• 23 / بهمن 1399 / 16:01
  • شناسه خبر : 45166

کرونا استان فارس را زرد کرد: اسامی شهرستانهای زرد کرونایی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:شهرستان های اقلید، مرودشت، سپیدان، رستم، خرامه، سروستان، کوار، فراشبند، فیروزآباد، مُهر، خُنج و گراش،رنگ آبی وسایر شهرستان های فارس زرد هستند.

به گزارش اول فارس ، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ،۶۱۰ هزار و ۶۲۰ مورد تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۰ هزار و ۸۹۵ نفر بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۳ هزار و۳۴۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هزار و ۹۷۶ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۲ هزار و۸۷۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی  مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۶۱۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۳ استان فارسی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ در استان فارس را سه هزار و ۱۸۹ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۶۵ هزار و ۶۳۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

اعلام آخرین وضعیت کرونا در استان بر اساس رنگ بندی

او با اعلام آخرین وضعیت کرونا در فارس بر اساس رنگ بندی اپلیکیشن «ماسک» عنوان کرد: شهرستان‌های اقلید، مرودشت، سپیدان، رستم، خرامه، سروستان، کوار، فراشبند، فیروزآباد، مُهر، خُنج و گراش در وضعیت آبی قرار دارند وسایر شهرستان‌های استان فارس به رنگ‌زرد کرونایی در آمده‌اند.

دکتر حسینی با این هشدار که حضور در میهمانی ها و تجمعات به ویژه در روزهای تعطیل و همچنین رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی موجب افزایش این بیماری شده است، از مردم خواست تا با جدی گرفتن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم از خود، خانواده و اطرافیان در مقابل این ویروس خطرناک محافظت کنیم.

مطالب مرتبط

بلایی که با کشت قراردادی سر ۸۵۰۰ کشاورز در استان فارس آوردند

خبر خوش کشف روشی جدید برای افزایش ۲۵ درصدی طول عمر

مجروح شدن ۲ سرنشین خودروی شیشه‌ دودی پس از شلیک گشت پلیس

نظرات