• 05 / آذر 1397 / 18:40
  • شناسه خبر : 2020

شهردار شیراز ۲ تذکر گرفت

شهردار شیراز در شصت و سومین نشست شورای اسلامی این شهر از اعضای این نهاد به سبب به کار گیری نیروهای شرکتی در پست‌های مدیریتی و همچنین درج نکردن نام مدیر مسئول در شناسنامه هفته نامه شهر راز که متعلق به شهرداری است، ۲ تذکر گرفت.

به گزارش اول فارس ، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، دوشنبه در این نشست برای به کارگیری نیروهای شرکتی در پست‌های مدیریتی، به شهردار شیراز تذکر داد.
سیداحمدرضا دستغیب افزود: در برخی حوزه‌های شهرداری شامل، معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌ها، برای تصدی پست‌های مدیریتی در ساختار سازمانی مصوب شهرداری در سطوح میانی و عملیاتی، از نیروهای شرکتی استفاده شده است.
وی بیان کرد: این در حالی است که پیرو مکاتبه های مکرر سازمان بازرسی و با استناد به ماده پنج قانون استخدام کشوری، واگذاری پست‌های سازمانی به اشخاص غیر از مستخدمان رسمی، ممنون است و باید منطبق بر شرایط احراز هر پست سازمانی، از نیروهای رسمی شهرداری استفاده شود.
همچنین در این نشست، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز به دلیل درج نشدن نام مدیر مسئول در شناسنامه هفته نامه شهر راز که متعلق به شهرداری است، به شهردار تذکر داد.
احمد تنوری افزود: با توجه به لزوم پایبندی به موارد قانونی، لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا هرچه زودتر وضعیت مدیر مسئول نشریه شهر راز مشخص شود و نام او در شناسنامه این هفته نامه عینا درج شود.
همچنین در این نشست، کلیات تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶شهرداری شیراز به مبلغ ۲۳/۸هزار میلیارد ریال در بخش درآمد و مبلغ ۲۳هزار میلیارد ریال در بخش هزینه‌ها از اصلاح بودجه سال ۹۶ به مبلغ ۲۶/۱ هزار میلیارد ریال تایید شد.
با تصویب کلیات این گزارش، مقرر شد گزارش و نقطه نظرات کارشناسان مالی در مکاتبه ای به شهرداری ارسال و در هفته آینده، جلسه انتخاب حسابرس توسط کمیته مالی کمیسیون و با حضور معاون مالی شهرداری برگزار و نتیجه آن به کمیسیون ارایه شود.
همچنین، طرح کمیسیون برنامه، بودجه امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز، مبنی بر دستورالعمل نحوه نظارت شورای اسلامی شهر شیراز بر شهرداری و‌ واحدهای تابعه به منظور بررسی کارشناسی از دستور کار جلسه خارج شد.

بیشتر بخوانید:

واکنش استانداری به «تامین وثیقه بازداشتی های شورای شهر و شهرداری شیراز » توسط استاندار فارس
بازداشت «دو عضو کنونی شورای شهر و معاون سابق شهردار» شیراز توسط پاسداران گمنام امام زمان(عج)
رئیس شورای شهر شیراز : درآمد کردن شهرداری خوب است اما از راه پاک و حلال /سربازان گمنام امام زمان به کمک بیایند 

ثبت دیدگاه