• 04 / آبان 1397 / 17:14
  • شناسه خبر : 1287

شهردار شیراز تاکید کرد: سازمان همیاری برای افزایش درآمد شهرداری‌ها تلاش کند

شهردار شیراز تاکید کرد که سازمان همیاری باید از روزمرگی خارج شده و به سمت ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها حرکت کند.به گزارش اول فارس به نقل از  ایسنا منطقه فارس، حیدر اسکندرپور چهارشنبه دوم آبان در مجمع شورای سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان فارس گفت: سازمان همیاری یک شرکت با حوزه عمل و فعالیت بسیار گسترده و متفاوت خصوصا در حوزه بازرگانی محسوب می‌شود و در استانی همچون فارس که در حوزه تجارت و بازرگانی دارای ظرفیت‌های فراوانی است اقدامات بسیاری می‌تواند انجام دهد

وی ادامه داد: ضرورت دارد که این سازمان فضای کاری خود را از کارهای روزمره به سمت درآمدزایی جدی برای شهرداری‌ها سوق دهد.شهردار شیراز اضافه کرد: این کار نیازمند دستیابی سازمان همیاری به توانمندی در حوزه‌های تجارت و بازرگانی است تا بتواند در کنار شهرداری‌ها قرار گرفته و از آنها حمایت کند.

اسکندرپور گفت: آنچه برای شهرداری‌ها در رابطه با سازمان همیاری اهمیت دارد، مباحث نظام حاکمیتی نیست بلکه بیشتر به دنبال منافع حضورشان در این سازمان است.معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس نیز، اقدامات و تحولات انجام شده در سازمان همیاری شهرداری‌های فارس را خوب ارزیابی و اضافه کرد: در سال‌های اخیر اقدامات و فعالیت‌ها در این سازمان شفاف و نظام‌مند شده و شاهد کمترین تذکرات از سوی دستگاه‌های نظارتی بودیم .

عنایت الله رحیمی هدف اصلی از تشکل این سازمان را ارتقاء توان شهرداری‌ها در تمام زمینه‌ها دانست و افزود: سازمان همیاری یک بنگاه اقتصادی است که باید از الزامات آن که شامل درآمد و هزینه هست پیروی کند .

رحیمی ادامه داد: در این زمینه و برای موفق تر شدن این سازمان باید یک سری الزامات تعریف و رعایت شود، سازمان باید در تمام امور مطابق قانون پیش رود و نباید این تصور حاکم شود که که برای پرهیز از پرداخت مالیات درآمد مجموعه کمتر از آنچه که هست اعلام شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: همچنین تمام تصمیماتی که در هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری‌ها اتخاذ می‌شود با هدف شفاف سازی و عمل به قانون به اطلاع اعضا و سهامداران سازمان رسانده شود .

وی گفت: فعالیت‌های عمرانی و پروژه‌هایی که سازمان همیاری شهرداری‌های استان اجرا می‌کند باید نسبت به دیگر پیمانکاران و شرکت‌های مشابه از کیفیت به مراتب بالاتری برخوردار باشد .

رحیمی، ضمن تاکید بر لزوم توجه به افزایش درآمد در مجموعه سازمان همیاری و همچنین شهرداری‌های استان افزود: البته افزایش درآمد فقط به معنای سود بیشتر نیست بلکه کاهش هزینه‌ها هم می‌تواند یک افزایش درآمد باشد که این مهم نیز باید مد نظر باشد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، سرمایه اصلی شهرداری‌ها و سازمان همیاری شهرداری‌ها را نیروی انسانی آنها دانست و گفت: باید هم معیشت، هم کرامت و هم ارتقای آنها مد نظر مدیران این مجموعه‌ها باشد، چرا که سرمایه انسانی می‌تواند بالندگی سازمانی و ارتقای جایگاه سازمان را ایجاد کند و در نهایت برای سازمان سودآوری خواهد داشت .

وی ادامه داد: همچنین در این سازمان در حوزه دیجیتال، تجارت الکترونیک و آی تی نیز اقدامات خوبی انجام شد و شاهد افزایش سرمایه خوبی در این سازمان بودیم .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین به شهرداران توصیه کرد که در ماه‌های باقیمانده از سال اولویت خود را به نظافت و آماده سازی شهر و همچنین پرداخت حقوق کارکنان و پرسنل اختصاص دهند و وعده داد که استانداری و حوزه معاونت عمرانی نیز در چارچوب قانون همراهی و کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

آغاز بکار اولین شهرک صنعتی غیر دولتی استان فارس در شیراز ؛ بزودی
یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز استعفا داد
اطلاعیه‌ قطع گاز مشترکین در برخی مناطق شهر شیراز

ثبت دیدگاه