چاپ کد خبر: 139162
17 فروردین 1403

۱۰ ترفند طلایی برای رها شدن از شر پرزهای لباس به راحتی

چسبیدن پرز به لباس یک اتفاق عادی است که می تواند زیبایی لباس را خراب کند. اما در ادامه این بخش به شما آموزش می دهیم که چگونه از این پرزهای لباس رهایی پیدا کنید.پس تا انتها با ما همراه باشید.

از بین بردن پرز لباس

برای رفع پرز لباس از چه مواد و ابزاری استفاده کنیم؟

۱-با استفاده از چسبندگی و ساییدگی پرز را حذف کنید

از یک غلتک استفاده کنید ،شما می توانید آنها را در بخش لباسشویی سوپرمارکت، و همچنین در فروشگاه های پارچه و فروشگاه های حیوان خانگی پیدا کنید.آن را بر روی لباس بکشید و به سمت بالا و پایین حرکت دهید همانطور که به حرکت ادامه می دهید، متوجه خواهید شد که غلتک کمتر پرز را جمع میکند ،هنگامی که این اتفاق می افتد، به راحتی ورق چسبناک را با یک ورق جدید عوض کنید. این کار را تا زمان از بین رفتن کل پرز ،انجام دهید.

همچنین می توانید یک غلتک قابل استفاده مجدد خریداری کنید این مدل دارای یک ژل قابل شستشو است و هنگامی که کثیف می شوند، آنها را به راحتی با استفاده از صابون و آب شستشو دهید و خشک کنید.

۲-استفاده از غلتک پرزگیر لباس

این غلتک ها به این شکل طراحی شده‌اند که وقتی آن ها را روی سطح لباس قرار می دهید، به راحتی پرز و الیاف اضافی و نخ ها را از روی سطح لباس جدا می کنند. شما می توانید با استفاده از این غلتک های فوق العاده، تمام پرزهای لباستان را جدا کنید و از لباستان که مثل روز اولش شده‌است حسابی لذت ببرید.

۳-یک ریش تراش الکتریکی را در نظر بگیرید

این یک دستگاه باتری است که می توانید بر روی لباس خود بچرخانید تا از پرز خلاص شوید ، آن را روشن کنید و به آرامی بر روی لباس بچرخانید. هنگامی که کار تمام شد ریش تراش را باز کنید و پرز را دور بیندازید.میتوانید از سنگ پومیس (سنگ پا) برای رفع پرز استفاده کنید ؛اطمینان حاصل کنید که به جهت پارچه سنگ را می کشید، نه خلاف آن . همچنین، خیلی محکم این کار را انجام ندهید و یک منطقه را نیز چند بار نکشید. سنگ پومیس لایه های پارچه را از بین می برد و می تواند موجب پارگی لباس شود.

از بین بردن پرز لباس

۴-استفاده از نوار چسب

اگر غلتک پرزگیر در دسترس نیست شما می توانید از راه حل دیگری استفاده کنید. نوار چسب می تواند در چنین شرایطی بکارتان بیاید. برای از بین‌بردن پرز لباس با این روش شما می توانید نوار چسب را روی محل مورد نظر بگذارید و بعد از چند ثانیه آن را سریع از روی لباس جدا کنید. پیشنهاد می شود که همیشه از این روش فقط در زمانی که میزان پرزها زیاد است استفاده کنید.

۵-از یک تیغ برای پاک کردن پرز ها استفاده کنید

این مخصوصا برای پرزهایی که به لباس چسبیده اند، مفید است ، یک تیغ بردارید و آن را بالای لباس قرار دهید به آرامی تیغ را بر روی لباس بکشید. آن را بلند کنید و پرزهای اضافی را جمع کنید این کار را چند بار انجام دهید، تا پرز کاملا برداشته شود.

اگر ریش تراش الکتریکی ندارید، گزینه ای ارزان تر ، استفاده از یک تیغ است. هنگام استفاده از تیغ مراقب باشید که لباس را پاره نکنید.در رفع پرز لباس با تیغ مراقب باشد تا لباس پاره نشود

۶-از یک جوراب نایلونی یا جوراب شلواری استفاده کنید

جوراب نایلونی را مانند دستکش، دست کنید. دست خود را بر روی لباس بکشید ،پرز به جوراب میچسبد.

۷-استفاده از یک اسفنج مرطوب یا پد برای رفع پرز

یک اسفنج یا پد تمیز را با آب خیس کنید و آن را فشار دهید، تا رطوبت اضافی خارج شود ، به آرامی قسمت خشن اسفنج یا پد را روی پارچه بکشید. از یک حرکت رو به پایین استفاده کنید و در یک زمان در بخش های کوچک کار کنید.

از بین بردن پرز لباس

۸-با یک دستکش لاستیکی، پرز و موی حیوان خانگی را بشویید

یک دستکش لاستیکی دست کنید، مانند یک مورد که برای شستن ظروف استفاده میکنید ، دست خود را به سمت پایین در سراسر پارچه بکشید ،پرز و موی حیوان به دستکش میچسبند و در یک منطقه جمع میشوند. شما می توانید آنها را با استفاده از دستکش پاک کنید، یا می توانید آنها را با یک قطعه نوار یا یک غلتک جمع کنید.

۹-با سرکه پرزهای لباس را از بین ببرید

¼ فنجان (۶۰ میلی لیتر) سرکه سفید را به ماشین لباسشویی اضافه کنید، سرکه کمک می کند تا پرز از لباس حذف شود همچنین مانع از چسبیدن پرز به لباس میشود و سرکه برای شستن لباس ها نیز کمک کننده است.
۱۰-لباس را دوباره بشویید، اما بدون مواد شوینده

اگر لباس های خود را از ماشین لباسشویی بیرون بیاورید و ببینید که روی آنها پرز چسبیده است، دوباره آنها را بشویید ، از پاک کننده برای شستن دوم استفاده نکنید. پس از اتمام چرخه، لباس ها را بیرون بیاورید و آنها را بتکانید ،تا هر پرزی از آن جدا شود سپس لباس را خشک کنید.

چند نکته ی مهم جهت جلوگیری از به وجود‌آمدن پرز لباس

مطمئنا برایتان جالب است ک بدانید که پرز لباس بر اثر اصطکاک به وجود می آید. اصطکاک منجر به وجود‌آمدن الکتریسیته‌ ساکن می شود و الکتریستیه ساکن، منجر به وجود‌آمدن پرز لباس می شود. به همین دلیل بهتر است که موارد زیر را در نظر داشته باشید که پرزهای مزاحم دوباره بر نگردند.

  • موقع شستشوی لباس، لباس ها را از داخل به بیرون بشویید. به این شکل اصطکاک کمتری روی سمت اصلی لباس وارد می شود.
  • لباس‌ها را بعد از شستشو در هوای آزاد خشک‌کنید.
  • برای از بین‌بردن پرز لباس با هریک از روش‌هایی که گفتیم، خوب است که اول‌ازهمه لباس‌ها را روی یک سطح صاف و نارسانا مثل میز چوبی پهن کنید. به این شکل پرزها بعد از کنده‌شدن دوباره به بخش دیگری از لباس نچسبند.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار