چاپ کد خبر: 145880
20 خرداد 1403

کلاهبرداران قبر فروش در شیراز را شناسایی کنید+عکس

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی فارس از دستگیری کلاهبردارانی خبر داد که با فروش قبر در شیراز ۴۰ میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند.
کلاهبرداران قبر فروش در شیراز را شناسایی کنید+عکس

به گزارش اول فارس ، سرهنگ کاووس حبیبی رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان فارس اظهار کرد: در پی دریافت یک فقره شکوائیه مبنی بر کلاهبرداری از طریق فروش قبر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت.

او گفت: با تلاش مأموران پلیس آگاهی و پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، در نهایت ۲ متهم در این رابطه شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان فارس افزود: در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد این متهمان در مجموعه آرامستان شاه داعی الله شیراز با ارائه اسناد جعلی و جعل فیش‌های بانکی متقاضیان سابقی که قبر خریداری کرده بوده اند و با گرفتن وجوهی از متقاضیان جدید و جعل و درج نام آن‌ها در فیش‌های بانکی سابقا” تنظیم شده، بیش از ۱۰۰ حفره قبر متعلق به افراد دیگر را به صورت غیرقانونی فروخته اند.

سرهنگ حبیبی با بیان اینکه این متهمان حدود ۴۰ میلیارد ریال از شهروندان به این روش کلاهبرداری کرده اند، افزود: متهمان به جرم ارتکابی اقرار کردند و در این خصوص پرونده قضائی تشکیل شد.

اخبار شیراز را اینجا بخوانید

او گفت: بنا به دستور مرجع قضائی، مشخصات و تصاویر بدون پوشش این ۲ متهم به نام‌های “رضا باصری” و “علیرضا رستگار” انتشار داده می‌شود تا کسانی که به این روش مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، با تنظیم شکوائیه در دفتر خدمات قضایی، جهت پیگیری به اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان فارس واقع در خیابان احمدی نو- خیابان شهید نظیری مراجعه کنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار