• 20 / آبان 1397 / 5:53
  • شناسه خبر : 1679

ممسنی پرباران‌ترین شهر فارس در پاییز/جدول بارشها استان فارس

ز ابتدای سال زراعی جاری تاکنون میانگین بارندگی در استان فارس ۲۰.۷ میلی‌متر بوده است و ممسنی و جهرم به ترتیب پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین شهر این استان بوده‌اند.

به گزارش اول فارس، آمار بارندگی ایستگا‌ه‌های هواشناسی استان فارس تا ساعت ۹:۳۰ امروز حاکی از بارش ۲۰٫۷ میلی‌متری باران در سال زراعی جاری در این استان است. از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در شیراز نیز ۱۹٫۱ میلی‌متر باران ثبت شده است.

ممسنی (۷۳٫۴ میلی‌متر)، سپیدان (۵۲٫۹ میلی‌‌متر) و کازرون (۵۱٫۲ میلی‌متر) پربارش‌ترین و خنج (۲٫۴ میلی‌متر)، فسا (۱٫۲ میلی‌متر) و جهرم (۱ میلی‌متر) کم‌بارش‌ترین شهرهای استان فارس در سال زراعی جاری بوده‌اند.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز برخی نقاط استان فارس شاهد بارش باران بوده است، سروستان با ۵٫۳ میلی‌متر پر بارش‌ترین و سپیدان با ۰٫۳ میلی‌متر کم‌بارش‌ترین شهر فارس در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

براساس اطلاعات مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران از ابتدای سال زراعی جاری تا ۱۸ آبان‌ماه میانگین بارندگی در کل کشور ۳۰٫۴ میلی‌متر بوده است. گیلان با ۲۵۸٫۳ میلی‌متر باران پربارش‌ترین استان و سیستان و بلوچستان با ۳ میلی‌متر باران کم‌‌بارش‌ترین استان کشور بوده است.

درصد تغییرات بارش استان‌ها (از اول مهرماه امسال تا ۱۸ آبان‌ماه)  در مقایسه با مدت مشابه بلندمدت حاکی از افزایش ۶۴٫۸ درصدی بارش‌ها در کل کشور است، استان فارس ۲۰۶٫۷ درصد ششمین استان کشور در این زمینه است.

 استان بوشهر با ۷۲۵ درصد افزایش بیشترین تغییرات را داشته است. در پنج استان اردبیل، سیستان و بلوچستان، زنجان، آذربایجان شرقی و قزوین درصد تغییرات بارش‌ها نسبت به مدت مشابه بلند مدت منفی بوده است.

تسنیم

بیشتر بخوانید:

ساعت کار جدید ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان فارس از ۱۶ خردادماه
چه کسانی خبرگزاری فارس و دیگر رسانه های مستقل را در استان تحریم کرده اند؟
معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس منصوب شد

ثبت دیدگاه