• 05 / آبان 1397 / 20:19
  • شناسه خبر : 1366

تعلل در انتصاب استاندار جدیدفارس به ضرر استان است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجمع نمایندگان هنوز جلسه‌ای برای موضوع گزینه‌های جدید استانداری فارس نداشته است گفت: تعلل در انتصاب استاندار فارس به ضرر استان است.به گزارش” اول فارس “، علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمتر از دو هفته تا پایان فعالیت استاندار فارس باقی مانده است اظهار داشت: براساس آخرین اطلاعاتی که داریم خبرها حکایت از این است که وزارت کشور هنوز گزینه خود را برای استانداری فارس قطعی نکرده است.
وی افزود: در پی جلسه‌هایی که حضور با وزیر کشور و معاون پارلمانی این وزاتخانه‌ داشته‌ام تصمیم وزارت کشور بر انتصاب یک استاندار غیربومی است.عضو مجمع نمایندگان استان فارس با تاکید بر اینکه تسریع در معرفی استاندار جدید فارس را خواستاریم خاطرنشان کرد: تعلل‌در انتصاب استاندار و تغییراتی که سال‌های گذشته در تغییر سکان هدایت استان اتفاق افتاده بدون شک به منافع این استان در بخش‌های مختلف آسیب می‌زند.

اکبری گفت: تمام گزینه‌های مطرح شده در مورد استانداری فارس گمانه‌زنی است و امیدواریم در یک اتفاق نظر مناسب در کمترین زمان ممکن شاهد انتصاب استاندار فارس باشیم.

براساس گزارش ها با تصویب قانون منع به‌کارگیری افراد بازنشسته  باز هم شاهد تغییر مدیریت ارشد استان فارس هستیم. این تغییر در چندین سال گذشته به یک موضوع عادی تبدیل شده به طوری که هر مدیر تنها دو و یا کمتر از دو سال به عنوان استاندار فارس مشغول به خدمت شده است.

در دولت تدبیر و امید سه استاندار برای فارس منصوب شده و حالا نوبت چهارمین استاندار است که در این استان سکان هدایت استانداری فارس را برعهده گیرد. بر اساس آمار موجود در حدود ۱۰ سال گذشته شاهد حضور پنج استاندار در ساختمان شماره یک میدان امام حسین(ع) شیراز بودیم که البته تعدادی نیز سرپرست بودند، حتی یکی از افراد تنها برای حدود ۲۴ ساعت سرپرست استانداری فارس شد.

بیست و دوم شهریور ۹۶ بود که اسماعیل تبادار به عنوان استاندار فارس منصوب شد حالا با گذشت یک سال و دو ماه از  فعالیت‌های این مدیر در استان فارس در حال حاضر نیز به علت بازنشسته بودن باید سکان هدایت فارس را به فرد دیگری بسپارد.

به اعتقاد کارشناسان با این تغییرات متوالی در مدیریت ارشد استان فارس این استان نتوانسته به جایگاه اصلی خود دست یابد و این مهم سبب شده تا از عمران و آبادانی نیز عقب افتد.

منبع: تسنیم

بیشتر بخوانید:

معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس منصوب شد
مدیران اقتصادی فارس در مورد بازگشایی نشدن کارخانه آزمایش راستش را به مردم بگویند
بامداد خونین سرنشینان چند خودرو در محور دالکی – کنارتخته +عکس

ثبت دیدگاه