• 22 / آبان 1397 / 19:11
  • شناسه خبر : 1740

۴۵۴ تن عسل کُنار در شهرستان خنج تولید شد

کارشناس زنبورداری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: ۴۵۴ تن عسل مرغوب کُنار از ابتدای پاییز امسال تاکنون در این شهرستان تولید شده است.

به گزارش اول فارس صدیقه قرقانی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرستان خنج با برخورداری از هوای معتدل و شکوفه های درخت کُنار و دیگر گونه های گرمسیری همه ساله در فصل پاییز وزمستان پذیرای تعداد زیادی از پرورش دهنگان زنبور از مناطق سردسیر کشور است که برای زمستان گذرانی به این شهرستان کوچ می کنند.
وی ادامه داد: از نیمه دوم شهریور امسال تاکنون ۲۵۴ بهره بردار زنبور از استان های اصفهان، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس با ۷۳ هزار و ۴۷۸ کلونی زنبور عسل مجوز سکونت در عرصه منابع طبیعی این شهرستان را کسب کرده اند.
کارشناس زنبورداری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: این بهره برداران زنبور از ابتدای فصل تولید عسل در پاییز امسال ۷۳۴ تن و ۲۱۰ کیلوگرم عسل مرغوب وطبیعی کنار از کندوهای خود برداشت و روانه بازارهای داخلی وخارجی کرده اند.
قرقانی گفت: عسل کنار با برخورداری از طعم، بو وخواص دارویی بیشترین قیمت را نسبت به سایر عسل ها داراست و در بازار مورد پسند خریداران است.
وی ادامه داد: این زنبورداران تا اوایل فصل بهار دراین شهرستان می مانند و از هر کندو به طور میانگین پنج تا هفت کیلوگرم عسل برداشت می کنند.
شهرستان خنج در فاصله ۲۶۵ کیلومتری جنوب شیراز واقع است

بیشتر بخوانید:

نحوه توزیع و قیمت میوه شب عید در استان فارس اعلام شد
جزئیات صدور احکام جدید افزایش حقوق و واگذاری زمین مسکونی به کارکنان جهاد کشاورزی
جزئیات تخریب ساخت و سازهای ویلایی غیر مجاز در بخش همایجان سپیدان

ثبت دیدگاه