• 13 / آذر 1397 / 23:05
  • شناسه خبر : 2296

اعلام جزئیات افزایش نرخ آب‌ آشامیدنی در شیراز

سخنگوی شورای شهر شیراز جزییات مصوبه شورای شهر شیراز مبنی بر افزایش تعرفه آب بهاء و انشعابات آب و فاضلاب موضوع تبصره سوم قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح‌های آب و فاضلاب را تشریح کرد.

به گزارش اول فارس ، نواب قائدی سخنگوی شورای شهر شیراز  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای شهر شیراز میزان تعرفه آب در مصرف خانگی از صفر تا ۲۰ مترمکعب را که پیش از این چهار ریال بوده را پنج ریال می شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر شیراز بیان کرد: همچنین مشترکانی که از ۲۰ تا ۴۰ مترمکعب مصرف داشته باشند تعرفه آب بهای آنان از ۶٫۴ ریال به ۹٫۴ ریال افزایش یافت.

قائدی تصریح کرد: مشترکانی که بالای ۴۰ مترمکعب آب مصرف کنند نرخ تعرفه آب بهای آنان که پیش از این ۲۱٫۹ ریال بوده به ۲۵٫۹ ریال افزایش می‌یابد.

سخنگوی شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: تعرفه مصرف آب بها در واحدهای غیرمسکونی به ازای هر مترمکعب ۲۷۰ تومان بود که به ۵۰۰ تومان افزایش یافته، البته در این زمینه پیشنهاد آب و فاضلاب شیراز دو هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز افزود: این افزایش بهاء آب بر اساس سهم تبصره سه ماده واحد قانونی بوده و درآمد آن باید در یک حساب خاص جمع‌آوری و صرف ایجاد زیرساخت‌های آب و فاضلاب شهری شود.

وی با بیان اینکه شهر شیراز دارای شبکه‌های فرسوده آب است که نیاز به نوسازی دارد تصریح کرد: همچنین بسیاری از نقاط این شهر از داشتن شبکه فاضلاب محروم است که امیدواریم با تصویب نهایی فرمانداری بتوانیم شاهد ایجاد شبکه فاضلاب در تمام نقاط این کلان‌شهر باشیم.

بیشتر بخوانید:

بازداشت «دو عضو کنونی شورای شهر و معاون سابق شهردار» شیراز توسط پاسداران گمنام امام زمان(عج)
رئیس شورای شهر شیراز : درآمد کردن شهرداری خوب است اما از راه پاک و حلال /سربازان گمنام امام زمان به کمک بیایند 
درخواست رئیس شورای شهر از وزارت اطلاعات برای مبارزه با فساد در شهرداری شیراز

ثبت دیدگاه