• 22 / شهریور 1402 / 8:32
  • شناسه خبر : 120807

جریمه ۲۵ میلیاردی [شاید] برای شرکت بسته‌بندی گوشت‌ وارداتی/بازرس جان گوشت‌ تنظیم بازاری کجا هست ؟!

مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد گفت: مردم در صورت عرضه گوشت با نرخ‌های بالاتر موضوع را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

آقای  مسعود امرالهی، مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی درباره با کشف تخلف گرانفروشی گوشت توسط یکی از شرکت‌های بسته‌بندی گفت: این شرکت بسته‌بندی گوشت‌های وارداتی یارانه‌ای را بسته‌بندی و توزیع می‌کرد که اقدام به گرانفروشی محصول کرده است و بخشی از گوشت را خارج از شبکه توزیع به بازار عرضه کرده است.

گوشت تنظیم بازار

او افزود: با وجود تاکید بازرسین به عدم تولید و بسته‌بندی گوشت‌های خارج از مصوبه تنظیم بازار، این شرکت از این امر سر باز زده و به دلیل این که تفکیک این گوشت با گوشت تنظیم بازاری امکان‌پذیر نیست، توانستند گوشت را با قیمت بالاتر به بازار عرضه کنند.

امرالهی ادامه داد: بازرسان این تخلف را کشف و پرونده را با جریمه حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند که پس از رسیدگی تا ۲۵ میلیارد تومان قابل تغییر و افزایش است.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: واحد‌های صنفی که گوشت‌های تنظیم بازاری را بسته‌بندی و توزیع می‌کنند چنانچه تخلفی داشته باشند بازرسین با واحد صنفی برخورد قاطع خواهند کرد.

او گفت: قیمت‌های تنظیم بازاری گوشت قرمز، ران گوسفندی و سردست گوسفندی با ماهیچه ۳۹۰ هزار تومان، گردن گوسفندی ۲۶۵ هزار تومان، راسته با استخوان گوسفندی ۳۱۰ هزار تومان، قلوه‌گاه گوسفندی بدون استخوان ۲۴۰ هزار تومان، مخلوط گوسفندی ۳۱۶ هزار تومان است و اگر مردم بیش از این قیمت‌ها را در فروشگاه‌ها مشاهده کنند می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۴ با درج عنوان شرکت بسته‌بندی به بازرسان اعلام کنند تا با گرانفروشی برخورد قاطع صورت گیرد.

نظرتان در مورد این خبر را پایین همین صفحه برای ما بنویسید

این ۳ مطلب را هم بخوانید

کشف ۴۰ هزار تخم مرغ تاریخ گذشته از مرد کازرونی که نقره داغ شد

علت پرکنی عروس هلندی چیست و چگونه باید آن را درمان کرد؟

بهترین راه پرورش گل واقعا قشنگ و همیشه سبز « دراسنا » در آپارتمان

بیشتر بخوانید:

گوشت تو قصابی زیاد است چون مردم پول ندارند ! تنظیم بازاری هاتون کجان؟
کابینت ساز کازرونی با شکایت یک شهروند ۴۰۰ میلیون تومان جریمه شد
کشتارگاه مرغی که خون مردم را در شیشه کرد نقره داغ شد !

ثبت دیدگاه