• 21 / مرداد 1402 / 16:58
 • شناسه خبر : 118341

واکنش نماینده مجلس به گران شدن قیمت نان در شیراز : نانوایی‌ها ناچار به تعطیلی هستند

از ۲۱ تیرماه امسال عرضه نان در نانوایی‌های سطح شهر شیراز با قیمت مصوب اعلامی و در سامانه نانینو ثبت شد و فروش نان براساس قیمت اعلام شده انجام‌ گرفت.

ایلنا نوشت: شیراز جز اولین شهرهایی بود که با افزایش نرخ نان روبرو شد و اکنون زمزمه‌های افزایش قیمت نان در کل کشور به گوش می‌رسد.

هر چند که افزایش قیمت‌ها براساس تصمیم کارگروه آرد و نان هر استان انجام می‌شود اما برخی معتقدند که زمینه‌ای که سبب شده تا در نهایت شاهد افزایش قیمت نان در کشور باشیم همان طرح هوشمندسازی آرد و نان است.

قیمت نان در شیراز

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه در موضوع افزایش قیمت نان و آرد دولت به هیچ وجه نقشی نداشته است، گفت: دولت گندم را هر کیلو ۱۵ هزار تومان خریداری و با احتساب هزینه حمل و نگهداری قیمت هر کیلو آرد به حدود ۲۰ هزار تومان می‌رسد.

جعفر قادری با اشاره به اینکه دولت آرد را با قیمتی بالغ بر ۶۰۰ تومان به نانوایی‌ها می فروشد، افزود: دولت قیمت آرد را تغییر نداده است.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه گران نشدن قیمت نان در دو الی سه سال گذشته سبب شده بود تا نانوایی‌ها بخشی از هزینه‌ها را از محل فروش آرد آزاد تامین کنند، ادامه داد: نانوایی‌ها در جهت تامین بخشی از هزینه‌ها آردی که کیلویی ۶۰۰ تومان خریداری می‌کردند را با قیمتی بالغ بر کیلویی به ۲۰ هزار تومان در بازار آزاد به فروش می‌رساندند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر اختصاص آرد متناسب با مصرف به نانوایی‌ها توسط دولت باعث شده تا دیگر نانوایی‌ها همانند گذشته نتوانند آرد را با هزینه آزاد به مردم بفروشند.

نماینده شیراز و زرقان با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها باعث شده تا  نانوایی‌ها در موضوع هزینه‌های جاری با مشکل مواجه شوند، و تولید نان مقرون به صرفه نباشد ادامه داد: از این رو دولت به استان‌ها اجازه داده است تا افزایش هزینه‌ها را در قیمت نان اعمال کنند و گرانی قیمت نان به موضوعاتی مانند افزایش دستمزد، آب، برق، گاز و ….. بازمی‌گردد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم با اشاره به اینکه نانوایی‌ها اگر هزینه‌های جاری را نتوانند تامین کند ناچار به تعطیلی هستند، بیان کرد: در این شرایط باید وضعیت نانوایی ها هم در نظر گرفت.

غارت گنج و عتیقه های زرین گور باستانی«کافر تپه» مازندران و فروش به تاجر ترکمنستانی +تصاویر

عکس هاى شیراز قدیم | آرایشگر دوره گرد شیرازی و مشتری هایش ۴۴ سال پیش

کانال اخبار فوری و بدون سانسور ، کانال اخبار فارسی ، خبر فوری خبر حوادث

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

 کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

بیشتر بخوانید:

خبر نماینده شیراز از گروگانگیری در خانه های نساخته نهضت ملی مسکن
ویراستی تند نماینده شیراز از شرکت شهرهای جدید و عمران صدرا
حقوق معلمان مدارس غیردولتی با معلمان دولتی برابر شود

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  اجرتون با خدا توی این ماه‌های حرام که گناه هم دوبرابر حساب میشه انشالاه خدا این گرونی کردن‌ها را توی این ماهها اجر شو دوبرابر به شما مسئولان کشور بده همین دعا که کردم براتون کافیه خدا شما را .. و.. کنه


 • مصطفی

  تاریخ : ۲۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  چه جوریه فقط نون ونونوا به چشم همه میاد ولی هیچ شغل دیگه ای اصلا کاری ندارن


 • مصطفی

  تاریخ : ۲۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  کاش به جای نان کمی هم دولت ومجلس ومردم به فکرگرانی نجومی گوشت ومرغ وبرنج وحبوبات ومیوه ومصالح ساختمانی وغیره بودند اگرسفره مردم بخواهد بانان خالی کوچک بشه اشالله که زودتر همه سفره ها جمع بشه


 • .. هاشم

  تاریخ : ۲۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  شما که عرزه اداره کشور رو ندارید .. کشور رو به فلاکت وبدبختی کشوندید.. ب..شماها که دم از دین و اسلام میزنید


 • بیات

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  آقای قادری تو وزیر نمیشی تو این مملکت…خیالت راحت…


 • عباس.محمدی

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  خدا…..که.باعث.گیرونی.نان.شد


 • بهمن

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  آقای… نماینده محترم.لطفا روشنگری نمایید که پمپ بنزین فلکه معلم متعلق به شما هست یا نه.وایا بعد از دوره مجلس به این ثروت رسیدید.بعد شور نان رو بزنید.در ضمن نزدیک انتخابات شد و شما دوباره سر و کلتون پیدا شده….


 • علب رحمتی

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  سخنگی دوات جهرمی گفت نان را گران کردیم تو ی نماینده اصل بیخبری هستهی برات صرف نمیکنه حقیقت را بگی


 • محمدی

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اختلاف قیمت آرد یارانه ای و آزاد فساد انگیز است، یارانه اگر برای مردم است مستقیما به خود مردم که بالغ ،عاقل، رشید و هوشمند هستند دهید و آنها را در خرید کالا های اساسی که نان هم یکی از آنهاست آزاد گذاشته، آنگاه خواهید دید ریشه فساد از بین می رود، هر کس به اندازه نیاز نان خرید می کند، صف در نانوایی کوتاه، کیفیت نان خوب، ضایعات نان کم، احتیاج به دستگاه نظارتی کم می شود و همه احساس رضایت خواهند کرد.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  حقابه را باید با درایت ،از کشورهای همسایه دنبال کرد ولی صحبت این است آب های حقی که از بارش ها در کشور خودمان جاری می شود و کسی نسبت به آن ادعایی ندارد و حجم آن  هزاران برابر این حقابه ها است، با نام سیل بدون استفاده و ایجاد خسارت فراوان از کشور خارج می شود، در صورتیکه  آن را مهار و ذخیره کنیم می توان در زمان و مکان مناسب از آن استفاده کرد.
  برای نمونه اگر سیل بزرگ خوزستان و لرستان که چند سال پیش اتفاق افتاد توانسته بودیم مهار و ذخیره کنیم، خسارت سیل در آن زمان نداشته و اکنون شرایط آبی بهتری داشتیم.


 • احمد

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  آرد کیسه ای ۳۷ هزار به دست نانوا میرسه و اونو ۵۰۰ میفروشه!اگه خدا پیغمبر ندونه!دیگه نون نمیپزه!آزاد میفروشه!بیشتر از پخت نون سود داره!تراکنش صوری هم ایجاد میکنه!
  آزادش کنید بره


 • سپنتا

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  فبلت گفتن چون نانوایی ها آرد رو آزاد میفروشند میخای جلوی قاچاق رو بگیریم..الان میگن ..بارون کردن نون. نانوا نمیتونه..پول آب.برق.کاز رو بده .بیشتر
  شون تعطیل میشه..منظورتون. یعنی مردم…هزینه .آب ورق گاز رو هم بدن


 • علی

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  چرا وقتی نان گرون میشه حقوق کارگر و کارمند افزایش پیدا نمیکنه اول سال چندرغاز حقوق اضافه میشه تا آخر سال همه چی چند برابر میشه


 • محمد

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  بجای اینکه جلوی تورم و گرانی در کشور گرفته شود، بیشتر باعث گرانی در کشور میشوید، مردم پولی برای خریدن خودرو خوراک ندارندکه شکم زن و بچهاشونوسیرکنند،ارزان کنید.


 • احمد

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  هر دم از این باغ بری می رسد هر کسی تو صنف خودش برای خوش آمد دولتیان یه هزینه ای بر دوش مردم آضاف می کند مردم هم به درک اسفل السافلین نمی توانند بمیرند مگه کسی مجبورشون کرده خانواده تشکیل بدهند یا فرزند آوری کنند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  من نانوا گناه نکردم که دارم دست زن بچه شما نان میدم تو گرما پای تنور عرق میریزم وگرنه قبل از اینکه نانوایی دوم را بسازم مغازه ام سفره خانه بود و خیلی بیشتر سود داشت اگر دولت بیشتر از این نانوایی ها رو جریمه و پلمب بکنه نانوایی ها بسته و سفره خانه میشه چون قیلون دادن به دست دختر و زن بچه مردم بیشتر از نان دادن سود داره

  دولت نان وا رامحکوم کرده نان را بدون سود حتی همراه با ضرر به دست مردم بدیم آخرش هم دزد و کلاه بردار میشیم به( اسم فروش آرد در حالیکه قیمت آرد بازار دولتی و آزاد یکی شده و دیگه اصلا سودی ندارد )
  خود صدا سیما بیاد گذارش درست می‌کنه از تخلف نانوا یی ها در حالی که قنادی ها کیک تولد را با سینی سنگین چوبی و شیرینی را با جعبه مقوایی رو ترازو حساب میکند تخته چوب و کاغذ بازیافتی را به قیمت شیرینی تر میفرستد چرا به قنادی ها گیر نمی‌دن
  اصلا تا به حال متوجه این موضوع قنادی ها شدین حساب کردین روزی چند ۱۰میلیون فقط جعبه را به قیمت شیرینی میفروشند ؟؟؟


 • ن

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام باید انصاف داشته باشیم همه چی تو مملکت کرون شده اون نونوا هم خانواده داره خرج داره نمیتونه که تاوان ما را بده روزی دومیلیون فروش نان داره حالا کرایه مغازه اب برق گاز و…. پول کارگر یه شاطر روزی پانصد یه خمیر گیر روزی چهارصد یه نون درار روزی چهارصد ارد روزی پانصد میشه بیمه کارگر ماهی دوپانصد حساب کنید میشه دومیلیون وپانصد الی هفتصد حالا شما بگید نونوا باید چگار کنه …..


 • فریدون

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام . این هوشمندسازی هم فقط برای رصد خوردن مردم بوده نه کیفیت و حل مشکلات خداگواهه دیشب نان سنگک خریدم صد گرم وزن و اندازه اش نبود
  … بر شعار و دروغ


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  خدا ازتون نگذره نونواییها تعطیل میکنن باید نون بسته ای از سوپری بخریم باقیمت خیلی بالا نمیتونین کشورو اداره کنین؟! بابا بیاید برید ب اندازه کافی غارتمون کردید بسه دیگه


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  وای پس کار کیه عجب پناه بر خدا اجنه ها اومدن نون و مایحتاج مردم گرون کردن رفتن اخیییی


 • نوروزی

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  شماها نزدیک به انتخابات نماینده مردم هستید و هیچ کدام حرمت مردم را رعایت نمیکنید نان را گران و وزنش را هم کم کردن بخاطر اینکه گرانی نان زیاد به چشم نیاد واقعا کارتون خجالت اوره تا کی دروغ و ریا تا کی متت کار و خدمت انجام ندادتون را سر مردم میخاید بذار از اه مظلوم


 • مرد

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  … کرده نظر میده باز دم انتخاب شد دلسوزی آخر وقت


 • حسین

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  ..بر شما که فکر مردم بیچاره نیستید،خیلی از مردم نمی‌توانند برنج بخورند به ناچار به نان رو می آورند حالا با گران شدن چند برابری قیمت نان چکار بکنند،این مردم تا کی باید تحمل بکنند،تا این اندازه ظلم به مردم عواقب بدی دارد،امیدوارم که مسئولین با این حرکت فکر عاقبت آن هم باشند.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  دوستان چرا ناراحت هستید . متن و یکبار دیگه بخونید . میگه دولت در افزایش قیمت نان و آرد به هیچ وجه نقشی نداشته . این بنده های خدا هم صبح شنبه با خبر شدن . درست مثل قیمت بنزین که آقای روحانی گفت. لطفاً دولت و درک کنید


 • محمد

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  به آقای نماینده بگین دولت کجا گندم کیلو ۱۵ هزار تومان خریده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


 • Alireza

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  صبح ساعت ۵سریع میریم صف بنزین تامارا جایگاه تموم نشده بنزین بزنیم بعداوت سریع بریم صف نون ناتمام نشده بعداوت صف مرغوگوشت کلن طول رو کارمون شده درصف انتظار چ مسخره بازیه درآوردن سرمردم تحمل میکنیم ولی یروزاین….حالامیبینید


 • زارعی

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  اقای قادری از بی .. شماست که گرانی روی مردم شیراز امتحان کنن . چون میدونن مردم شیراز.. ندارن اعتراض کنن . کجای دنیای قوت مردم چهل درصد گران کنن . بهتربود گرانی نان ازشهرهای کرد نشین و لرها اغازکنند تانتیجه رو ببینند شما هم مٹل دولت دروغگوید چطور دولت نقشی نداشته نکنه خواب بوده یامشغول رسیدگی به قوت..


 • دهقان

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  جالبه این روزها نمایندگانی که تا دیروز فقط دنبال رانت خود بودند و مردم را فراموش کرده بودند برای هر موضوعی بیانیه می دهند و مصاحبه می کنند یعنی تبلیغات انتخاباتی را شروع کرده اند.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام والا خجالت داره همه گشنه هستیم کشوری با این ثروت همش دارم به بچه هام میگم ندارم به خدا از به دنیا آوردنشون خجالت میکشم تورا به خدا دیگه بسه چقدر ستم میکنید


 • رضا

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  الهی ریشه این دولت خشک بشه که سفره ما ملت دیگه چیزی توش نیست جز شرمنده گی


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  حضرات آیات ..!!!نمیخان فتوایی چیزی بدن؟سفره مردم رسماداره جمع میشه!!


 • علی حسینی

  تاریخ : ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام علیکم:ایشاننمیگویند مردم بیچاره چه کنند دلشان برای صنف نانوایان سوخته که درطول روز مردم برای نان صف کشیده اند آنهم نزدیک به انتخابات!


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۲

  دیگه نون هم نخوریم!!بخدا مردم خیلی مقاومت.دارن.ما که کمرمون هم شددددد


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۲

  واقعا این اقا چی فکر میکنه … حالا دیگه از دور پیداست ایشون میگه هزینه اب وبرق وگاز و ….. اینها توجیب کی میره غیر از دولت خزانه واقعا دیگه بس نیست … رو به حساب دیگران گذاشتن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۲

  مگر قرار نبود پول نان به مردم بدین حالا که نان گرون شده باید مابالتفاوتس رو دولت بده مردم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - مرداد - ۱۴۰۲

  جناب نماینده محترم مگر در کل کشور چند عدد نانوایی هست اگه واقعا راست میگید گاز و برق و اب نانوایی ها را ویژه کنید و ارزانتر محاسبه کنید نه اینکه دست تو جیب مردم بدبختی که پای دولت و نظام ایستاده اند شما یعنی نماینده انقلابی هستید فکری بحال مردم بکنید