چاپ      کد خبر: 147110
2 تیر 1403

کشف یک دستگاه فلزیاب از خودروی تحت تعقیب قضایی در رامجرد فارس

کشف یک دستگاه فلزیاب از خودروی تحت تعقیب قضایی در رامجرد فارس

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس از کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان مرودشت و دستگیری ۲ متهم غیربومی خبر داد.
به گزارش اول فارس ، ر سرهنگ مسعود رزمجویی امروز ۲ تیرماه ۱۴۰۳ گفت : با گزارش یگان حفاظت شهرستان مرودشت، برابر اعلام پاسگاه انتظامی رامجرد، در پی مشاهده یک دستگاه خودروی سواری که در تاریکی و کنار جاده بدون سرنشین پارک شده بود پس از بررسی مشخص شد درب خودرو باز و خودروی مذکور دارای حکم توقیف از معاون اجتماعی دادگستری استان فارس است.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس افزود: در همین راستا صندوق‌عقب خودروی مذکور پس از هماهنگی‌های لازم و انتقال به پاسگاه انتظامی بازرسی و یک دستگاه فلزیاب و متعلقات آن به همراه یک دستگاه لپ تاب، یک عدد کلنگ و یک عدد بیلچه کشف و ضبط شد و پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید و مراتب از طریق این یگان و واحد حقوقی در حال پیگیری است.
رزمجویی در همین رابطه بیان داشت: خرید، فروش، نگهداری و استفاده از دستگاه‌های فلزیاب منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی کشور است. فروشندگان مکلف‌اند دستگاه‌های یادشده را فقط به اشخاصی که مجوز خرید از سازمان میراث فرهنگی کشور دریافت نموده‌اند بفروشند و نسخه‌ای از برگ فروش را مشتمل بر مشخصات خریدار و مشخصات فنی دستگاه به سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال نمایند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار