزو

  تاریخ : ۱ - شهریور - ۱۴۰۰

  من روی نادر کراش دارم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - شهریور - ۱۴۰۰

  خدااااااااای من…..خوب عزیزان من…مگه مجبورید الکی دل خودتون را خوش میکنید….؟؟؟کراش همون عشق یک طرفه است که عاشق را داغوووون میکنه…بخصوص اگه عقلانی هم نباشه.و بدونه که بهش نمیرسه
  خوب مگه مجبوووووووری خودتو عذاب بدی….
  ولش کن
  این همه کتاب وفیلم و..سرگرمی های مختلف هست….
  مجبوری مگه اخه؟؟؟

  خدایا….چقدر غصه خوردم از حال خرابتون…
  نمیگم حال خودم خیلی خوبه
  ولی خوب حداقل به چیزهای الکی دلخوش نمیکنم

  بیا من کتاب مشتی بهت معرفی کنم…..بهتر از صد تا کراش…..


 • متین

  تاریخ : ۲۲ - شهریور - ۱۴۰۰

  خدایا عاشقان راغم مده


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۴۰۰

  واقعا تا الان نمیدونستی
  من خیلی تباهم از ۱۲ سالگی میدونم😑


 • فاطمه

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۴۰۰

  واقعا تا الان نمیدونستی
  من خیلی تباهم از ۱۲ سالگی میدونم😑


 • رها

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۴۰۰

  من چیکار کنم دوسش دارم آخه من نمیتونم که خدایا کمکم کن من ۱۱ سالمه فقط اون اون خودش تاحالا بهم چیزی نگفته خدا لعنت کنه کسی رو که گفت به هم میاین ای خدا


 • سرنا

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۴۰۰

  گفت روم کراش داره باورم نمیشه تا حالا ۵ نفر اینو بهم گفتن من فکر کردم فقط میدم با یکی گفت روم کراش دوست دارم من فهمیدم دوسم داره بعد چند مدت فکر کردم فقط داد شاید منو اسکل فرض کرده است کردم سریع بلاک کردمش بنده خدا پانصد بار داره با گوشی دوستانش پیام میده گفتم بدم ببینم چیه کراش


 • سگ 🐕

  تاریخ : ۱۹ - بهمن - ۱۴۰۰

  من که خوشم نمیاد از این کارا


 • آندیا

  تاریخ : ۲۱ - بهمن - ۱۴۰۰

  اره درسته من کراش دارم ولی میدونم که هرگز بهش نمیرسم تا حالا هم خیلی غصه خوردم 😭
  اما همش خودمو گول میزنم میگم میتونم بهش برسم😢😢
  آخه اون اصلا وجود نداره😔😔😔😭😭😭😭😭😭


 • هانیه

  تاریخ : ۲۹ - بهمن - ۱۴۰۰

  مث اینکه منم دیوونه شدم چن وقته ک کراش دارم ولی میدونم ک هرگز بهش نمیرسم اما نمیتونمم ولش کنم ک!😭😭😭😭😭


 • علزمی

  تاریخ : ۲۷ - اسفند - ۱۴۰۰

  من عاشق هدیه تهرانی هستم.میتونید شمارشو بهم بدید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - اسفند - ۱۴۰۰

  ولی رو روی یه نفر کراش دارم اما میدونم که اونم روم کراش داره چون تازگی ها خیلی باهام حرف میزنه و و ازم میخواد برم پیشش و هرکی باهام دعوا کنه ازم دفاع میکنه و با اون نفر قطع رابطه میکنه و نمیزاره دیگه برم پیشش ،،، ولی بدیش اینه که همه رو من کراش زدن


 • SiSi

  تاریخ : ۱۶ - فروردین - ۱۴۰۱

  من رو یکی خیلی کراش دارم خداییییی ازش خوشم میاد. دیوونم:-)


 • مانلی

  تاریخ : ۱۸ - فروردین - ۱۴۰۱

  عزیزم مطمعنی که همه روت کراش دارن چیزی زدی این فکر و خیال ها الکی هست 😄😄


 • ملیکا

  تاریخ : ۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  این مسخره بازیا چیه از خودتون درمیکنین
  کراش مراش و رل و سینگل
  جمع کنید خودتونو


 • علیرضا

  تاریخ : ۲۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  من به کراشم چیزی نمیگم چون موقتیه و سرد میشم و اگر نه چرا نگم؟!


 • .......

  تاریخ : ۲۶ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  جمع کنید این مسخره بازیا رو کراش همون دوست داشتن این همه مطلب نوشتین کشش دادین خر نیستیم که
  رلم همون دوست جنس مخالف انش رو درآوردید اسکلا


 • nilofar

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۱

  وای من بگو یک نفر روم کراش زده بدجوری هم زده هروز تو فکرشم 😭 گفت بیا ولی من بخاطره خوانوادم نرفتم ای خدااااا😢😢


 • nilofar

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۱

  وای من بگو یک نفر روم کراش زده بدجوری هم زده هروز تو فکرشم 😭 گفت بیا ولی من بخاطره خوانوادم نرفتم ای خدااااا😢😢 باید دنبالش برم


 • محمد طاها

  تاریخ : ۱۶ - مهر - ۱۴۰۱

  من عاشق یک دخترم اسمش کتایون من واقعا دوسش دارم اما میدونم که نمیتونم بهش برسم روم نمیشه بهش بگم که دوسش دارم


 • فاطمه

  تاریخ : ۱۸ - آبان - ۱۴۰۱

  آخر زمان به خدا ، خدا به همتون کمک کنه از این مسخره بازی ها رو بزارید کنار خدا … کنه اون کسی رو که این چیز هارو بین مردم نوجوان ها ……. پخش کرده. هر کی یک ذره عقل داشته باشه


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - بهمن - ۱۴۰۱

  خدا کمکتان بکی اخرتان وخیر بنویسه


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - بهمن - ۱۴۰۱

  آخر همشونم بدبختیه


 • شرک دختری در طویله

  تاریخ : ۲۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  راستشو بخواین من رو پسر همسایمون کراش دارم منو چند تا دوستای دیگم باهاش بازی میکنیم (با توپ)پارسال سر بازی جرئت حقیقت بهم گفت دوسم داره ولی من فکر کردم الکی میگه ولی امسال همیشه سر بازیا بهم میگه منه خرم موندم چیکار کنم