چاپ کد خبر: 125864
23 آبان 1402

گل کم و برکه بدون آب باغ گل ها در شیراز امری طبیعی است ؟

باغ گل ها در شیراز

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت:اکثر گل هایی که در باغ گلها کاشته می‌شود گل های فصلی هستند و باید فصل به فصل تعویض شوند و بیشتر آنها در فصل پاییز و سرما گل ندارند، حتی گل های دائمی نیز در این دو فصل گل ندارند و این امری طبیعی است.

به گزارش سرویس اخبار شیراز  اول فارس ، حمید کشتکار، رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز  در خصوص وضعیت باغ گلها شیراز در فصول سرد سال به خبرگزاری فارس گفت و افزود: اکثر گل هایی که در باغ گلها کاشته می‌شود گل های فصلی هستند و باید فصل به فصل تعویض شوند و بیشتر آنها در فصل پاییز و سرما گل ندارند، حتی گل های دائمی نیز در این دو فصل گل ندارند و این امری طبیعی است.

او ادامه داد: در این فصل گل های فصلی باید در موعد مناسب کاشته شوند تا در ایام عید شاهد گل دهی آنها باشیم که در حال انجام تدارکات آن هستیم.

باغ گل های شیراز 1

او در خصوص کاشت گل در فصل پاییز بیشتر توضیح داد و افزود: گل های نشائی از اول آذر کاشته می‌شوند که گل دهی شان برای ایام عید است و برای قبل از ایام عید از گل های گلدانی استفاده می‌کنیم که در آنجا کاشته می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: یکسری گل های دائمی از جمله رز نیز در این باغ وجود دارد که در فصول سرد گل دهی کمتری دارد و در فصل بهار بیشتر گل می‌دهند. 

باغ گل شیراز

حل مشکل برکه بدون آب

کشتکار ضمن بیان دلیل خشک بودن برکه وسط باغ گلها توضیحاتی داد و بیان کرد: عدم وجود آب در این برکه دو علت دارد، اولین مورد اینکه پیمانکار های جدید و قدیم در حال تحول هستند و این موضوع باعث این اتفاق شده است. 

وی ادامه داد: مورد دوم اینکه پمپی که در آنجا آب را انتقال میداده سوخته و در حال تعمیر و تا آخر هفته پمپ تعمیر و تحویل داده می‌شود و مجددا برکه آبگیری می‌شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ