• 17 / تیر 1402 / 11:35
  • شناسه خبر : 116113

کلاهبرداری ۲۰۰ میلیونی با درج آگهی سرکاری ” واگذاری سگ ، فروش دوچرخه و گوشی”

کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: فردی که با درج آگهی فروش دوچرخه، واگذاری سگ و فروش گوشی در یکی از سایت‌های آگهی محور اقدام به کلاهبرداری از ۴۰ قربانی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش اول فارس ،  سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” رئیس پلیس فتا استان فارس بیان کرد: در پی شکایت مردی میانسال مبنی بر کلاهبرداری از وی از طریق خرید دوچرخه در یکی از سایت‌های آگهی محور، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ “سلیمانی” ادامه داد: شاکی بیان داشت که در یکی از سایت‌های آگهی محور، با یک آگهی تحت عنوان “فروش دوچرخه ” برخورد کرده است و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، مبلغ ۷۰ میلیون ریال وجه به عنوان پیش پرداخت از من درخواست نموده و پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگو پیام‌ها و تماس‌های تلفنی من نبود.

این مقام سایبری با بیان اینکه طی بررسی‌های بیشتر کارشناسان این پلیس متوجه آگهی‌های دیگری از این متهم تحت عنوان فروش گوشی موبایل و واگذاری سگ در سایت‌های آگهی محور شدند، گفت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی وی را در یکی از محله‌های شیراز دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

این مقام انتظامی گفت: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری از ۴۰ نفر دیگر به مبلغ ۲ میلیارد ریال با درج اگهی‌های دروغین در سایت‌های آگهی محور اعتراف و هدف از این کار را درآمدزایی عنوان نمود.

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها به واسطه قیمت پایین را نخورند از هموطنان درخواست کرد: در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید:

رپورتاژ آگهی چیست؟ همه چیز در مورد رپورتاژ خبری
ماجرای عجیب دزدی های زنی که برای نگهداری از سالمندان آگهی می داد
فال روزانه و « فال حافظ امروز » و طالع روز با تفسیر دقیق /نسیم باد صبا دوشم آگهی آورد

ثبت دیدگاه