چاپ کد خبر: 47318
18 اسفند 1399

کشف تقلب در فروش یکی از فروشگاه های بزرگ فرش در شیراز

مغازه فرش فروشی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: به دنبال حضور بازرسان نامحسوس در بازار و خرید‌های صوری آن ها، یکی از فروشگاه‌های بزرگ فرش متقلب از آب درآمد.
 به گزارش اول فارس ، حمید رضا ایزدی با بیان این که تخلفات ریز و درشت و گرانفروشی‌ها به دلیل بی توجهی به دستورالعمل‌ها و عدم رعایت موارد قانونی صورت گرفته که آشفتگی بازار را رقم می‌زند، اظهار کرد: به دنبال حضور بازرسان نامحسوس دربازار و خرید‌های صوری آن‌ها از فروشگاه ها، یکی از فروشگاه‌های بزرگ فرش متقلب از آب درآمد.

او افزود:این فروشگاه به صورت گسترده به تبلیغات کاذب در سطح شهر می‌پرداخت و در تبلیغات خود از عناوینی همچون تخفیف ۵۰ درصدی و فروش اقساطی بدون بهره استفاده می‌کرد که برای آن تشکیل پرونده داده شد.

ایزدی ادامه داد: یکی از تولیدکنندگان نیز ۳۵ کیسه آرد امانی (آرد یارانه‌ای ویژه پخت نان سنگک) را به یکی از نانوایی‌های شیراز عرضه کرده بود که برای آن نیز پرونده تخلف تشکیل شد.

او با بیان این که با متخلفان برخورد قانونی می‌شود، یادآور شد: طبق اعلام اداره کل غله و خدمات بازرگانی به انجمن‌های صنفی، کارخانجات تولید آرد استان می‌بایست در راستای توزیع عادلانه از ارسال آرد امانی به نانوایی‌ها جدا خودداری کنند.

ایزدی با تاکید بر هشدار شرکت حمل و نقل به سودجویان اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل شرکت غله به سازمان ها، انجمن‌های تولیدی و صنفی، شرکت حمل و نقل برای جلوگیری از حمل هر گونه آرد امانی و عدم پرداخت کرایه به رانندگانی که این مهم را رعایت نمی‌کنند، هشدار می‌دهد.

او با بیان این که پرونده تخلف گرانفروشی یک واحد بسته بندی حبوبات نیز تشکیل شده افزود: علی‌رغم اعلام‌های این سازمان به واحد‌های بسته بندی حبوبات در رعایت اخذ درصد سود قانونی، پرونده این شرکت هم به دلیل عدم توجه به دستورالعمل‌ها تشکیل شد.

کشف تخلف ۱۱۳ میلیارد ریالی طی ۱۰ روز
رئیس سازمان صمت فارس با اشاره به این که پرونده متخلفان برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده به تشکیل ۲۷۸ پرونده تخلف در واحد‌های صنفی این استان طی ۱۰ روز ابتدایی اسفندماه امسال اشاره کرد و گفت: در مدت یاد شده بیش از ۲ هزار بازرسی انجام و پرونده تخلف به ارزش ۱۱۳ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال تشکیل شده است.

او با تاکید بر حفظ آرامش بازار در ایام نزدیک به نوروز به این که مردم می‌بایست به تبلیغات اکتفا نکنند و از قیمت‌های واقعی بازار اطمینان حاصل کنند، تاکید کرد و افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر نوع تخلف موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ سازمان صمت فارس اطلاع دهند تا بازرسان آن را مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس چهارشنبه , ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶

پتو و پارچه فروش ارزان قیمت کهکرد هستند با پژو در جهرم و شیراز و. .. در استان فارس به بهانه متر کردن پارچه وارد خانه شده و با استفاده اسلحه وسایل قیمتی مردم سرقت می کنند. اطلاع رسانی کنید که مردم در دام نیفتند.

آخرین اخبار