چاپ کد خبر: 124109
27 مهر 1402

۱۰ روش آسان و عملی برای جمع کردن مو از روی فرش و موکت

موی جمع شده  روی فرش و موکت یکی از اذیت کننده ترین اتفاقات است.از مشکلات رایجی که خانم ها هنگام تمیزکاریبا آن رو به رو هستند چگونگی جمع کردن مو از فرش و موکت است.  رایج ترین راه برای رهایی از این مشکل جاروبرقی است؛ اما حتی اگر در طول هفته بیش از دو مرتبه منزل را جارو کنید، باز هم موهای چسبیده به فرش و موکت کامل جمع نمشود.

مو

از این رو اغلب خانم ها به دنبال راه حل هایی هستند که بتوانند به طور کامل موهای چسبیده به فرش و موکت را جمع کنند. بدون آن که حتی یک تار مو باقی مانده باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با روش هاس جمع کردن مو از فرش و موکت آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

چطور مو ها را از موکت و فرش جمع کنیم؟

۱- جمع کردن مو از فرش و موکت با استفاده از تِی
ترفند دیگری که می تواند به شما در جمع کردن مو از فرش و موکت کمک کند، استفاده از یک دسته تِی بلند است. برای این کار بهتر است یک تِی نخی را انتخاب کنید و قبل از شروع فرایند، تِی را با کمک اسپری مرطوب کنید. مزیت این روش این است که بدون آن که نیاز به انرژی برق داشته باشید؛ در هر ساعتی از شبانه روز می توانید موگیری فرش و موکت خود را انجام دهید.

۲- جاروبرقی
همانگونه که پیشتر نیز گفتیم؛ استفاده از جاروبرقی یکی از روش های رایج برای جمع کردن مو از روی فرش و موکت است. جاروبرقی ها دارای یک سری پهن هستند که کاربرد اصلی آن برای گرفتن گرد و غبار و جمع کردن آشغال های ریز بر روی فرش و موکت خواهد بود. اما لازم است که بدانید اغلب جاروبرقی های امروزی مجهز به سری های دیگری نیز هستند که با کمک آن ها می توان موگیری را راحت تر از روی فرش و موکت انجام دهید.

سری مخصوص موگیری جاروبرقی در کنار انتخاب قدرت بالای مکش جاروبرقی می تواند تا حد زیادی در جمع کردن مو از روی فرش و موکت تاثیر گذار باشد. البته توصیه می کنیم به منظور جلوگیری از وارد آمدن هر گونه صدمه به جارو برقی بعد از اتمام کار موگیری حتما کیسه دستگاه را تعویض کرده و سری آن را تمیز کنید.

جمع کردن مو

۳- جمع کردن مو از فرش و موکت با نرم کننده لباس
با کمک مایع نرم کننده لباس نیز می توانید موگیری فرش و موکت را انجام دهید. برای انجام این ترفند نصف استکان مایع نرم کننده به همراه یک لیوان آب را داخل بطری اسپری بریزید و با تکان دادن بطری مواد آن را کاملا با هم ترکیب کنید. سپس آن را بر روی تمامی قسمت های فرش و موکت پخش کنید. سپس با کمک تی و یا برس که پیشتر به آن ها اشاره کردیم جمع کردن مو از فرش و موکت را انحام دهید. این روش یکی از ترفندهای راحت و ساده برای این منظور به شمار می آید.

۴- جمع کردن مو از فرش و موکت با استفاده از برس پلاستیکی
شاید تعجب کنید؛ اما شما به راحتی و تنها از طریق یک برس پلاستیکی می توانید موهای چسبیده به فرش و موکت منزلتان را جمع کنید. به این نکته توجه داشته باشید که برسی که الیاف بلندتری دارد را برای این کار انتخاب کنید.

۵-بخارشوی
بخارشوی‌ها هم می‌توانند در مسیر پاک‌سازی فرش‌ها به کمک‌تان بیایند. ابتدا باید فرش‌ها را با جاروبرقی تمیز کنید و بعد به‌سراغ بخارشوی‌ها بروید. بخارشوی‌ها علاوه بر پاک‌سازی موها باعث ازبین‌رفتن گردوغبار و مواد حساسیت‌زای موجود در بین بافت‌های فرش می‌شوند. شستن فرش و تمیزکردن کف‌پوش‌ها مهم است. نباید آن را دست‌کم گرفت.

۶- جمع کردن مو از فرش و موکت با تیغه شیشه پاک کن
شاید تاکنون به تیغه هایی که دارای سری پلاستیکی هستند و برای پاک کردن شیشه ها کاربرد دارد توجه نکرده باشید. اما جالب است بدانید که با کمک این وسیله می توانید یکی دیگر از ترفندها جمع آوری موهای روی فرش و موکت را پیاده سازی کنید. برای این کار کافی است که این تیغه را بر روی فرش و یا موکت موردنظرتان بکشید. در پایان مشاهده خواهید کرد تمامی موهای بلند و کوتاه به تیغه چسبیده است.

۷-استفاده از چسب‌های پهن برای جمع کردن مو از روی فرش
کافی است تکه‌ای چسب پهن را دور انگشت‌های دست بپیچید و با آن اقدام به جمع‌کردن موها کنید. دیگر نیاز به توضیح نیست که سطح چسبناک نوار چسب باید به‌سمت بیرون باشد؛ یعنی با آن روی فرش بکشید تا موها جمع شوند و به آن بچسبند.

این کار برای سطوح کوچک قابل‌اجراست. اگر قرار باشد از نوارچسب‌های پهن برای پاک‌سازی موهای فرشی بزرگ استفاده کنید، باید به‌سراغ روش‌های دیگری بروید. مثلا نوارچسب را دور یک رولر رنگ‌کاری بچسبانید. رولرهای رنگ‌کاری همان غلتک‌هایی هستند که برای رنگ‌کردن دیوار استفاده می‌شوند. استفاده از غلتک‌های دسته‌بلند، کارتان را ساده می‌کند.

جمع کردن مو با چسب

۸- جمع کردن مو از فرش و موکت با استفاده از بادکنک
با ایجاد الکتریسیته ساکن در بادکنک می توانید موهای روی فرش و موکت را جمع کنید. برای انجام این ترفند کاربردی، یک بادکنک را باد کرده و آن را بر روی فرش و موکت مالش دهید. با این کار مشاهده می کنید که بادکنک موها را به سمت خود می کشد.

با حرکت دادن بادکنک بر روی تمامی قسمت های فرش و موکت، همه موهای بلند و کوتاه جذب آن شده که می توانید در نهایت بادکنک را دور بیندازید. مزیت این روش این است که نه تنها انجام آن خسته کننده نبوده؛ بلکه نیاز به پرداخت هزینه بالا برای تهیه بادکنک نیز ندارد.

۹- استفاده از دستکش برای جمع کردن مو از فرش و موکت
لازم است که بدانید تمامی لوازم پلاستیکی به دلیل الکتریسته ساکن و نهفته ای که در خود دارند، پرز و موها را به سمت خود جذب می کنند. دستکش های پلاستیکی که برای شسشتن ظرف از آن استفاده می کنید و در تمامی منازل نیز وجود دارد، می تواند یک وسیله کاربردی برای جمع کردن مو از فرش و موکت باشد. برای این کار کافی است بعد از پوشیدن دستکش تمامی قسمت های فرش و موکت را لمس کرده و از این طریق تمامی موهای بلند و کوتاه را جمع کنید.

جمع کردن مو با دستکش

۱۰- استفاده از غلتک موگیری برای حذف موهای روی فرش و موکت
این وسیله در تمامی فروشگاه ها موجود است و با قیمت مناسبی به فروش می رسد و برای افرادی که حیوانات خانگی مانند سگ و گربه در منزل دارند بسیار مناسب خواهد بود. با کمک غلتک موگیر می توانید تمامی موهای روی فرش و موکت و مبلمان را جمع کنید.

البته خودتان هم می توانید خلاقیت به خرج داده و این غلتک را در منزل درست کنید. برای این کار از لوله خالی دستمال کاغذی های رولی استفاده کنید و با علامت زدن ۵ سانت از دو طرف آن، قسمت میانی را با چسب نواری پهن بپوشانید. سپس با انگشت جهت چسب را تغییر دهید.

توجه داشته باشید که قسمت چسب دار باید بیرون باشد. اکنون با کمک غلتک موگیری دست ساز می توانید از شر موهای روی فرش و موکت راحت شوید.

نتیجه گیری
موارد ذکر شده به شما کمک خواهد کرد تا با ساده ترین روش های موهای فرش و موکت را به راحتی جمع کنید. امیدواریم مطالب گفته شده به شما کمک کند تا با این معضل به راحتی کنار بیایید و دیگر کلافه نشوید.

گل کوکب زیباترین گیاهی که می توان در آپارتمان و باغچه به آسانی پرورش دهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار