چاپ کد خبر: 134216
24 بهمن 1402

۱۰ ترفند ساده برای خلاص شدن از شر بوی بد یخچال

برخی اوقات شاید در یخچال خود را باز کرده باشید و بوی بدی به مشامتان خورده باشد و این بوی بد تمام یخچال و حتی مواد غذایی درون آن را در بر گرفته باشد.در این مطلب به چند راه ساده برای خلاص شدن از شر بوی بد یخچال اشاره کرده‌ایم که با بکار بردن این راه‌ها می‌توانید یخچال تمیزو غذاهای سالم‌تری داشته باشید.

از بین بردن بوی بد یخچال

۱-لیمو 

لیمو را ببرید و در کاسه ای گذاشته داخل یخچال قرار دهید. لیمو بوی بد را ازبین می برد اما لیمو باید حداقل یک بار در هفته عوض شود.

۲-غذای فاسد را دور بریزید

اولین گام در راه از بین بردن بوی تند این است که یخچال خود را کاملا تمیز کنید. مواد غذایی فاسد یا تاریخ مصرف گذشته را حذف کنید. این‌ها از دلایل اصلی ایجاد بوی بد در داخل یخچال هستند.

۳-جوش شیرین

برای از بین بردن بوی تند و بد یخچال از یک بسته یا جعبه باز جوش شیرین استفاده کنید یا یک کاسه کوچک پر از جوش شیرین را در قفسه یخچال قرار دهید. این کار با جذب بو به از بین بردن بوی بد کمک می‌کند. برای نتیجه بهتر هریک یا دو ماه جوش شیرین تازه را با جوش شیرین کهنه عوض کنید.

۴-سیب زمینی 

سیب زمینی را پوست کنید و داخل یخچال قرار دهید برای از بین بردن تمام بوهای یخچال باید هر ۲ – ۳ روزسیب زمینی را عوض کنید و در یخچال نگه دارید تا وقتی بو از بین رود.

۵- میخک 

لیمو یا یک پرتقال بردارید، آن را نصف کنید و در میخک بزنید. در این نقطه مرکبات تا زمانی که شروع به خشک شدن کند در یخچال می ماند.

از بین بردن بوی بد یخچال

۶-پوست مرکبات

پوست مرکبات مانند لیمو، پرتقال یا لیموترش را در یخچال قرار دهید. پوست مرکبات روغن‌های طبیعی را آزاد می‌کند که رایحه‌ای با طراوت دارند.

۷-قهوه آسیاب شده

یک کاسه قهوه تازه آسیاب شده را در یخچال قرار دهید. قهوه آسیاب شده می‌تواند به جذب و پوشاندن بوهای بد و تند کمک کند. هر چند روزی یکبار باید قهوه آسیاب شده تازه را جایگزین کنید.

 ۸-عصاره وانیلی 

یک توپک پنبه را در عصاره وانیل قرار دهید ، آن را در کاسه کوچک داخل یخچال گذاشته تا بو از بین رود.

۹-سرکه سفید

داخل یخچال خود را با محلولی به میزان مساوی از آب، آب لیمو و سرکه سفید پاک کنید. سرکه می تواند به از بین بردن بوی بد کمک کند.

۱۰-زغال

زغال ماده‌ای موثر برای از بین بردن بوهای نامطلوب درون یخچال است. شما همچنین می‎‌توانید از زغال برای تمیز کردن منافذ و رهایی از مسمومیت‌های غذایی نیز استفاده کنید. دمای یخچال را به حداقل برسانید و یک کاسه کوچک حاوی پودر زغال را درون یخچال قرار داده و اجازه دهید در یخچال به مدت ۳ روز بسته بماند تا بوهای ناخوشایند به کلی برطرف شوند.

اما چطور از ایجاد بو در یخچال جلوگیری کنیم ؟

این سوال میلیون ها نفراست ، اما قطعا می توانیم برای دفع بلایای طبیعی به اندازه کافی اقدامات احتیاطی داشته باشیم، همیشه ممکن نیست، اما می توانید:

  • غذا را در ظروف در بسته نگهداری کنید؛
  • همیشه گوشت و سبزیجات را چک کنید تا مطمئن شوید آسیبی به آن ها نمی رسد.
  • ماهی یکبار یخچال را برای جلوگیری از رشد باکتری ها و بوی بد تمیز کنید.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار