چاپ کد خبر: 2331
14 آذر 1397

گوجه فرنگی در فارس با زمانبندی مشخص وارد بازار می شود

رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: محصول گوجه فرنگی سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان با هدف تنظیم و متعادل کردن قیمت این محصول در بازار، تا پایان سال ۹۷ با زمانبندی مشخص به بازار مصرف عرضه می شود.

n83124182 72699990

به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی فارس ،  احد بهجت حقیقی افزود: در قالب برنامه‌ریزی‌های انجام شده با مجموعه تعاونی‌های روستایی استان‌های هرمزگان و بوشهر، مقرر شد با یک زمانبندی مناسب افزون بر تاخیر در برداشت گوجه فرنگی، از ورود یکباره حجم قابل توجهی از این محصول به بازار مصرف جلوگیری شود.
وی، بیان داشت: دلیل تاخیر در برداشت گوجه فرنگی در سال ۹۷، جلوگیری از افت قیمت به علت کوتاه بودن مدت ثمر دهی و همچنین ارتقای کیفیت این محصول است.
بهجت حقیقی ادامه داد: سال‌های گذشته به سبب گرمای هوا و خشکسالی های مکرر، شاهد متضرر شدن تولیدکنندگان
به دلیل زودرسی و شتاب زدگی برای عرضه این محصول به بازار بودیم.
رئیس سازمان تعاون روستایی فارس بیان کرد: هم‌اینک قیمت گوجه درجه یک در مزرعه در استان بوشهر، بین ۳۰ هزار ریال تا ۳۵ هزار ریال و در استان های فارس و هرمزگان بین ۳۵ هزار ریال تا ۳۷ هزار ریال به فروش می رسد.
به گفته بهجت‌ حقیقی، بهای گوجه فرنگی درجه ٢ در مرزعه نیز بین ۱۶هزار تا ۲۰ هزار ریال و قیمت این محصول برای فروش به مراکز صنعتی و کارخانه ها نیز بین ۱۵هزار تا ۱۶هزار ریال محاسبه می شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار