چاپ      کد خبر: 146874
30 خرداد 1403

کشته شدن خرس قهوه ای و توله اش در آزادراه شیراز – اصفهان

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیک محیط زیست فارس از بروز حادثه تصادف برای یک خرس قهوه‌ای و توله اش در شهرستان کامفیروز خبر داد.
به گزارش اول فارس از شیراز، لیلا جولایی با اشاره به بروز حادثه تصادف برای یک خرس قهوه‌ای و توله اش در شهرستان کامفیروز، اظهار کرد: یک فرد خرس قهوه‌ای و توله اش در محور آزادراه شیراز – اصفهان بر اثر برخورد با چند خودرو از بین رفتند.

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیک محیط زیست فارس گفت: جنگل‌های زاگرس در شهرستان‌های مرودشت و اقلید از مهم‌ترین زیستگاه خرس قهوه‌ای در استان است و عبور جاده از زیستگاه‌های خرس قهوه‌ای با نا امن کردن و قطع کریدور‌های مهاجرتی آن‌ها یکی از عوامل مهم تهدید کننده بقای این گونه ارزشمندحیات وحش است.

جولایی ادامه داد: محافظ‌هایی که در وسط بزرگراه نصب می‌شوند، با ایجاد مانعی برای عبور حیوانات موجب به دام افتادن و برخورد آن‌ها با خودرو‌ها می‌شوند که در این سوانح احتمال صدمه به خودرو و سرنشین آن نیز وجود دارد.

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اضافه کرد: برای حفاظت از گونه‌های ارزشمندی مانند خرس قهوه ای، ایمن سازی آزادراه شیراز – اصفهان باید در اولویت مسئولان امر قرار گیرد. نصب تابلو‌های هشدار دهنده و چراغ‌های چشمک زن و ایجاد مسیر‌های عبور حیات وحش می‌تواند از بروز اتفاقات این‌چنینی پیشگیری کند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۵

آخی باعث تاسف هست که این آزادراه وجاده مرگ علاوه برجان انسانها جان حیوانات بیگناه هم می‌گیرد چقدر تاسف خوردم وناراحت شدم.حیف باشه.کاش راننده ها ی خاطی حواسشون روبیشترجمع کنن واهسته تربرانند

آخرین اخبار