• 05 / مهر 1399 / 20:55
  • شناسه خبر : 35775
  • منبع خبر: دیجیاتو

معرفی بازی Harry Potter Puzzles and Spells؛ دنیایی متفاوت در سحر و جادو

در این بازی‌ها که از سبک Match 3 هستند، به بازیکن یک ماموریت با تعداد محدودی حرکت داده می‌شود و او هم باید این مأموریت را با دقت و برنامه‌ریزی و البته شکستن آب‌نبات‌ها انجام دهد.

فضایی که این مجموعه بازی دارد، یکی از نقاط عطف آن نسبت به دیگر بازی‌های پازلی موبایل به حساب می‌آید. در عین پازلی بودن و درگیر کردن فکر، امکان ندارد که مخاطب از Candy Crush خسته شود و بازی را کنار بگذارد.

حال تصور کنید که شخصیت‌های بازی Candy Crush همان کاراکترهای مجموعه داستان هری پاتر باشند. آیا بازی همچنان لذت بخش خواهد بود؟ اگر از طرفداران داستان‌ها و فیلم‌های هری پاتر باشید جواب مثبت است. اگر هم با این مجموعه خاطره ندارید همچنان بازی هری پاتر نکاتی دارد که بتواند سرگرم‌تان کند.

Harry Potter Puzzles and Spells شما را در نقش یک دانش‌آموز کالج سحر و جادو هاگوارتز (Hogwarts) به تصویر می‌کشد و در اینجا درست همان مسیری را طی می‌کنید که هری پاتر و دوستانش در فیلم‌ها و داستان‌ها طی کرده بودند.

بازی به سبک بقیه عناوین Match 3 (جورکردنی) در هر مرحله ماموریت‌هایی را به بازیکن واگذار می‌کند و او باید با کنار هم قرار دادن اجسام درون صفحه این ماموریت‌ها را انجام بدهد.

در این میان چیزی که Puzzles and Spells را به اثری متفاوت‌تر نسبت آثار فعلی جورکردنی تبدیل کرده، حضور عناصر داستانی و تاثیری است که روی گیم پلی گذاشته‌اند.

آن شکلات‌های قورباغه‌ای که رون ویزلی می‌خرید تا کارت جادوگران معروف را به دست بیاورد، به یاد دارید؟ در بعضی مرحله‌های بازی هری پاتر این قورباغه‌ها هم هستند و باید با جور کردن اجسام رنگارنگ در اطرافش آن‌ها را صفحه بیرون ببرید.

بازی هری پاتر

بخش سخت قضیه هم اینجاست که بعد از هر حرکت قورباغه‌ها جهش کرده و جای خود را عوض می‌کنند. این قورباغه‌های شکلاتی فقط یک نمونه از المان‌های داستانی هستند که در گیم پلی بازی خواهید دید.

سازنده با استفاده از این عناصر توانسته تنوعی به اثرش بدهد و بخشی از روایت داستان روی دوش گیم پلی بگذارد. در نتیجه این تصمیم Puzzles and Spells خودش را از یک کلون ضعیف و صرفا نوستالژی جدا کرده و توانایی این را دارد تا مخاطبش را سرگرم کند.

صحبت از نوستالژی شد، در جریان بازی جادوهایی آموزش داده می‌شوند که حکم همان Power Upها را دارند و با آن‌ها می‌توانید راحت‌تر پازل‌ها را حل کنید و این جادوها و حتی شخصیت‌ها با لهجه‌ی انگلیسی‌شان، بسیار یادآور خاطراتی است که خیلی از ما با داستان هری پاتر داشتیم.

در نهایت باید گفت بازی هری پاتر نقطه عطفی در Match 3 نیست و خیلی از کلیشه‌های این سبک را باز اینجا می‌بینیم اما حداقل با تغییراتی کوچک در گیم پلی و روایت بعضی اتفاقات داستانی در قالب آن، یک تجربه نوستالژی جذاب‌تر را توانسته ارائه بدهد.

Harry Potter Puzzles and Spells به صورت رایگان برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS منتشر شده و برای تجربه‌اش هم نیازمند اینترنت خواهید بود.

Harry Potter: Puzzles & Spells
  • Harry Potter: Puzzles & Spells
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: Zynga
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۲۴۵.۴ / ۱۱۹ مگابایت
 دانلود

 

بیشتر بخوانید:

۱۰ فایده بسیار بارز و موثر شطرنج برای مغز و روان
شخصیت‌شناسی تصویری با انتخاب یکی از ۴ جاده در عکس
فال حافظ امروز ۲۹ خرداد با تفسیر زیبا و دقیق/به چشم و ابروی جانان سپرده ام دل و جان

ثبت دیدگاه