• 16 / اسفند 1402 / 20:21
  • شناسه خبر : 136288

کسبه برای تبدیل جواز کسب کاغذی به شناسه یکتا فقط تا پایان سال فرصت دارند

انجام فرایند تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا به‌صورت رایگان و غیر حضوری انجام می شود.

به گزارش اول فارس، مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: فرایند تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا به‌صورت رایگان و کاملا غیر حضوری از طریق درگاه ملی مجوزها به نشانی .mojavez.ir انجام می‌شود و به حکم قانون تا پایان سال ۱۴۰۲باید همه مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا تبدیل شوند.

مرتضی شریفی امروز، ۱۶ اسفندماه با اعلام این خبر گفت: آن دسته از پروانه‌ کسب‌هایی که از ابتدای سال ۱۴۰۳خارج  از درگاه ملی مجوزها صادر شده و یا فاقد شناسه یکتا باشند، فاقد اعتبار قانونی بوده و صاحبان آن‌ها دچار مشکلات مالیاتی، بانکی و دریافت خدمات دولتی خواهند شد.

وی با اشاره به نحوه فرایند ثبت در خواست‌ها، افزود: همه ثبت درخواست‌ها برای هر نوع مجوز از جمله پروانه کسب صرفا باید از درگاه ملی مجوزها و به صورت غیر حضوری انجام شود و مجوزها و پروانه‌های کسب فاقد شناسه یکتا ثبت شده درqr.mojavez.ir  فاقد وجاهت قانونی خواهد بود.

شریفی در پایان گفت: تمامی کسبه و فعالان اقتصادی که برای دریافت مجوز الکترونیکی نیاز به راهنمایی دارند، می‌توانند در سطح شهر شیراز به اتاق اصناف مرکز استان و یا اتحادیه صنفی مربوطه و در سطح شهرستان‌های استان نیز به اتحادیه صنفی مربوطه مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

حذف شرط داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت مجوز کسب و کار

کرمان، فارس، بوشهر، گلستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان رتبه آخر شدند

خبر مهم برای همه صاحبان مجوزهای کاغذی و دارندگان پروانه کسب در استان فارس

نظرات