• 10 / مرداد 1402 / 20:34
  • شناسه خبر : 117542

۱۰ گیاه آبزی مقاوم مخصوص نگهداری در آپارتمان

گیاهان همیشه شادابی را برای ما هدیه می‌آورند و در هر مواقع به ما آرامش می‌دهند. با ما همراه باشید.
ممکن است شما به هر دلیلی بخواهید به جای گیاهان آپارتمانی که در گلدان‌های خاکی هستند از گیاهانی استفاده کنید که آبزی باشند. اما قبل از اینکه بخواهید آب را جایگزین خاک کنید، باید بدانید که هر گیاهی قابلیت نگهداری در آب را ندارد و تنها تعدادی از گیاهان هستند که از این توانایی برخوردارند.

همچنین لازم است بدانید، آبی که اقدام به نگهداری گیاه در آن می‌کنید نیز باید دارای ویژگی‌هایی باشد. با ما همراه باشید.

گیاه آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی آبزی
به منظور نگهداری هر نوع گیاهی در آب، باید دانست که از چه نوع آبی باید استفاده نمود. آب شرب خانگی مملو از املاح است و برای گیاهان مناسب نیست. بهتر است از آب تصفیه شده و آب جوش سرد شده استفاده کنید.

۱. بگونیا (Begonia)

گیاه اپارتمانی

بگونیا گیاهی جذاب با برگ های لطیف است که شما می‌توانید آن را در آب نگهداری کنید. در ایران بگونیا عروس به خاطر زیبایی گل‌هایش طرفداران بسیاری دارد. اما بگونیا هاردی سرعت رشد بیشتری نسبت به بگونیا رکس و بگونیا عروس، در آب خواهد داشت.

۲. اسپاتی فیلوم (Peace lily)

مناسب بودن اسپاتی فیلوم برای مبتدیان و قدرت تصفیه کنندگی هوا توسط آن در کنار زیبایی بی‌نظیرش باعث شده تا طرفداران زیادی در گیاهان آبزی آپارتمان داشته باشد. خوشبختانه این گیاه نیز قابلیت آبزی بودن را دارد و می‌تواند به راحتی در آب رشد کند.

۳. حسن یوسف (Solenostemon)

یکی از شایع ترین گیاهان آبزی آپارتمان و باغچه ای حسن یوسف است ، این گیاه زیبا گونه های مختلفی دارد که با رنگ های گوناگون شیفتگان بسیاری پیدا کرده. این گیاه زیبا می‌تواند پایا باشد و با روش درست نگهداری تا سالیان سال زنده بماند و به درختچه ای تبدیل شود.

۴. برگ بیدی (Virginia spiderwort)

گیاه آپارتمانی

برگ بیدی گیاهی است تصفیه کننده با سرعت رشد بالا و درجه سختی نگهداری کم ، این گیاه نیز گونه های مختلفی دارد که هر کدام زیبایی خارق العاده ای دارند. برگ بیدی می‌تواند در تمام طول سال گل بدهد.  این گیاه در آب نیز می‌توانید این گیاه را به صورت آویز نگهداری شود.

۵. گندمی (Spider plant)

گیاه گندمی یا عنکبوتی یکی از گیاهان آبزی آپارتمانی است که همیشه سبز و مقاوم است. این گیاه به آسانی در آب رشد می‌کند.

۶. پیله آ (Pilea cadierei)

پیله آ می‌تواند گل‌های کوچک با برگ‌های خوش رنگ تولید کنند. اگر گیاه آلومینیومی را در داخل خانه و در آب پرورش دهیم، شکوفه‌های کمتری می‌زنند.

۷. برگ انجیری (Swiss cheese plant)

برگ‌ انجیری یک گیاه معروف آپارتمانی است که بسیار مقاوم بوده و مناسب افراد تازه کار نیز است. شما میتوانید این گیاه همیشه سبز را در آب نگهداری کنید بدون آنکه کوچکترین مشکلی در روند رشد آن مشاهده کنید.

۸. ارکیده (Orchids)

ارکیده

ارکیده یکی دیگر گیاهانی است که می‌تواند هم در خاک و هم در آب رشد کند. این گیاه طرفداران بسیاری دارد و راز جذابیت این گیاه، ماندگاری طولانی مدت گلِ آن است. این گل زیبا در گلدان به مدت سه تا شش ماه گل می‌دهد و به صورت تک شاخه نیز تا یک ماه می‌توانید زیبا و شاداب بماند.

۹. دراسینا قرمز (dracaena)

دراسنا برگ قرمز مدل های متفاوتی دارد که همه گونه‌هایش قابلیت نگهداری در آب را دارند. این گیاه که به خون سیاوشان نیز معروف است، بسته به نوع و محدوده جغرافیای زندگی‌شان رشد متفاوتی را دارند اما به طور کلی رشد آن‌ها سخت و دشوار نیست.

۱۰. پتوس (Devil’s ivy)

پتوس یک گیاه زینتی و از خانواده شیپوریان، بالا رونده و دارای گونه های زیادی می باشد. که انواع متخلف واریته‌های آن را می‌توان در اکثر خانه های ایرانی یافت. این گیاه پادشاه گیاهان آویزی است و قابلیت رشد در آب را نیز دارا می‌باشد.

مطلب پیشنهادی :

اولین چیزی در تصویر می بینید هدف شما آشکار میکند

مطالب مرتبط

آشنایی شرایط نگهداری و پرورش نیلوفر پیچ در خانه

آشنایی با گل لیلیوم یا سوسن به همراه شرایط نگهداری و کاشت آن در خانه

شرایط مراقبت از نخل دم اسبی یا گیاه لیندا چیست؟

نظرات