گفته های رئیس کمیسیون عمران شورای شهر پیرامون تکمیل بزرگراه شهید رئیسی شیراز

گفته های رئیس کمیسیون عمران شورای شهر پیرامون تکمیل بزرگراه شهید رئیسی شیراز

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی در ایمن سازی ورودی شهر شیراز نقش موثری خواهد داشت و حاصل تلاش شورای اسلامی و شهرداری شیراز طی یک سال گذشته بوده است. به گزارش اول فارس، رضا محمدیان در بیست و ششمین مرحله از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز، […]

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی در ایمن سازی ورودی شهر شیراز نقش موثری خواهد داشت و حاصل تلاش شورای اسلامی و شهرداری شیراز طی یک سال گذشته بوده است.


به گزارش اول فارس، رضا محمدیان در بیست و ششمین مرحله از جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز، افتتاح بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی و بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح شهید امیرعبداللهیان با حضور وزیر کشور گفت: این بزرگراه ۱۸ کیلومتر طول کلی دارد، یک سوم مسیر طولی شهر شمال غرب شیراز است و جمعیت شمال غرب شیراز حدود ۸۰۰ هزار نفر از میدان قصردشت تا گویم سکنی گزیده اند و خیابان های موازی این بزرگراه حائز اهمیت ویژه است.

وی افزود: ۱۵ کیلومتر این محور مانده است و یک کیلومتر مسیر که در محدوده بزین آزاد شده و برای تسریع ادامه روند این مسیر و چند هکتاری که در اختیار صنایع فجر از وزیر کشور تقاضای حمایت داریم تا بزرگراه سریع‌تر ادامه یابد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز تأکید کرد: این ۱۸ کیلومتر به محور قلات و قطعه بعدی بزرگراه شیراز اصفهان به سمت بوشهر خواهد رفت که ورودی شهر شیراز را ایمن تر می‌سازد.

محمدیان افزود: حدود ۱۰ کیلومتر از گویم تا کمربندی باید طی شود اما با تکمیل این بزرگراه مسیر را کوتاه و ایمن تر می سازد و لازم به عبور از دل شهر برای رسیدن به این محور نخواهد بود.

وی این کار را بزرگ توصیف کرد و گفت: ۸۰ درصد پروژه طی یک سال گذشته به انجام رسیده که حاصل تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز است و همدلی میان شورا و شهرداری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شیراز و سایر دستگاه‌ها را در شیراز شاهد هستیم.

وی بر تأمین روشنایی بزرگراه‌ها تاکید داشت و گفت: از وزارت کشور برای تامین سریع تر و مستمر این بزرگراه‌ها مساعدت می طلبیم.

مطالب مرتبط

اعلام محدودیت های «تکراری» استانداری برای سیل اتباع افغانستانی در استان فارس(+ویدئو)

اطلاعیه محدودیت ترافیکی یکماهه در مسیر غرب به شرق بلوار چمران شیراز

مرگ ۵ نفر بر اثر بیماری هاری در شیراز

نظرات

  • جالب

    تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۴۰۳

    اسم این بزرگراه که هاشمی رفسنجانی بود ، چطور یک دفعه عوض شد