• 19 / بهمن 1399 / 14:45
  • شناسه خبر : 44772

رونمایی از سه اسکناس” تومانی ” جدید +تصویر

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی با بیان اینکه توزیع اسکناس‌های جدید بزودی آغاز می‌شود، گفت:‌ همه اسکناس‌های جدید در اندازه‌های مساوی چاپ خواهد شد و برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی، در اسکناس‌های جدید چهار صفر ارقام اسکناس کم‌رنگ چاپ شده است.

به گزارش اول فارس، بانک مرکزی در راستای اصلاحیه قانون پولی و بانکی و حذف صفر‌ها از پول ملی، از اسکناس‌های جدید خود رونمایی کرد.

امیر شکری رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی در این مراسم اظهارداشت:‌ همه اسکناس‌های جدید در اندازه‌های مساوی چاپ خواهد شد و برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی، اسکناس‌های جدید چهار صفر ارقام اسکناس کمرنگ چاپ شده است.

وی با بیان اینکه برای این اسکناس‌ها از تصویر نماد‌های ملی و مذهبی استفاده شده است تصریح کرد: توزیع این اسکناس‌ها نیز به زودی آغاز خواهد شد.

در اسکناس‌های جدید، اسکناس‌های ۱۰ هزار ریالی به با عدد یک و ۴ صفر کمرنگ دارد و در سمت، چت و پشت اسکناس، عدد یک درج شده است.

اسکناس‌های ۲۰ هزار ریالی و ۵۰ هزار ریالی به همین شکل است. طرح اسکناس‌ها هم با اسکناس‌های موجود تغییر کرده است.

۱۶ بهمن ماه هم از اسکناس ۱۰۰ هزار ریالی رونمایی شد که با یک صفر پررنگ و ۴ صفر کمرنگ طراحی شده بود.

به گزارش فارس، طبق اصلاحیه قانون پولی و بانکی واحد پول ایران به تومان تغییر کرده اما بانک مرکزی برای اجرای این قانون دوره زمانی ۲ ساله در نظر گرفته است. طبق قانون جدید هر تومان ۱۰ ریال است.

بیشتر بخوانید:

اسکناس‌های جدید ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تومانی‌ بدون صفر + ویژگی‌های امنیتی و عکس
اسکناس ۵ هزار تومانی جدید منتشر شد+عکس
۱۱واقعیت شگفت انگیز درباره پول

ثبت دیدگاه