چاپ      کد خبر: 3255
11 دی 1397
در سی و سومین دوره انتخاب و معرفی نمونه‎های بخش کشاورزی کشور

۱۰ کشاورز فارس، نمونه ملی معرفی و تجلیل شدند

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در سی و سومین دوره انتخاب و معرفی نمونه‎های بخش کشاورزی کشور، ۱۰کشاورز این استان برای نخستین بار به عنوان نمونه ملی معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش اول فارس ، علیرضا واحدی‌پور، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آیین معرفی و تجلیل از کشاورزان نمونه کشور با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونان، مدیران کل این وزارتخانه و رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در تهران برگزار شد.
وی بیان کرد: در آیین یاد شده از اکبر محمودی مسئول مرکز جهاد کشاورزی حومه مرودشت به عنوان مسئول مرکز نمونه ملی، محمد علی انصاری مدیر عامل شرکت تعاونی کشاورزی پنبه کاران شهرستان داراب و عباس رضایی مسئول نظام صیفی کاران شهرستان فیروزآباد تقدیر شد.
او گفت: در بخش زراعت و باغبانی نیز اسدالله کوچکی از شهرستان داراب با تولید هشت هزار و ۲۰۰ کیلوگرم پنبه در هکتار، محمدحسین جلادت از شهرستان استهبان با تولید ۲ هزار و ۸۵۱ کیلوگرم انجیر دیم در هر هکتار و اکبر سلیمی از شهرستان داراب با تولید ۱۱۹.۵ تن انار در هر هکتار به عنوان تولید کنندگان برتر معرفی و تجلیل شدند.
واحدی پور اظهار داشت: همچنین، هوشنگ رنجبر از شهرستان خرم بید، کشاورز نمونه در بهره برداری و نگهداری از سازه‌ها، تاسیسات آبیاری و زهکشی در سطح ۴۰۰ هکتار، حمید اجاقی، پرورش دهنده شتر مرغ از شهرستان شیراز با تولید ۷۲ هزار کیلوگرم گوشت از کشاورزان نمونه ملی فارس هستند.
او گفت: ناصر ارشدی از شهرستان مرودشت مدیر واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی مجتمع کشت و صنعت دشت ارم شیراز با تولید ۵۲ هزار تن محصولات کشاورزی و گل محمد بامری، صادر کننده نمونه گیاهان دارویی از شهرستان شیراز در زمره کشاورزان نمونه کشور هستند که در آیین یاد شده از آنان تجلیل شد.
رئیس روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس بیان کرد: در سال ۹۶ تعداد ۷۹ نفر از فعالان بخش کشاورزی به عنوان نمونه استانی شناخته شدند که در نهایت از بین آنها ۱۰ نفر در ارزیابی های کشوری به عنوان نفرات ملی برگزیده شدند که به زودی با برپایی مراسمی در شیراز نیز از آنان تقدیر خواهد شد.
به گفته واحدی پور، در سال ۹۶ شمار کشاورزانی که از استان فارس به عنوان نمونه کشوری شناخته شدند هفت نفر بود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار