چاپ کد خبر: 43438
4 بهمن 1399

یک تست روانشناسی شگفت انگیز برای اطلاع از میزان افسردگی

به گزارش گروه خانواده  اول فارس ، افسردگی (به انگلیسی: Depression) جزو اختلالات خلقی طبقه بندی شده است. افسردگی با احساس فقدان، خشم و غم و اندوه همراه است که باعث مختل شدن فعالیتهای روزمره ی فرد می شود.(در تعریف خلق باید گفت، احساس درونی نافذ و پایداری که در آن درک و نگرش فرد نسبت به خود ، دیگران و در کل نسبت به محیط اطراف عمیقا تحت تاثیر قرار میگیرد.)

در مطالعات اخیر مشخص شده است که اختلال افسردگی اساسی در بین تمامی اختلالات روانپزشکی، بیشترین شیوع را در کل دوران زندگی افراد دارد. این آمار نشان دهنده ی آن است که این بیماری بسیار شایع و رایج است.

افراد به روشهای مختلفی افسردگی را تجربه می کنند. افسردگی ممکن است در کار روزانه شما مشکل ایجاد کند و میزان بهره وری شما را کاهش بدهد. همچنین میتواند بر روابط و برخی از حالتهای جسمی شما تاثیر گذارد.

 افسردگی یک حالت خلقی شامل بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌میلی است و می‌تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد، حال این  آزمون روانشناختی زیر می خواهد به شما کمک کند که  اولین ارزیابی از خود را انجام دهید و خلق و خوی خود را هم  مشخص کنید.

با انجام این تست روانشناسی از میزان افسردگی خود اطلاعاتی کسب می‌کنید.

شکل ۱

شما می‌توانید با اشتیاق و قاطعیت با زندگی روبرو شوید، تغییرات و سفر‌ها هرگز برای شما مشکلی ایجاد نکرده اند، زیرا در برهه‌ای از گذشته تصمیم خود را گرفته اید که هر اتفاقی بیفتد، هر کجا که بروید، همیشه می‌توانید روی یک همسفر مطمئن و قابل اعتماد حساب کنید.

اما مواظب ایمنی بیش از حد یا بدتر از آن، حالات سرخوشی بیش از حد باشید. دیر یا زود یا به صورت دوره‌ای می‌توانید با قسمت تاریک خود روبرو شوید.

در این شکل می‌دانید چه چیزی ناخودآگاه توجه شما را جلب کرد؟ آن سگ بزرگ که آماده غر زدن است … برای پیروزی جنگیدن!

شکل ۲

پس از برطرف شدن و حل مشکلات فعلی، این احتمال وجود دارد که بتوانید روحیه خوب معمول خود را بازیابی کرده و فعالیت‌های معمول خود را با همان قدرت قبلی از سر بگیرید.

در این شکل آیا می‌دانید چه چیزی ناخودآگاه توجه شما را به خود جلب کرده است؟ این گرداب آماده است تا شما را به سمت احساسات مختلف، غالباً بسیار قوی، بکشاند.

شکل ۳

چینی‌ها کلمه “بحران” را با دو ایدئوگرام می‌نویسند که اولین مورد به معنی “شکستن” و دومین “فرصت” است. گذراندن یک لحظه بحران، اگرچه ممکن است باعث گمراهی و درد شود، اما می‌تواند جنبه‌های مثبت بی شماری داشته باشد. شروع از یک فرصت خارق العاده برای شروع سفری شناخت خود و زندگی خود.

احتمالاً می‌توانید روحیه خود را در این دوره “خالی و ناشنوا” توصیف کنید. یک ضرب المثل می‌گوید اگر سنگی را در چاه بیندازید و مدت طولانی هیچ صدایی نمی‌شنوید، ممکن است به این معنی باشد که آن چاه بسیار عمیق است؛ و در اعماق گنجینه‌های غیر قابل تصور محصور شده است. در اینجا شانس شماست.

در این تصویر می‌دانید چه چیزی ناخودآگاه توجه شما را جلب کرد؟ سفری طولانی از درون نگری و تأمل در انتظار شماست.

شکل ۴

احساس گم شدن می‌کنید، تصور عدم اطمینان از وجود را دارید. احساس اشتیاق و دلتنگی!

سعی کنید به این نوع خلق و خوی فکر نکنید که انگار یک بیماری واقعی است. بعضی اوقات گام در راه صحیح است، فداکاری می‌خواهد، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید آرزوی زندگی بهتر را داشته باشید.

در این عکس می‌دانید چه چیزی توجه شما را در سطح ناخودآگاه جلب کرد؟ دری به هزارتوی که می‌تواند نشان دهنده آزادی و محکومیت شما برای زندگی بدون گذرگاه باشد. اکنون این شما هستید که می‌توانید واکنشی نشان دهید.

شکل ۵

علائم ناراحتی در این تصویر وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. شما این احساس را دارید که برخی از مواردی که همیشه آن‌ها را مهم می‌دانید به طور جزئی یا کاملاً معنی و ارزش خود را از دست داده اند. ظاهرا برای شما آسان نیست که احساس باز بودن، اعتماد و امید را نسبت به زندگی و افراد دیگر حفظ کنید؛ و با این حال توصیه می‌شود در چنین لحظه‌ای از بسته شدن خودداری کنید.

در این شکل می‌دانید چه چیزی ناخودآگاه توجه شما را جلب کرد؟ قفسی که نشان دهنده بسته شدن، احساس به دام افتادن شماست. احساس شکست نکنید. هر زندان باید دری داشته باشد، شما فقط باید کلید را پیدا کنید.

شکل ۶

شما یک فرد بسیار مبارز هستید، قبل از تسلیم شدن همه آن‌ها را امتحان می‌کنید. اگر احساس بدی دارید، می‌دانید که چگونه با کنایه از خود واکنش نشان دهید و این به لطف حس عملی شماست. از این نظر، در دراز مدت، شما همیشه موفق می‌شوید از موقعیت‌های ناخوشایند خارج شوید.

با خوش بینی زندگی کنید. شما قطعاً غصه‌هایی داشته اید، اما هرگز به خود اجازه نداده اید که بلند شوید. زمان شما را به پذیرش سازش با زندگی سوق داده است و این به شما آموخته است که بدون هیچ نگاهی به گذشته، به آینده نگاه کنید. به طور خلاصه، شعار شما این است: “امروز بهتر از دیروز خواهد بود.

در این شکل می‌دانید چه چیزی ناخودآگاه توجه شما را جلب کرد؟ مقیاس، مقیاسی که می‌تواند شما را از هر موقعیت منفی خارج کند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

سید شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰

آفرین بر شما.

آخرین اخبار