• 27 / آذر 1397 / 18:48
  • شناسه خبر : 2860

سوال نماینده لامرد در مورد نحوه رفتار دادستان/ علوی قانع شد

عضو کمیسیون قضایی مجلس از قانع شدن محمود صادقی از توضیحات وزیر دادگستری درباره قانون جرم سیاسی خبر داد.

محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با تسنیم ، در تشریح جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۲۷ آذر) کمیسیون متبوعش، گفت: بررسی سوالات چند تن از نمایندگان از علیرضا آوایی، وزیر دادگستری در دستورکار امروز کمیسیون قرار داشت.

به گزارش اول فارس ، عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه سوال آقای علوی، نماینده لامرد در مجلس، نیز در این جلسه مطرح شد، تصریح کرد: سوال نماینده لامرد در مورد نحوه رفتار دادستان و دادگستری شهرستان حوزه انتخابیه وی بود که در نهایت آقای علوی از توضیحات وزیر قانع شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه سوال محمود صادقی از وزیر دادگستری بررسی شد، اظهار داشت: سوال وی درباره عدم اجرای قانون جرم سیاسی از سوی قوه قضائیه بود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: وی معتقد بود که برخی از کسانی که متهم هستند و در قوه قضائیه در حال رسیدگی به جرم به سر می‌برند، مجرم سیاسی هستند و باید در حضور هیئت منصفه و طبق قانون جرم سیاسی به پرونده‌ها رسیدگی شود.

پورمختار تاکید کرد: وزیر دادگستری توضیحاتی را ارائه کرد و گفت که با توجه به اینکه طبق قانون، تشخیص جرم سیاسی بر عهده قاضی است؛ لذا نتیجه گرفته شد که ایراد دارد و قانون باید اصلاح شود.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس گفت: در نهایت آقای صادقی از توضیحات وزیر قانع شد.

بیشتر بخوانید:

فرماندار جدید شهرستان لامرد منصوب شد
درگیری مسلحانه عامل معروف کشتار حیات وحش لامرد با مامورین+جزئیات
ببینید|سوخت گیری با اعمال شاقه در لامِرد فارس

ثبت دیدگاه