• 09 / اسفند 1402 / 21:21
 • شناسه خبر : 135673

گیر کردن ۴۰۰ میلیارد تومان پول مردم در گلوی زن و شوهر غیر شیرازی

فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری زن و شوهری در مشهد و سمنان خبر داد که با وعده پوچ پرداخت سودهای کلان، ۴ بیلیون ریال (۴۰۰ میلیارد تومان) از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.


به گزارش اول فارس، سردار رهام‌بخش حبیبی اظهار داشت: در پی ارجاع چندین پرونده و شکایت شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان از طریق اقدامات پوچ تجاری و شرکت در راه‌اندازی کارخانه صنایع غذایی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی بیان داشت: در این پرونده مالباختگان از طریق آگهی‌های پوچ و فریبنده مسئولین شرکت مبنی بر انجام اقدامات تجاری و راه اندازی کارخانه صنایع غذایی و تراش‌های قیمتی و ساخت و ساز و … نسبت به واریز وجه به حساب آنان اقدام می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان فارس ادامه داد: کلاهبرداران (زن و شوهر) با ترفندهای زیرکانه و از روش‌های متداول پرداخت سود به عده‌ای اندک استفاده و مردم را به خرید مجدد سهام و سرمایه‌گذاری ترغیب اما در ادامه پس از دریافت مبالغ هنگفتی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان، دیگر به هیچ طریق پاسخگوی مراجعان و مالباختگان نبوده‌اند و به مشهد و سمنان متواری می‌شوند.

سردار حبیبی خاطر نشان کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان فارس پس از اخذ نیابت قضایی به سمنان و مشهد اعزام و با همکاری کارکنان پلیس امنیت اقتصادی آن استان‌ها مخفیگاه متهمین را شناسایی و آنان را دستگیر می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه متهمین تاکنون حدود ۴ بیلیون ریال (۴۰۰ میلیارد تومان) با ترفندهای تبلیغی دروغین و وعده پرداخت سودهای هنگفت ماهیانه و سالیانه از ۹۰۰ نفر کلاهبرداری کرده‌اند، گفت: زن و شوهر کلاهبردار برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی عنوان داشت: افراد سودجو غالباً از سادگی و زود باوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغوا کننده و دروغین در شبکه‌های اجتماعی اعتماد نکنند و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

مطالب مرتبط

اعلام محدودیت های «تکراری» استانداری برای سیل اتباع افغانستانی در استان فارس(+ویدئو)

اطلاعیه محدودیت ترافیکی یکماهه در مسیر غرب به شرق بلوار چمران شیراز

مرگ ۵ نفر بر اثر بیماری هاری در شیراز

نظرات

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - اسفند - ۱۴۰۲

  اون احمقها رو هم جریمه کنید که گول این دوتا لاشی رو خوردند


 • نادرشاه

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۴۰۲

  وظیفه صداسیماوبالاخص فرماندارو شهرداربی … شیرازمیباشدشهرداریهادرشیرازبی.. ترین و.. ترین و…ترین قشرجامعه هستند,الان درخیابان دنا روبروی مدرسه عده ای مشغول کلاهبرداری تحت عنوان اسنپ تپسی ووومیباشندکه ازمشهد وووامده اند البته مشهدیها درشیراز زیادکلاهبرداری میکنند ووو ازمن ۱۰۰میلیون پول خواستندکه گفتم بریم اداره ثبت تادرشرکت عضوشوم گفت نمیشودوووخیلیهارافریب دادند ومیدهندچندوقت دیگرگندش بالامیادووو


 • ارش

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۴۰۲

  یک جوری تیتر زدید زن و شوهر غیر شیرازی انگار که توی شیرازو شیرازی‌ها جنایت و کلاهبرداری و قتل و تجاوز یک چیز خیلی عجیبه و همه پاک و معصومند