• 01 / تیر 1399 / 6:47
  • شناسه خبر : 30472
  • منبع خبر: فرارو

کرونا و مردگانی که همچنان در فضای باز می‌پوسند +تصاویر

کرونا و مردگانی که در فضای باز می‌پوسند! +تصاویر

شیوع ویروس کرونا خللی در آداب و رسوم مردم ترونیان در بالی اندونزی ایجاد نکرده و آنها همچنان مردگان خود را در فضای باز رها می کنند.

قرن هاست که مردم منطقه ترونیان در بالی اندونزی مردگان خود را در فضای باز رها می کنند تا تجزیه شوند، اجسادی که در قفس های بامبو قرار داده می شوند و پس از گذشت مدتی از آنها فقط اسکلت باقی می ماند.

به گزارش اول فارس ، شیوع ویروس کرونا نیز خللی در این آداب و رسوم ایجاد نکرده با این حال افرادی که مردگان را برای قرار دادن در قفس بامبو حمل می کنند لباس های محافظ پوشیده و ماسک می زنند.

با این حال مقامات بالی مدعی هستند که ویروس کرونا هنوز به ترونیان نرسیده است. یکی از مقامات ترونیان می گوید روند تشییع مانند گذشته است اما اکنون ما باید ماسک بزنیم.

وی گفت: گردشگران به دلیل ترس از ویروس کرونا موقتا از حضور در این منطقه منع شده اند. ما از شیوع کرونا در ترونیان می ترسیم اما تغییری در نحوه تشییع مردگان و قرار دادن آنها در فضای باز ایجاد نمی کنیم.

اهالی ترونیان اجازه می دهند که جسد در فضای باز تجزیه شود. آنها معتقدند که طبیعت مسیر خود را با پوسیدگی اجساد در فضای باز طی می کند و این باعث می شود که احساس نزدیکی بیشتری با عزیزان خود داشته باشند.

اجساد زیر یک درخت مقدس قرار داده می شوند که گفته می شود بوی خوش آن مانع انتشار بوی بد اجساد می شود.

صندل های پلاستیکی، بسته های سیگار، خمیردندان، گلدان، قابلمه، پول های خرد و کاغذی توسط بستگان مردگان در کنار آنها قرار داده شده تا در زندگی پس از مرگ از آنها استفاده کنند.

در مجموع ۱۱ قفس زیر درخت مقدس قرار دارد و هنگامی که قفس ها پر شود اجساد قدیمی تر به مکان دیگری منتقل می شوند.

699633_844

699628_331

699627_251

بیشتر بخوانید:

تعطیلی شنا در یکی از سواحل در پی شیوع آمیب مغزخوار
فعلا به شیراز سفر نکنید/هفته دوم تعطیلات به شیراز بیائید
چرا مسافرین نوروزی شیراز باید از شهر باستانی فیروزآباد دیدن کنند؟

ثبت دیدگاه