• 07 / آبان 1397 / 21:22
  • شناسه خبر : 1434

گواهی محصول سالم برای تولید خربزه در فسا صادر شد

 کارشناس واحد حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: برای نخستین بار در شهرستان جهرم با نظارت واحد حفظ نباتات و کلینیک گیاه پزشکی، گواهی محصول سالم برای تولید خربزه صادر شد.مریم محمدی، دوشنبه به ایرنا اظهار داشت: این گواهی با توجه به نیاز جامعه به تولید غذای سالم و عاری از هر گونه باقی مانده سموم کشاورزی و نیترات در سبد غذایی، صادر شد.
وی بیان کرد: گواهی صادر شده شامل کنترل و پایش این محصول در مراحل خاکورزی و تغذیه، اجرای طرح های مدیریت تلفیقی آفات (ipm) و رعایت طول دوره ماندگاری سموم (دوره کارنس) است.
کارشناس واحد حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: پس از آماده شدن محصول، با انجام نمونه برداری، آزمایش و تایید نبود مانده سموم و نیترات در محصول تولیدی، گواهی محصول سالم صادر و با ارایه کد رهگیری ۱۶رقمی محصول مورد نظر به عنوان محصول سالم و عاری از مانده سموم و نیترات اعلام شد.
او گفت: این گواهی به نام حجت الله کاظمی از روستای حسین آباد از توابع بخش شیبکوه شهرستان فسا و برای یک دوره کشت محصول خربزه صادر شده است و با همکاری کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان، موضوع صدور گواهی برای چند محصول سالم دیگر نیز در حال اقدام و پیگیری است.
محمدی بیان کرد: محصول سالم در بازار نهایی به دلیل تایید سلامت هم از نظر ارزش ریالی بالاتر است و هم مشتریان رغبت و انگیزه بیشتری برای خرید اینگونه محصولات از خود نشان می دهند.
شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

مطالب مرتبط

 پلمپ ۴ مغازه کالای پزشکی در فسا توسط دانشگاه علوم پزشکی

توزیع ۳۰۰ تن گوشت گرم گوساله وارداتی در استان فارس درست ، کجا توزیع می شود؟

عامل مزاحمت و تهدید مسلحانه در فسا روانه زندان شد

نظرات